Yenişehir Fatma Göztepe İlçe Halk Kütüphanesi açıldı

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde “Yenişehir Fatma Göztepe İlçe Halk Kütüphanesi” açılış töreni gerçekleştirildi. Yenişehir İlçe Belediyesinin koordinesinde Hayırsever Göztepe Ailesinin katkılarıyla yaptırılan Fatma Göztepe İlçe Halk Kütüphanesi Bursa Valisi İzzetin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Sn. Hakan Çavuşoğlu, Önceki Dönem İçişleri Bakanı Sn. Efkan Ala, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Sn. Hamdi Turşucu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sn. Ahmet Gedik, Bursa İl Halk Kütüphanesi Müdürü Sn. İsa Bekleviç , parti başkanları ve çok sayıda davetlinin katıldığı açılışa TKD Bursa Şubesi’de katıldı.

Bursa Valisi İzzettin Küçük, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu ve Önceki Dönem İçişleri Bakanı Efkan Ala ile birlikte Yenişehir Belediyesi Fatma Göztepe İlçe Halk Kütüphanesi açılış törenine katıldı. Bursa protokolünün yanı sıra Hayırsever Göztepe Ailesinin de katılım sağladığı program hayırsever Mehmet Göztepe’nin oğlu Sebahattin Göztepe’nin selamlama konuşması ile başladı. Törende konuşan Vali İzzettin Küçük;” Gelişme herşeyden önce akılda ve zihinde başlar. Bu dünyada gördüğümüz ne kadar iyi, güzel ve faydalı şey varsa aklın, zihnin ve onların aydınlattığı ahlakın eseridir. Başka hiçbir şeyin eseri değildir. Akıl ise en çok ama en çok kitapla aydınlanır, harekete geçer ve kendini geliştirir. Akılların ve zihinlerin gelişmediği bir yerde ne kadar yatırım yaparsanız yapın, hangi tesisi açarsanız açın göreceğiniz şey sadece başarısızlık olur. Onun için bu kütüphane tabiri caizse büyük akılların biriktirildiği, depolandığı, saklandığı yerdir. Açtığımız yer büyük akılların saklandığı bir hazine sandığıdır. Böyle bir hayırlı işi gerçekleştirdiği için Mehmet Göztepe Bey’i ve ailesini tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Allah ömürlerine ömür katsın. Fatma hanımefendiyi de rahmetle yâd ediyorum. İlçemize hayırlı olsun.”dedi.

Kaynak

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle