Haydi durma BBY kadroları için bir dilekçe de sen yaz #BBYkadroistiyor

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN bugün yaptığı açıklamasında personel alımında sınırlamaya gidileceğini belirtti. “Personel alımında da dikkat ediyoruz. Emekli olduğu kadar kişiyi alabiliriz. Daha fazlasını almayacağız.” dedi. Bu bağlamda tüm BBY mezunu meslektaşlarımızın aşağıda bir örneği bulunan yazıyı CİMER’e iletmesinin kadro açılması yönünde yararlı olacağını düşünüyoruz.

Önümüzdeki atamalarda 0(SIFIR) veya 3-5 kadro ile karşılaşmamanız için lütfen destek verin!

CİMER’e gönderilecek ilgili yazı örneği:

Sayın Yetkili.
Ben ………….. Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü mezunuyum. Ne yazık ki son yıllarda doğru düzgün alım olmuyor. Ülkemizde kütüphane ve arşiv alanları çok geniş fakat ne kütüphanelerimizde ne de arşivlerimizde Bilgi ve Belge Yönetimi mezunu memur çalıştırılmıyor. Halk kütüphanelerinde neredeyse Bilgi ve Belge Yönetimi mezunu görmek olanaksız. Halk kütüphanelerine en az 1 Bilgi ve Belge Yönetimi mezunu istiyoruz. 725 personel açığı olmasına rağmen alımlar 3-5 kişiyle sınırlı kalıyor. Lütfen Aralık ayındaki atamalarda Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü mezunlarını da düşünün. Ülkemizde kütüphane çok ama alım yok. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 

Yazar Profili

Avatar
BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle