Kadro açılmasını bekleyen meslektaşlarına sen de destek ol!!! #BBYkadroistiyor

Kamu kurumları 2018/2 KPSS yerleştirmesinde kullanılmak üzere Devlet Personel Başkanlığı’na 5 Ekim tarihine kadar kadro taleplerini bildirmek zorundalar. Atama bekleyen BBY mezunu meslektaşlarımız da kadro açılması yönündeki taleplerini tüm platformlarda dile getirmektedir.

Atanmayı bekleyen meslektaşlarımız başta TKD, ÜNAK olmak üzere sivil toplum kuruluşlarımızın kadro taleplerinin toplanmasının son günü olan 5 Ekim‘e kadar kadro konusunda ilgili kurumlara baskı yapılmasını istemektedirler.

ÖNEMLİ DİP NOTLAR

Ayrıca, daha önceki atama dönemlerinde 4101 kodu ile bölümümüze ayrılan kontenjanlarımız boş kalmış ve meslektaşlarımız mağdur edilmişti. Bu kod hala tercih kılavuzlarında yer almaktadır, bu kodun acilen kılavuzdan kaldırılması gerekir. Hala kurumlar bu kod ile kadro talebinde bulunmaya devam etmektedirler. Bu yanlıştır!

Bizim tercih kılavuzundaki kodumuz 4099‘dur, kadro açmak isteyen kurumların bu kod ile kadro taleplerini bildirmesi önem arzetmektedir.

Özetle, tüm mezun meslektaşlarımız atanmayı bekliyorlar; tabi yeteri kadar kadro açılırsa!!! 

Siz de atama bekleyenlere destek olmak isterseniz #BBYkadroistiyor etiketi ile yetkili kişileri de paylaşımlarınıza ekleyerek sürece dahil olabilirsiniz. 

2018 KPSS YERLEŞTİRME TAKVİMİ

DPB tarafından kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme taleplerinin toplanmasıÖSYM Başkanlığınca tercihlerin alınması
KPSS 2. Yerleştirme06 Ağustos – 05 Ekim 201811 – 20 Aralık 2018

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP

3 Son Yorumlar

  1. Avatar

    https://www.bbyhaber.com/bby/2014/05/09/kultur-bakanligi-tusak-kanun-tasarisi-taslagi

    Tüsak yasasının geçmemesinin sonuçlarını 5 yıl sonra acı şekilde bölüm yaşamakta.

  2. Avatar

    Kpss 2018 puanlarinda ciddi sikintilar mevcut. 12 netim ortada yok. 85 ile 10 yil once atanan birisi olarak kpss de boyle bir sorun olmasi normal deil. Allah isi olmayanlara kolaylik versin.