Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz #bizbuyazkütüphanedeyiz

Nilüfer Belediyesi’nin, çocukları, kitaplarla buluşturma amacıyla düzenlediği “Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz” etkinliği şenlikle sona erdi. Bir ay boyunca kütüphanelerde düzenlenen etkinliklere katılan 6 yaş grubundaki 113 çocuk ve 84 ebeveyn sertifikalarını aldı.

Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl sekizincisini gerçekleştirdiğiBiz Bu Yaz Kütüphanedeyiz” etkinliği, Çamlıca Mahallesi’nde bulunan Yaşar Kemal Ormanı’nda düzenlenen şenlikle sona erdi. Bir ay süren “Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz” etkinliği kapsamında Üçevler, Çalı, Demirci, Kayapa, 30 Ağustos Zafer, Gümüştepe ve Ahmet Yesevi Mahallesi’ndeki çocuklar ebeveynleriyle birlikte kütüphanelerde düzenlenen etkinliklere katıldı. Kütüphane ve kitaplarla tanışan çocuklar, dev kitap okuma, boyama, yaratıcı drama, duyusal farkındalık atölyeleri, masal atölyesi, psikolog oturumu gibi etkinliklere katılarak keyifli zaman geçirdi.

6 yaş grubundaki çocukların ebeveynleri de Nilüfer Belediyesi Üçevler Kütüphanesi, Demirci Kütüphanesi ve Misi Çocuk Kütüphanesi’nde etkinlik kapsamında kitaplarla buluşup, okuma serüvenine katıldı. Ebeveynler ayrıca uzman psikolog eşliğinde okul öncesi çocuk ve ebeveyn destek programına dahil olurken, Drama Atölyesi’nde çocuklarıyla oyunlar oynayarak eğlendi. Etkinlik kapsamında düzenlenen Duyu Gelişimi Atölyesi’ne de katılan çocuklar duyu farkındalıkları kazandı. Ebeveynler de Farkındalık Atölyesine katılarak beden, nefes ve zihin farkındalıklarını arttırdı.
Nilüfer’deki kütüphanelerde gerçekleşen buluşmalar sonunda çocuklara Barışla Gülümseyen Ülkeler, Barış Güzel Şey, Dokuz Korkusuz Kafadar, Bir Kış Gecesi, Kardeşim, Kedi Adası kitabı, ebeveynlere de Şebnem Soysal Acar’ın 1 Çocuk 1 Sorun 1 Çözüm kitabı armağan edildi.

SERTİFİKA ALDILAR
“Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz” etkinliğinin son gününde de minikler ebeveynleriyle birlikte Yaşar Kemal Ormanı’nda düzenlenen şenlikte gönüllerince eğlendi. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına şenliğe katılan Nilüfer Belediye Başkan Vekili Pelin Sevgi, “Kitap okumak insana büyük değer katar. Kitap okuyanlar her zaman mutlu olurlar. Kütüphanelerimiz kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak adına çalışmalar yürütüyor. Sizlerin bu projelere destek vermesi bizleri daha çok mutlu edecektir. Projeye destek verdiğiniz için ailelere de Başkanımız Mustafa Bozbey adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İKİ BİN KİŞİ PROJEDEN YARARLANDI
Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Şafak Pala, proje kapsamında bugüne kadar 2 bin kişiyle bir araya geldiklerini ifade ederek, “Proje sayesinde 2 bin yeni üyemiz oldu. Nilüfer Belediyesi bünyesinde 5 kütüphanemiz var. Hepsinin kapıları sizlere açık. Eğitim hayatı çocuk ve ailelerin en heyecan duyduğu dönemdir. Biz bu heyecana ortak olmak için etkinlikler yapıyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Nilüfer Belediye Başkan Vekili Pelin Sevgi, bir ay boyunca “Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz” etkinliğine katılan miniklere ve ebeveynlerine sertifikalarını verdi. Sertifikalarını alan çocuklar, düzenlenen etkinlikte Gönül Yeprem ve orkestrasının şarkıları eşliğinde dans ederek gönüllerince eğlendi. Şenlikte, projeye katkı koyan muhtarlara da teşekkür belgesi verildi.

Kaynak

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP