Müjgan Şan vefat etti

Kaynak:http://www.akyazi.net

Dr. Müjgan Şan 90’lı yıllarda mesleki çalışmalarda aktif yer alan meslektaşımız. Şimdi Kalkınma Bakanlığı’na dönüşen Devlet Planlama Teşkilatı’nda önceleri kütüphanede, daha sonra DPT Yayınları’nı kapsayan e-Kütüphanede uzun yıllar hizmet etti. Rahmetli Doç. Dr. Mustafa Akgül Hoca’nın öncülüğünü yaptığı Akademik Bilişim ve INET-TR Toplantılarının kütüphanelerle ilgili oturumlarının organizasyonlarında yer aldı (Bilgi Kaynağı: Selma Aslan, DTCF, ‘71 ).

Merhuma Allah’tan rahmet; başta ailesi, yakınları ve sevdiklerine sabır ve metanet diliyoruz.

Bazı çalışmaları:

-Şan, M. (2003). Kalkınma planlamasında bilgi yönetimi ve Devlet Planlama Teşkilatı için kurumsal bilgi politikası modeli. Yayımlanmamış Doktora tezi. Hacettepe Üniversitesi, Ankara.
-Şan, M. (1986). Başbakanlık ve bağlı kurumların yöneticilerinin kütüphane kavramı, personelinin bilgi ihtiyacı ve kütüphanelerinin durumu. Yayımlanmamış Bilim Uzmanlığı tezi. Hacettepe Üniversitesi, Ankara.
-Müjgan Şan. Bilişim Enstitüleri, Ulusal Girişimler ve Proje Finansman Araçları. Akademik Bilişim 2011, Malatya.

KALKINMA PLANLAMASINDA BİLGİ YÖNETİMİ VE DEVLET PLANLAMA TEŞKİLATI İÇİN KURUMSAL BİLGİ POLİTİKASI MODELİ

VIII. Beş Yıllık Kalkınma Planı: Bilgi Profesyonelleri Bakış Açısı. 5. TURKİYE’DE İNTERNET KONFERANSI, 19-21 Kasım 1999, Ankara Üniversitesi, Ankara

 

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle