BBY Yaz Semineri 2018-18-22 Haziran 2018, Ankara

Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü tarafından dördüncüsü düzenlenecek olan yaz seminerleri serisi bu yıl 18-22 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Beş günlük bir eğitim semineri planlanmaktadır. Bu seminerin temel amacı alanımızla ilgili son gelişmeler konusunda farkındalık yaratmak ve meslektaşlarımızın mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmaktır.

Seminerin ilk üç günündeki etkinlikler tüm katılımcılara yönelik olarak planlanmıştır. Dördüncü gün ile birlikte katılımcılar ilgi alanlarına yönelik olarak kendilerine sunulan iki paralel eğitimden birini tercih edeceklerdir. Bu iki paralel eğitimin birincisinde “Açık Erişim ve Açık Veri” başlığı altında Açık Bilim, Creative Commons, açık lisanslar, bilimsel ve kültürel mirasa açık erişim, açık veri konuları yer alırken; ikincisi “Bilgi Merkezlerinde İstatistik Kullanımı ve Verilerin Görselleştirilmesi” başlığı altında istatistik ile ilgili temel kavramlar, istatistiki veriler ve yorumu konusunda sık yapılan yanlışlar, bilgi merkezlerinde istatistiki verilerin karar vermede kullanımı, verilerin görselleştirilmesi konularını içermektedir.

Seminere ilişkin açıklamalar ve seminer programı aşağıda yer almaktadır.

 • Seminer başvuruları elektronik olarak gerçekleştirilecektir. Elektronik başvuru ön kayıt, başvuru sonrası seminer ücretinin yatırılması ise kesin kayıt anlamına gelecektir.
 • Katılımcılardan başvuru esnasında dördüncü ve beşinci gün için iki paralel eğitimden hangisini tercih ettiklerini belirtmeleri istenmektedir.
 • Seminere katılım 40 kişi ile sınırlıdır.
 • Beş günlük seminer ücreti 300 TL’dir. Kayıt için başvuru yapıldıktan sonra seminer ücretinin 21 Mayıs 2018 tarihine kadar aşağıda bilgileri bulunan hesaba yatırılması gerekmektedir.Alıcı Adı Soyadı: FD Grup Bilişim Danışmanlık Limited Şirketi
  Banka: Finansbank
  IBAN: TR36 0011 1000 0000 0065 7351 11
 • Kontenjan durumu kesin kayıt üzerinden takip edilecektir. Başvuru sonrası seminer ücretinin yatırılması konusunda hassasiyet gösterilmesi beklenmektedir. Kontenjanın dolması halinde başvuru yapmış ancak henüz kaydı onaylanmamış olan kişilerin başvurusu askıya alınacaktır.
 • Seminerde yer alan eğitimlerden %60’ına katılmak koşuluyla katılımcılara sertifika verilecektir.
 • Seminer Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesinde, Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü dersliklerinde gerçekleştirilecektir.

Seminerle ilgili her türlü iletişim için aşağıdaki iletişim bilgileri kullanılabilir.

Öğr.Gör.Dr. Turgay Baş
turgaybas@hacettepe.edu.tr
0312 2978200 – 125

Seminer KAYIT ve DERS PROGRAMI için tıklayınız

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

ONLİNE-VI. Ulusal Kaynak Paylaşım Çalıştayı-16–18 Kasım 2020

ANKOS İşbirliği Grubu’nun desteği ile 16–18 Kasım 2020 tarihleri arasında VI. Ulusal Kaynak Paylaşım Çalıştayı …

ÜNAK Sanal Fuar, 14 – 16 Ekim 2020 #ünaksanalfuar #LibraryFest

Sektör temsilcileriyle meslektaşlarımızın buluşmalarını sağlamak için ÜNAK Derneği tarafından Sanal Fuar etkinliği düzenlenmiştir. Etkinlik internet …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x