TKD – Tapu ve Kadastro ile Sözleşmeli Alım ve Arşivci Kadrosu Hakkında Görüştü

TKD Genel Başkanı Sayın Ali Fuat Kartal ve TKD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Zakir Köseoğlu, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne yeni atanan Sayın Mehmet Zeki Adlı’yı makamında ziyaret etmişlerdir.

Genel Müdüre Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde görev yapan meslektaşlarımızın özlük hakları konusunda hak ettikleri pozisyonda olmadıklarını ve 2011 yılından bu tarafa Teknik Hizmetler Sınıfında olmaları gerekirken halen bunun gerçekleşmediğini ilettiler.

Teknik Hizmetler Sınıfına alına bilmemiz için yapılması gerekenler hakkında bilgi verildi. Son çare olarak bir kanun tasarısı ile bu sorunun çözülebileceği söylendi.

Genel Başkanımız daha önceden hazırlanan Kanun Tasarısını yarın Genel Müdüre iletecek.

Daha önceden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne sözleşmeli olarak 200 kişinin alınacağını meslektaşlarımıza duyurmuştuk. Oysa genel müdürlük 125 kişi olarak ilana çıktı bunun da gerekçesini sorduk.

Genel Müdür biz gelmeden önce o 75 kişiyi başka alana aktarmışlar dedi.

Değerli meslektaşlarımız Kadastro Genel Müdürlüğünde çalışan arkadaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için gereken gayreti gösteriyoruz göstermeye de devam edeceğiz. Gelişmelerden sizleri bilgilendireceğiz.

Saygılarımızla

TKD Genel Merkezi

Yazar Profili

Avatar
BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Son Yorumlar

  1. Avatar

    200 kişilik alımın 125 kişi olmasından önce neden sadece biz gerçek arşivcilerden alım yapılmadığı ve diğer bölümlere de başvuru hakkı tanındığı dile getirilmeliydi.

    3
    1
  2. Avatar

    Nasıl müracaat edeceğiz ??

Göster
Gizle