Sınava Katılacaklar Listesi Açıklandı! Tapu Ve Kadastro 125 Sözleşmeli Arşiv Uzmanı İlanı-Son Başvuru-13 Nisan 2018

“Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü Taşra Hizmet Birimlerinde Çalıştırılmak Üzere Ekli Listede Bölgesi Ve İli Belirtilen 125 Adet Sözleşmeli Arşiv Uzmanı Pozisyonuna 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 Üncü Maddesinin (B) Fıkrasına Göre İstihdam Edilmek Ve Giderleri Döner Sermaye Bütçesinden Karşılanmak Üzere 06/06/1978 Tarihli Ve 7/15754 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararına Ekli 28/6/1978 Tarihli Ve 16330 Sayılı Resmi Gazete’de Yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-2 nci Maddesinin Birinci Fıkrasının (C) Bendine Göre Kpss (B) Grubu Puan Sırasına Konulmak Kaydıyla Alım Yapılacak Münhal Pozisyon Sayısının 4 (Dört) Katına Kadar Çağrılacak Adaylar Arasından Yazılı Sınav Sonucu Başarı Sırası Esas Alınmak Suretiyle Sözleşmeli Personel Alınacaktır.” Dosyalara erişmek için aşağıdaki linklere tıklayınız.

02 HAZİRAN 2018 TARİHİNDE YAPILAN SÖZLEŞMELİ ARŞİV UZMANI SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ. 

ÖZEL ŞARTLAR
1- Yükseköğretim kurumlarının Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, ya da programında Osmanlı Paleografyası, Arapça, Farsça derslerine yer veren en az 4 yıllık bölümlerinden mezun olmak. (Atanmaya hak kazanan adaylardan Osmanlı Paleografyası, Arapça veya Farsça derslerinden herhangi birini gördüğünü gösterir not dökümü istenecektir.)

2- 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSS-P3 puan türünden 60 (altmış) veya üzeri puan almış olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ, SÜRESİ VE YERİ

1)Başvurular Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Konya, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, Samsun, Kayseri, Hatay, Gaziantep, Edirne, Van, Elazığ, Eskişehir, Denizli, Kastamonu, Sivas, Şanlıurfa ve Yozgat illerinde bulunan Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüklerinden herhangi birine 06-13 Nisan 2018 tarihleri arasında mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüz internet sayfasından (www.tkgm.gov.tr) temin edilerek doldurulacak olan “Sözleşmeli Personel (4/B) Başvuru Talep Formu” ve bu formda belirtilen belgeler ibraz edilmek suretiyle şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüklerinin adres ve iletişim bilgileri Genel Müdürlüğümüz internet sayfasında (www.tkgm.gov.tr) yer almaktadır.

2)Birden fazla Bölge Müdürlüğüne başvuru yapıldığı takdirde başvuruların tamamı geçersiz sayılacak bu durumdaki aday atanmış olsa dahi ataması iptal edilecektir.

3)Sınava başvuran adaylar arasında sınav öncesinde ve sınav anında tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir engel durumuna sahip olan adayların bu durumlarını belgeleyen sağlık kurulu raporu, engelli kimlik kartı veya özür durumunun resmi olarak işlenmiş olduğu nüfus cüzdanı aslını ibraz etmek kaydıyla bir örneğini başvuru evrakları ile birlikte teslim etmeleri gerekmektedir. Adayın engellilik veya özel sağlık sorunlarının önceden bildirilmemesi nedeniyle gerekli tedbirlerin alınamamasından doğan sorumluluk adaya ait olacaktır.

Hakkında: İsmail Karaca

Ankara Üniversitesi DTCF mezunu #Kütüphaneci #Arşivci #Dokümantalist #Editör #BilgiveBelgeYöneticisi · Ankara/Türkiye
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

583 Son Yorumlar

 1. Yeni bir duyum,haber alan var mı acaba yedekdaşlar? Yedeklerden de aranıp gitmeyen olacak mı? Beklemedeyiz…
  4  0
 2. ankara rüzgarı

  merhaba

  ben 4. yedek . buraları hemen her gün okuyorum . beni arayan olmadı,beklemedeyim . inşallah beni de siz bekleyenleri de çabucak ararlar,seviniriz mutlu oluruz …11 temmuzda sınavın geçerliliği doluyor.aşağı yukarı 6 ayımız var. ne demişler ” nasipse gelir hintden yemenden,nasip değilse ne gelir elden. ” allah herkesin gönlüne göre versin .
  5  1
  • O zaman seni ararlarsa buraya yazar mısın hocam. Çünkü sıra sende. Biz de ona göre kendi sıramızı takip edelim
   2   0
  • ankara rüzgarı

   çağırırlarsa yazarım .
   2   0
 3. Ümitvar yedek

  Merhaba arkadaşlar. Gördüğüm kadarıyla yedeklerde gelişmeler var. Daha önceki yazılarımda da dediğim gibi daha çok yedek arkadaşa sıra gelir. Kimileri beni eleştirmişti kimseye sıra gelmez diye. Önümüzdeki ay sözleşmeli öğretmenlik ataması var daha.Bilmem mesaj iletildi mi…?
  4  0
 4. Çarşamba günü aradım insan kaynaklarını,telefona bakan kişi bildiğim kadarıyla boş kalan kadro yok,herkes yerleşti dedi.
  0  0
  • Yeni öğrendiğim bilgiye üçüncü yedek geçen hafta edirneye yerleşti arkadaşlar.. Herkes hakkında hayırlısı olsun..
   6   0
  • @tarihcialp. Az önce insan kaynaklarını aradım tekrar,sıra gelirse ararız onun dışında bilgi vermiyoruz dedi. Sen bu bilgiyi nereden aldın ?
   1   1
  • Yedekler için WhatsApp grubumuz var. Üye sayısı beş altı kişi.. Ordan haberleştik..
   5   1
 5. Şu anda en son kaçıncı yedek çağrılmış? Bilgisi olan..
  10  2
  • yedeklerden biri

   duyuru yapılacağı yazıyor ilanda ama ne oldu ne bitti muamma . ne olduğunu anlayabilmiş değilim . yerleşen yedek var mı ?
   0   1
 6. yedeklerden biri

  merhaba yedekler , son durum nedir ? haber alan, asillerle konuşan ve bilgisi olan ya da fikri olan varsa yazıversin.
  4  10
 7. Ümit devam ediyor

  Yorumları takip eden yedekdaşlarım. Bizim için az önce insan kaynaklarını aradım. Daha göreve başlamayan çokmuş. Biz yetkiyi bölge müdürlüklerine verdik. Onlar adaya ulaştığı anda 15 günlük süre veriyorlar dedi. Ayrıca tahminen 20-25 güne biter bu iş dedi. Eğer işe başlamayan olursa bir duyuru yayınlarız ya da sıra gelirse telefon ile ararız sizi merak etmeyin dedi. Aradığım no=03125514517 ümit ve dua ile…
  7  8
 8. yedeklerden biri

  yedek arkadaşlar,ilk 3-5 sırada olup aranan var mı ?
  7  2
 9. Ümitvar yedek

  O zaman bu cuma (30 Kasım) başvurular biter asillerin. Pazartesi günü yedekler için bir duyuru yayınlanabilir ya da telefon ile tek tek aranır. Yedekler pazartesiyi bekleyin… Bu arada kayma kesinlikle olacaktır. Çünkü yedeksiz bir memur alımı olmadı şimdiye kadar. Görevine gitmeyecek olanlar meşhur WhatsApp grubundan çıkmaz, o grupta olmayan ve bir yerde memur olanlardan çıkar (BENCE).. siz ne dersiniz?
  11  6
  • Yedeklerdin biri

   @ Ümitvar yedek , inşallah dediğin gibidir. ama memuriyete yerleşen ve aşağıda yorum yapan ” arşiv uzmanı” feragat olmadığını söylüyor. olsa duyardı heralde . benim pek ümidim yok ama beklenti işte ne yaparsın. bekleyip göreceğiz.
   4   5
  • @ümitvar yedek bir yerlerde memur olanlar zaten gelip tercih yapmazlardı. boş hayallere kapılıp vakit kaybetmeyiniz. ileride sıra gelirse gelir. şimdilik yok.
   4   10
 10. Göreve başlamak için arananlar bilgi verebilir misiniz? Ne kadar süre verildi.,herhangi bir feragat var mı?
  4  3
  • Arşiv Uzmanı

   15 gün süre verildi, 16 kasımda aradılar.
   3   2
  • Yedeklerden biri

   @arşiv uzmanı, işbaşı yaptınız mı ? Yerleşmeyen ,gitmeyen vb. bilgin var mı ?
   3   1
  • Arşiv Uzmanı

   Ben işbaşı yaptım benim yakın çünkü, diğer arkadaşlardan henüz başlamayanlar var ev tutma vs işlemleri var.Ama gitmecek olanı duymadım görev yerine
   1   13
 11. Emre erteni tanıyan varsa aranızda söyleyin bi an önce bursa bölge müdürlüğü İns Kaynaklarını arasın bi zahmet
  0  7
 12. Ümitvar olunuz

  bilgiedinme@tkgm.gov.tr adresine atamalar ile ilgili pazartesi günü mail atmiştim. Atamaların durumunu sormuştum. Cuma günü cevap geldi. Ben de gelir gelmez sizle paylaştım
  4  4
 13. İyi günler arkadaşlar.Bana az önce e-mail geldi Tkgm’den:”GÜVENLİK SORUŞTURMASI TAMAMLANAN ADAYLARIN ATAMALARI 15.11.2018 TARİHLİ MAKAM OLURU İLE YAPILMIŞTIR.” Bekleyenlerin gözü aydın.İnşallah bir yedek olarak bana ve diğer yedeklere de sıra gelir.Hayırlı cumalar.
  6  3
  • Allah herkese rızk kapısının hayırlısını nasip etsin..
   1   3
  • Bir yedek olarak bana gelmedi hocam..
   15   2
  • Yedekler ne zaman öğrenebilir kendisine sıra geldiğini? Bu duyuru mail olarak bana gelmedi acaba sizin sorunuza bilgilendirme olarak mı geldi ?
   3   2
 14. Aldığım haberlere göre şubat sonu ya da mart başı arası çağrılacakmışız.
  1  16
Göster
Gizle