Çankırı Karatekin Üniversitesi BBY’den Ankara gezisi

Çankırı Karatekin Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi ve Yaşam Boyu Öğrenme Topluluğu; Ankara Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü, Milli Kütüphane, Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi, Atatürk’ün Özel Kitaplığı ve Anıtkabir’i ziyaret etti.

Gezinin ilk durağı olan Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü’nü ziyaret eden topluluk öğrencileri, burada Osmanlı ve Cumhuriyet Arşivlerinin amaçları, işlevleri ve hizmetleriyle ilgili yetkililer tarafından bilgi aldılar.

Anıtkabir ve Atatürk’ün özel kitaplığını da ziyaret eden öğrenciler, Ata’nın mozolesini ziyaret ettikten sonra müze ve kütüphane kaynakları ve hizmetleri ile ilgili bilgi edindiler.

Gezi, topluluk öğrencilerinin Milli Kütüphane’yi ve Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi’ni ziyaret etmesiyle sona erdi.

Kaynak

Yazar Profili

BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle