Çankırı Karatekin Üniversitesi BBY’den Ankara gezisi

Çankırı Karatekin Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi ve Yaşam Boyu Öğrenme Topluluğu; Ankara Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü, Milli Kütüphane, Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi, Atatürk’ün Özel Kitaplığı ve Anıtkabir’i ziyaret etti.

Gezinin ilk durağı olan Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü’nü ziyaret eden topluluk öğrencileri, burada Osmanlı ve Cumhuriyet Arşivlerinin amaçları, işlevleri ve hizmetleriyle ilgili yetkililer tarafından bilgi aldılar.

Anıtkabir ve Atatürk’ün özel kitaplığını da ziyaret eden öğrenciler, Ata’nın mozolesini ziyaret ettikten sonra müze ve kütüphane kaynakları ve hizmetleri ile ilgili bilgi edindiler.

Gezi, topluluk öğrencilerinin Milli Kütüphane’yi ve Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi’ni ziyaret etmesiyle sona erdi.

Kaynak

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

Çankırı BBY Yaşam Boyu Öğrenme Topluğu okula kütüphane kurdu

Çankırı BBY Yaşam Boyu Öğrenme Topluğu, Çankırı Merkez Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu’na kütüphane kurdu. Kütüphanede …

Çankırı Karatekin Üniversitesi BBY Topluluğu 3. Kütüphane Açılışını Gerçekleştirdi

Çankırı Karatekin Üniversitesi Bilgi Belge Yönetimi Yaşam Boyu Öğrenme Topluluğu, 3’üncü Kütüphane Açılışını Mareşal Çakmak …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x