Kataloglama-Sınıflama Eğitim ve Proje Grubu kuruluyor

Türk Kütüphaneciler Derneği (TKD) Başkanı Ali Fuat Kartal, Kataloglama-Sınıflama Eğitim ve Proje Grubu hakkında bilgilendirme yaptı. Kartal, “Uzun yıllar ODTÜ Kütüphanesinde Kataloglama ve Sınıflama biriminde çalışan ve birim sorumluluğu yapan Zehra Erdem başkanlığında “Kataloglama-Sınıflama Eğitim ve Proje Grubu” kurulmasına karar verilmiştir. Grubun kurulmasındaki amaç; kataloglama ve sınıflama konusunda yaşanan otorite sorununa, bir parça da olsa ortak çözüm üretmektir. Kataloglama-Sınıflama konusunda meslektaşlarımızın bilgilerini güncel tutmak ve gerektiğinde kurulan ve kurulacak olan kütüphanelerin bilgi kaynaklarının organizasyonu konusunda kurumlar tarafından artan talepleri TKD bünyesinde oluşturulacak bu grup tarafından karşılayarak, hem meslektaşlarımıza iş imkanı sağlamak hem de Kataloglama-Sınıflama konusunda yaşanacak sorunlar için başvurulabilecek otorite bir grup oluşturmaktır.” dedi.

Kütüphane kurmak isteyen ve kataloglama-sınıflama konusunda uzman personel sağlama konusunda sıkıntı yaşayan kurumlara, TKD bünyesinde oluşturulanKataloglama-Sınıflama Eğitim ve Proje Grubu” ile destek vererek, mesleğimiz açısından önemli bir farkındalık yaratılacağı düşüncesindeyiz.

Projelerde çalışmak, çalışma grubunda yer almak isteyen Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümünde okuyan öğrencilerin ve tüm meslektaşların özgeçmişlerini tkd.dernek@gmail.com adresine göndermeleri gerekmektedir.

Yazar Profili

Avatar
BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle