Kütüphanecilerin 3600 ek göstergeye geçmesi yönünde kanun teklifi verildi

Niğde Milletvekili Ömer Fethi GÜRER tarafından hazırlanan “Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi” Meclis Başkanlığına sunuldu.

Kanun Teklifiyle, Kültür ve Turizm Bakanlığında teknik hizmetler sınıfına dahil; kütüphaneci, folklor araştırmacısı, arkeolog, sanat tarihçisi, müze araştırmacısı, kimyager, sosyolog ve matematikçi kadrolarda görev yapan Devlet memurlarının ek göstergeleri yükseltilerek “Yüksek Mimar ve Mimar, Şehir Plancısı ve Bölge Plancısı” ile aynı seviyeye çıkarılmaktadır.

Hazırlanan Kanun Teklifinin mevcut haliyle kabul edilmesi durumunda;

**Kütüphaneci, folklor araştırmacısı, arkeolog, sanat tarihçisi, müze araştırmacısı ve sosyolog unvanlı kadrolarda olanlar sadece ilk dört dereceli kadrolarda değil, ilk sekiz dereceli kadrolarda ek göstergeden yararlanacak. Ayrıca, bu kadrolarda olanların 1.derecede yararlandığı 2200 ek gösterge 3600’e yükselmiş olacak.

**Kimyager ve matematikçi kadrolarında olanların her derecede yararlandıkları ek göstergeler artacak ve 1.derecede yararlandıkları 3000 ek gösterge 3600’e yükselmiş olacak.

Kaynak

DEVLET MEMURLARI KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN TEKLİFİ

MADDE 1- 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun eki (I) sayılı Ek Gösterge Cetvelinin “II. Teknik Hizmetler Sınıfı” bölümünün (a) bendinin “Yüksek Mimar ve Mimar ile şehir plancısı ve Bölge Plancısı unvanını almış olanlar” ibaresinden sonra gelmek üzere “ile Kültür ve Turizm Bakanlığı kadrolarında kütüphaneci, folklor araştırmacısı, arkeolog, sanat tarihçisi, müze araştırmacısı, kimyager, sosyolog ve matematikçi unvanı ile çalışanlar” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 2- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Kanun Teklifinin Tam Metni için tıklayınız

Kanun Teklifi Komisyon Bilgileri

Komisyon TipiAdıGiriş TarihiÇıkış TarihiYapılan İşlem
Esas KomisyonPlan ve Bütçe Komisyonu30/10/2017Komisyonda
Tali KomisyonMilli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu30/10/2017Komisyonda

Kaynak

Yazar Profili

Avatar
BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

91 Son Yorumlar

 1. Avatar

  Kütüphanecilerin 3600 ek göstergeye geçmesi yönünde kanun teklifi hakkında bilgisi olan var mı durumumuz ne??? öğretmen polis din görevlisi derken milyonu aşkın memur bu haktan yararlanmak için gün sayarken belki on bini bulmayan biz kütüphaneciler hakkında artık bir gelişme bir güzel haber bekliyoruz lütfen tüm ilgililer yıllardır bekleyen bu talebimizi sesimizi duyun????

  3
  1
 2. Avatar

  Kanun teklifinden ses seda yok mu?

 3. Avatar

  Twitter’a bakıyorum da hep aynı kişiler tweet atıyor sanki. Herkes nerede?

  • Avatar

   15-20 kişi arasında sirkülasyon oluyor sürekli maalesef. Umursamaz adamlarla olmaz bu iş. şuan ki alımları boş verin gelecek alımlar için ön ayak olacak bunun farkında değil mi kimse?
   Mezunlar, piyasada yok galiba işe de ihtiyaçları yok!
   Mezun olacaklar, aman deyip nasıl olsa ben tercih yapamayacam mantığında mı? tekrar söylüyorum bir sonraki alımlar için emsal teşkil edecek bunun bilincinde olun…
   Atanmışlar, evet rahatım nasıl olsa benim işim var deyip kendi kabuğunuza çekilecekmisiniz?
   Bölüm adına, gelecek adına destekleriniz şart.
   Bölüm hocaları, Birkaç hoca haricinde destek yok denecek kadar az.
   Sözün özü, birlik olup toplu hareket etmemiz lazım. Ve en önemlisi destek lazım…

   1
   1
 4. Avatar

  Pılınızın pırtınızıbtoplayın ve Twitter’a gelin. 200lük alımdan 1 tanesi bile bizden başka hiçkimsenin hakkı değil. Hiç mi zorunuza gitmiyor bu durum? Adamlar her konuda donsnımlı olduklarını yazıp 200lük alımdan yüzsüz şekilde pay istiyor. Elinizi taşın altına koyun. Artık koyun lütfen, son günler bu alım için.

 5. Avatar

  Cimer den bugün yazdığım yazıya cevap geldi. Arkadaşlar bu iş olacak derken sonuna gelmişken kendimizi salmayalım. Hakkımızı alacağız biraz daha aktif olalım

  Sözleşmeli personel alımında Bilgi-Belge Yönetimi Bölümü mezunlarına yer verilmesi yönündeki 22/11/2017 tarihli ve 1864405 Sayılı CİMER başvurunuz incelenmiş olup, konuya ilişkin değerlendirme çalışmaları devam etmektedir.
  Bilgileriniz rica ederim.

 6. Avatar

  Arkadaşlar tapudaki en önemli isimler arasında olan Zeynel bey yener bey ve Ömer Faruk beyin desteğini almışız. STK da görevli olan aktif insanlar etkinliğimize katılıyor. Fakat şimdide katılım düştü twit atma olayı çok azaldı. Rehavete kapılmayın daha Ortada bir şey Yok. İlk önce hak olan kadroyu alalım..
  Zafer inanarak çalışanlarındır. Bazı arkadaşlar zafere inandılar şimdide çalışmayı bıraktılar twit bimer cimer.. açıklama gelene kadar boş durmayalım. Unutmayın UMUTLARDA SEVER YARINLARI !! yarınlarınızı karanlığa çevermemeniz temennisiyle.

 7. Avatar

  eğer 60 barajı koyulup başka bölümler de dahil edilirse yine hüsran olur arşivci ünvanına başkasını nasıl alabilirler onu da anlamıyorum ya,biz bu kadar çırpınıp duruyoruz kalkıp edebiyat bölümünü de mi ilana ekleyecekler

  bide sözlü mülakat cabası düşünmek bile istemiyorum,mülakatsız kpss puanı ile tercihler verilsin diğer türlü hak,hukuk çiğneniyor

 8. Avatar

  Twitlerimize mülakat konusunu ve edebiyat farsca bölümlerinin olmamasi gerektigini de ekleyelim. böylece baraji da 60 koyarlarsa 70 alti bile atanabilir. diğer türlü 60 i da mulakata çağıracaklar

 9. Avatar

  Bu alim mulakatla olmamali. Zira tapu 1300 alımı da osym den tercihle yaptirdi. ayrica bir ara bi belge dolaşıyordu ortalarda osym ye bildirilen arsivci kadrosu diye. mulakatla olursa cidden çok can sıkar yine

 10. Avatar

  Arkadaşlar her yerde en son yapılan duyuruda arşivci alımının emlak ve tapu bölümlerine verileceği bunun için hakkımız olanı çabalayalım diye yorumlar yapıyoruz. Ancak son zamanlarda bi ilan olmadı emlak yönetimi bölümünden alınacak arşivci diye.

 11. Avatar

  Burada Tapu alımıyla ilgili neler neler konuştuk. Okuyup yorum yazanlar hiç okumamış gibi yazıyor. Bazen yatacak yeriniz yok cidden.

  • Avatar

   hocam ihtilafa gerek yok lütfen şu hakkımızı alalm. sonra birbirimizi yiyelm. birbirimize düşelim 🙂 gözünüzü seveyim burda harcayacagimiz enerjiyi twitter bimer cimerde harcayalm. haydi kardeşlerim

  • Avatar

   Bimer cimer’i kimseden öğrenenecek değiliz, siz yokken benle kral(başkan) vardık ama taam. 😀

  • Avatar

   Sayın İlgili,
   Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere ilan olunacağı belirtilen 200 kişilik arşivci alımı, bu konuda eğitim alan tek bölüm olan Bilgi ve Belge Yönetimi mezunlarının hakkıdır. Alım sürecinde bu durumun değerlendirilmesini saygılarımla arz ederim.

  • Avatar

   Çağlar kardeşim vardık var olmaya da devam edeceğiz yeter ki diğer kardeşlerimizde bu mücadeleye inansınlar. Ve destek olsunlar maalesef Twitter da biraz rehavete kapılmaya başladık rica ediyorum ilk günki devam edelim. Her şey gelir geçer kazanılan kadro ve gelecek iş kapıları kalır geride .. #kral

  • Avatar

   Kimden alacakları ne zaman kesinleşir ve ne zaman tercihe açılır kadro? Tahmini olan var mı?

  • Avatar

   İnsan Kaynakları’nı aradığımda yıl sonuna kadar alım gerçekleşir demişlerdi.

  • Avatar

   Yıl sonu yani 2017nin sonuna kadar mı?

  • Avatar

   Öyle anladım Sırma kardeş.

  • Avatar

   Teşekkürler Çağlar kardeş

 12. Avatar

  Değerli kardeşlerim Harika bir sinerji yakaladık yaptığımız etkinlik her geçen gün daha fazla kişinin katılımıyla artıyor. Sizden ricam şunlar:
  1)ilk günkü gibi aşkla şevkle twit atmanız
  2)bimer ve cimere mesaj atmanızdır.
  3)twitlerde Soner bey başta olmak üzere bayındır memurseni tapu kadastro insan kaynaklarını Zeynel ve yener beyleri etiketleyelim
  4)her akşam saat 20:00 de ne işimiz olursa olsun askıya alalım etkinliklere devam edelim
  5) Soner beyin yapmış olduğu paylaşımlara en az bölüm olarak 50 yorum bırakalım herkes 1 yorum bıraksa 50 olur zaten.
  6)Twitter hesabı olmayan varsa lütfen açsın
  7)profillerimize resim koyalım daha dikkate alınıyor

  Tekrar rica ediyorum ben atmasam olur atan birisi var diye düşünmeyin amacımıza çok az kaldı. Sadece siz değil sizden sonra geleceklerin önünü açacaksınız.

  İlk günkü aşkla Durmak Yok yola devam … @KRAL

  • Avatar

   2 hesabimla sürekli twit atıyorum. Her bos durdugumda telefon elimde olduğunda atıyorum. Cidden bu kadrolar bize gelecek az kaldi

 13. Avatar

  Ha gayret destek. #ARȘİVCİBBYDENÇIKAR @atanmynktphnc her yere yazalım

 14. Avatar

  Twitlere devam edelim arkadaşlar durmadan yazalım ve hergün bi 10 dakikamızı ayırıp bimere ve cimere yazı gönderelim emeğimizin karşılığını alacağız inşallah. Bölümümüze sahip çıkalım herkes ekmek yesin eğitimini aldığı meslekten.

 15. Avatar

  Ağzımı bozmak istemiyorum da ne biçin insanlar var ya gitmiş alakasız bir bölüm okumuş kendi hakkı olmayan bir kadroyu istiyor utanmadan,bunlara kim yüz verdiyse kabahat ondadır.Ben 4 yıl eğitimini almışım beyefendiler 2 yıl emlak falan okumuş arşiv uzmanı olmaya çalışıyor.Bu kadro bizim olacak inşallah herşey ortada göz göre göre hakkımızı alamazlar

  bölümümüz hakkında en ufak fikri olmadan atıp tutanlara karşı mücadeleye devam arkadaşlar

 16. Avatar

  Bu sabah tapucuların grubunda yazan yazıya hiç dokunmadan paylaşıyorum dikkatli okuyun ne kadar sinsi olduklarını anlayın ona göre bölüme sahip çıkın.”””Arkadaşlar bilge belge yönetimi diye bir bölüm gece gündüz tapu için çalışma yapıyor. Atanabildiğimiz bir tapu bölümü var onuda elimizden almak üzereler. Eğer bizde karşı bir çalışma yapmassak işimiz zor..bir kere bu bölümden alım yapılırsa her alımda alım yapılmaya devam eder. Onun için çalışma başlatalım”””””. Adamlar bile biliyor ki bu alımda asıl hakkı olan Bilgi ve Belge Yönetimine kadro verilirse bundan sonraki süreçte kendileri bu hakkı gasp edemeyecek. Var gücünüzle bir daha #arşivciBBYdençıkar @kral

  • Avatar

   Arkadaşlar merhaba, bende bugün bimere yazdım inşallah hakkımız olan kadroyu alırız ve kısa sürede bir dönüş olur. Yeterki umudumuzu yitirmeyelim.

  • Avatar

   Durmak yok sürekli twit atıp bimer ve cimere yazmaliyiz. İnsallah sonu bizim icin mutlu bitecek arkadaslar.

  • Avatar

   Bu alım mulakatla mi olacak gene? Bilgisi olan var mı?

  • Avatar

   @aaa sanmıyorum. 1300 alim osym tarafından tercihle alindi. mulakat olmayacaktir yine. tapu böyle alıyor. eğer baska bolumleri katmazlarsa 71 72 puan üstü herkes atanir

  • Avatar

   Hocam ben 74 kusur puanla ilk branş sıralaması açıklandığında 460 kusurdeydim. Yani 71 72 alan birinin atanması imkansız. Kendimden bile supheliyim.

  • Avatar

   @aaa hocam herkes tercoh yapmayacak. sozlesmeli kutuphane aliminda bile bakacak olursaniz 200. kişinin puani 75 küsürdu sanirim.hele birde tercihte gireceği icin ben 72 73 ler olacak diye düşünüyorum. hele bir alım olsunda. size o puanla gelir merak etmeyin. önünüzden cok kisi elendi

  • Avatar

   aaa kardeşim sen önünden 200 sözleşmeli atananları da çıkarsana onları neden saymıyorsun
   70 üstü alan herkes atanır inşallah zaten sözleşmelilerden tercih veren olmaz kütüphanecilik arşive kıyasla daha ağır basıyor neticede,herkesin de tercih yapmayacağını düşünürsek 70 lere kadar iner yeter ki ilan bir an önce gelsin fazla uzatılmadan bu yıl içinde alım gelmeli ilan gelene kadar devam etkinliklere

  • Avatar

   Arkadaslar alim olursa mulakatla mi olacak merkezi atama yoluyla mı ?

  • Avatar

   BayındırSen’deki Gökhan Bey mülakat ile alım yapılacak sanırım demişti. Kokusu çıkar yakında.

 17. Avatar

  Bugün ilk defa bölümdaslarimla gurur duydum. girdim tweet atmaya. Maasallah 6 7 arkadaş emlakcilari bastırmış. Hepinizin adini yazdim aklıma. Sizinle gurur duyuyorum. Klavyenize kuvvet. Mücadelemiz meyvelerini veriyor.

 18. Avatar

  Taslak metni aşağıya yazdim. lütfen 2 dk ayırın siz ve cevrenizdekilere yollattirin. twetlere de devam. ha gayret

 19. Avatar

  200 kişilik arşivci kadrosu için bimer ve cimere de yazı gönderelim ben gönderdim ha gayret..

 20. Avatar

  Evet arkadaşlar amacımıza kısmen ulaştık bu etkinliği Soner beyin Gökhan beyle yapacağı toplantıya kadar sürdürmemiz lazım. Fark ettiniz değil mi biz bu etkinliği yapmasaydık hakkımız maalesef uçup gidecekti. Ben uzun süredir tek başıma bir şeyler yapmaya çalışıyordum ama hiçbir şey yapamadığımı 2 gündür farkettim katılan arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum. Diğerlerine katılmayanlara ise ACIYARAK bakıyorum. Meslektaşlarınız mücadele ederken sizler köşede yazılanları zavallı gibi okuyor mücedaleye hiçbir şekilde ne bimer ne cimer nede Twitter da katılıyorsunuz. Yazık

 21. Avatar

  Birazda bu yasa teklifi için bimer ve cimer e yazalım arkadaşlar, fırsat her zaman gelmez.

  • Avatar

   Ne zamanki atananlar bu bölüme destek verir, oturduğu yerden biz atandık zaten mantığından vazgecip bimere cimere yazarlar. bende o zaman yazarim. ama su zaman o zaman değil kusura bakmayın

 22. Avatar

  geleceğin arşivcileri konferansında bunu dile getirecek bir büyüğümüz olmadı mı ? merak ediyorum adı üstünde arşivci konferansı çıkıp tapu genel müdürüne durumu izah etmiyorlar mı hazır fırsat işte.illaki bizim bölümden birileri gitmiştir oraya neden kimse sorumluluk almıyor bizim yapabileceğim sosyal medyadan örgütlenmek başka bişey gelmiyor elimizden

 23. Avatar

  Sayın Yetkili;
  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu Kadastroya 1500/200 kadro arşiv uzmanı alımı yapacağını duyurmuş ve yaklaşık 1300 alım yapmıştır.200 Arşivci kadrosunun akıbeti hakkında hiçbir bilgi verilmemekle beraber sosyal medyada bazı sendika yöneticileri 200 arşivci alımı kadrosunun yakın zamanda gerçekleştirileceği ve bu kadronun emlak yönetimi bölümüne tahsis edileceğini belirtmiştir.Söz konusu kadrolar hakkında bilgi almak ve yapılacak arşivci kadrosu tahsisine; almış olunan eğitim ve liyakat gereği Bilgi ve Belge Yönetimi mezunlarının alınmasını talep etmekteyiz.Zira Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü öğrencileri arşivcilik alanında lisans düzeyinde eğitim almaktadır.Bu konuda hassasiyetimizi ve önerimizi göz önünde bulunduracağınızdan şüphemiz yoktur.
  Saygılarımla
  Teşekkürler.

 24. Avatar

  lütfen bu metni kopyalayıp bimer ve cimere olanlarda twitterda paylaşsın.Hatta Sonet Tufanoğlunun tweetinide ekran goruntusu olarak yolladım.Cevremde 4 kişiye yollattım.Ha gayret dostlar az kaldı ilan bizimdir !!

  Sayın Yetkili;
  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu Kadastroya 1500/200 kadro arşiv uzmanı alımı yapacağını duyurmuş ve yaklaşık 1300 alım yapmıştır.200 Arşivci kadrosunun akıbeti hakkında hiçbir bilgi verilmemekle beraber sosyal medyada bazı sendika yöneticileri 200 arşivci alımı kadrosunun yakın zamanda gerçekleştirileceği ve bu kadroyu emlak yönetimi bölümüne tahsis edileceğini belirtmiştir.Söz konusu kadrolar hakkında bilgi almak ve yapılacak arşivci kadrosu tahsisine; almış olunan eğitim ve liyakat gereği Bilgi ve Belge Yönetimi mezunlarının alınmasını talep etmekteyiz..Zira Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü öğrencileri arşivcilik alanında lisans düzeyinde eğitim almaktadır.Bu konuda hassasiyetimizi ve önerimizi göz önünde bulunduracağınızdan şüphemiz yoktur.
  Saygılarımla
  Teşekkürler.

 25. Avatar
  Kütüphaneci

  Arkadaşlar bimer cimer mail hesapları ne olursa akşama kadar yollayın. Akşamda twitterdayız. Hakkımızı alacağız inşAllah

 26. Avatar

  Değerli Canlar arşiv Uzmanı alımını sadece 200 kişi olarak düşünmeyin. Arşiv Uzmanı alımı eğer Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden gerçekleşirse kısa vadede mükafatını alacaksınız ayrıca bundan sonraki tapu alımlarında mezun olacak kardeşlerimize iş kapısını sonuna kadar açmış olacağız. Unutmayın bu alım tüm bölüm mezunlarının umudunu yeşertecek. İrtibatta olduğum yetkili bir insan yapılan etkinliklerin yetkililere ulaştığı ve bu alımın Bilgi ve Belge Yönetimi mezunlarından olmadığı taktirde gelecek tepkiyi göze alamayacaklarını belirtti onları daha da zor durumda bırakan olayın cimer ve bimer olduğunu söyledi.

  • Avatar

   kesinlikle katılıyorum. bimere ce cimere yazmak gerek. nu alım olursa eğer tekrar arşiv kadrosunu almış oluruz.sadece bu alım olarak düşünmeyin gelecek için de çok parlak olur.Yazın arkadaşlar 2 dk nızı almaz bimer ve cimere yollayın

 27. Avatar

  Geleceğin Arşivcileri konulu sempozyum başladı bakalım ne konuşulacak

 28. Avatar

  Bu arada da gündüz içinde arama etkinliği yapiyoruz. Tapu ve kadastro genel müdürlüğünü ilgili birimleri arayarak bilgi ve belge yönetimini hatırlatıyoruz.

 29. Avatar

  Takipte kalın arkadaslar bu akşam yine bi etknlik organize edicem.

 30. Avatar

  Aldığım duyumu açıklıyorum normalde bu alım için emlak Yönetimi mezunlarına söz verilmiş fakat 2 gündür yapılan baskı geri adım attıracağa benziyormuş 2 günde yapılan bu baskı “bugünkü çok daha güzeldi” ses getirdi ben istiyorum ki cumaya kadar devam edilsin saat 20:00 de saman alevi gibi görmesinler bizi

  • Avatar

   valla hocam umarım olur bir an önce,200 alımı verseler daha önce yazdığım gibi 70 puanı barajını geçen her arkadaşımız atanır hemen hemen dışarıda kimse kalmaz

 31. Avatar

  Arkadaşlar yarın vakti olanlar haliç kongre merkezine arşiv sempozyumuna katılsın. Bölüm hocaları ve tapu yetkilileri gelecek 11 ile 15 arası

 32. Avatar

  Tekrar etkinlik var.

 33. Avatar

  Arkadaşlar bu akşam tapu kadastronun alacağı 200 kişilik personel için saat 20.00 dan itibaren #ArşivciBBYdençıkar hastang ile @sonertufanoglu
  @tkgmgovtr
  @zaturkoglu
  @arsivdaires etiketleyerek bir etkinlik daha yapıyoruz. Daha fazla yardımınıza ihtiyacımız var. Bir twit belkide bir kadro getirecek. Siz yoksanız bir kişi eksiğiz.

 34. Avatar

  Dün çok güzel bir etkinlik yapıldı ama tam anlamıyla anacına ulaşabilmesi için bu hafta bitene kadar tekrarlamalıyız. En azından dönüt alalım sayfa yöneticilerine sesleniyorum siz sadece saati belirleyin açtığım tag ise karıştığı için gündem olamıyoruz #arşivciBBYdençıkar herkes bu şekilde göndermiyor. Haber bekliyoruz tekrar aynı etkinliği yapalım

  • Avatar

   Yahu anlamak mümkün değil. Kimse atanmak iş sahibi olmak istemiyor galiba. BBY mezunu binlerce arkadaş var. Ve dünkü katılım çok azdı. çok mu zor 1 saatiniz ayırıp twit atmak. Kadrolar elden gidiyor.
   Biraz sahiplenin artık. Atanamamış arkadaşlar ?? özellikle sizlerden destek daha çok gelmesi lazım. bakıyorum düne atanmış kişiler daha çok twit atmış. Lütfen gerekli hassasiyeti gösteriniz…

  • Avatar

   Ben bu insanlara anlatamıyorum en azından bimer ve cimere başvurun.

  • Avatar

   yok ya başvurmazlar sesleri çıkmaz bazılarının ilan geldi mi hemen başlarlar referansları kovalamaya böyle de bi yüzsüzlerdik

  • Avatar
   Kütüphaneci Hanım

   Etkinliklere devam edelim hakkımız olanı alalım. Lütfen arkadaşlar bu kadroya ihtiyacımız var. Biz durmadan tweet atıyoruz ama kadroyu alınca herkes başvuru yapacak

 35. Avatar

  Arkadaşlar 8 deki etkinliğe herkes katılsın ben @afrancengiz nickini kullanıyorum kimler etiketlenecekse paylaşıyorum sayfamdan bakabilirsiniz ayrıca Twitter adresi olmayan arkadaşlar ise bimer ve cimere yazsın. Bazıları bir işe yaramaz diye düşünebilir emlakçılar Twitter sayesinde geçen alında çok sayıda kadro aldı. Yarında rica ediyorum tapu insan kaynaklarını ve bayındır memur senin numarasını internetten alıp arayalım. Olacak ama biraz emek lazım.

 36. Avatar

  arkadaşlar soruyorum sizi arşivci olarak kurumsal firmalarda istihdam edilen kaç kişi var ? fakülte okuyoruz arşiv eğitimi alıyoruz ama dışarıda yüzümüze bakan yok,hiç unutmuyorum geçen yıl istanbulda bi firma arşivci için en meşhur iş arama sitesinde ilan vermişti sonradan detaylarını öğrendim ki bunlar belediyenin arşiv düzenleme işi için ihaleyi almış kendi meslektaşlarını asgari ücrete süründürmey için ilana çıkmışlar bide arşivci demişlerdi lise mezunlarını bile çağırıyorlardı.Maalesef değer verilmiyor baksana devletin kurumu bile bizi arşivci olarak görmüyor

 37. Avatar

  Arkadaşlar, Türk Arşivciler Derneği. Bu alımlarda hakkımızı savunmayacaklar veya olayın takibini yapmayacaklar ise ne işe yarayacaklardır. Zamanında takip edeceğiz süreci demişler ancak hiç ses çıkmamıştır. Türk Arşivciler Derneği yetkilileri ile görüşmemiz gerekmektedir. Dernek gücünü kamu gücünde göstermeleri gerekmektedir.

 38. Avatar

  Arkadaşlar bu akşam tapu kadastronun alacağı  200 kişilik personel için saat 20.00 dan itibaren #ArşivciBBYdençıkar hastang ile @sonertufanoglu
  @tkgmgovt etiketleyerek bir etkinlik yapıyoruz . Destekleriniz mühim. Siz yoksanız bir kişi eksiğiz. Lütfen katılım sağlayın.

 39. Avatar

  Arkadaşlar merhaba pazartesi bi twittir etkinliği olucak buradan da duyurucam.

  • Avatar

   İnşaallah katılım fazla olur. Atanan atanmayan tüm arkadaslardan destek bekliyoruz.

 40. Avatar

  TIKLAYINIZ

  Bakın isterseniz eğer sesimiz çıkmazsa alım emlakçılara gidiyor. Hakkımızı istiyoruz

  • Avatar

   Sabah sabah iyi sinirlendim. Hemen aradım Bayındır Memur Sen’i. Soner Can Tufanoğlu Genel Başkan. İl dışındaymış. Haftaya dönecekmiş. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları’nı arayalım. Bizim hakkımız bu kadrolar.

   Ayrıca bir kere Tapu Kadastro bana emlak yönetimi atandı 1300 kişilik alım ile birlikte demişti. Yine nerden çıktı bunlar onu da anlamadım.

  • Avatar

   Emlak yönetimi alımı yapılmış zaten. Yine mi alınacak bu çakallar yani? TIKLAYINIZ

  • Avatar

   Bakın bakın laflara bakın.
   TIKLAYINIZ

  • Avatar

   şuraya bak ölmüşüz de ağlayanımız yok diyceksiniz ki dernekler meslek büyükleri ne yapsın,çok şey yapabilirler öyle hazinei evrak konferansları düzenlemekle olmuyor bu işler,bak arşiv alanında eğitim aldık ama tapu kadastroya ön lisans mezunlarını sokacaklar göz göre göre.Hayır bide alınacak iller bile belliydi ne oldu da sümenaltı edildi herşey.Şu 200 alımı bizden yapsalar 70 puan barajını geçen neredeyse hemen herkes yerleşir mülakata bile gerek kalmaz o derece iyi bir süreç olur bizler için.

   Ama hiç ümidim yok neden derseniz alımlara çıkılacağı söylenip daha sonra ses seda kesilmesi neler olup bittiği hakkında az çok fikir veriyor,büyük ihtimalle bizden alım yapılmayacak

  • Avatar

   buraya bir çok atanan/atanamayan bölüm mezunları giriyor bakın arkadaşlar olayın ciddiyetini kavrayın lütfen bu alımda elimizden kayıp gitmesine göz yummayın twitter,bimer,cimer neresi olursa yazın facebook sayfalarındaki yöneticiler bunu haber yapsın

   en az 4-5 tane bizim bölüm ile alakalı sayfalar var hiç birinde bu konu neden yer edinmiyor yahu ne kadar duyarsız insanlar var bu camiada,

  • Avatar

   Daha önce yapılan haber içeriği için buraya tıklayınız ve facebook grubunda paylaşılan içerik için ise buraya tıklayınız.

 41. Avatar

  Merhaba lütfen bu mesajımı Cumhurbaşkanımıza veya danışmanlarına iletiniz tapu kadastroya 1500 personel alınacaktı 1300 ü alındı geriye kalan 200 arşiv Uzmanı alımı içinde 4 yıl boyunca eğitim gören Bilgi ve Belge Yönetimi mezunları değil bu konuda eğitim almamış emlak Yönetimi mezunları alınması gündemde. Bu konu bizleri üzmektedir sayın cumhurbaşkanımız her daim liyakat istediğini vurguladığı halde arşiv gibi önemli bir bölüme liyakatsız bölümlerin alınmasını üzüntüyle izlemekteyiz arşiv kongres yarın başlıyor başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere sizden destek beklemekteyiz. Saygılarımla

  Ben bu yazıyı cimere yazdım birazdan bimerede yazıcam üzerime düşeni yapıyorum sizlerden de aynı hassasiyeti bekliyorum gerçekten dikkate alıyorlar arkadaşlar köprü öncesi son çıkış 1 haftamız var bastıralım.

 42. Avatar

  Allah aşkına çok mu zor şu alım için destek olmanız. Emlakçılar gibi olamıyoruz alım yapılacak sesimiz çıkmıyor tapu ya yazın arkadaşlar twit üzerinden Soner can tufanoğluna yener Karataşa çok zor değil yaa alım olacak hakkımızı yedirmeyelim.

  • Avatar
   Kütüphaneci

   Ben tweet attım hocam ama toplanıp biri öncülük etse bir şeyler yapsak. Biz dururken emlak yönetiminden mi alım yapılacak

  • Avatar

   Evet arkadaslar suraya bi el atalim.Sessiz kaldigimiz surece elimizde bulunan haklarimizi kaybediyoruz.

 43. Avatar

  Kütüp-l e yazarsanız çok iyi olur, bende üye olarak yazacağım duyurulmalı.

 44. Avatar

  Daha önceden de denendi ama hep hüsran oldu. İktidar milletvekili ikna edilmeli. Yoksa bu kanun çıkmaz.

 45. Avatar

  üNİVERSİTELERDE MEVCUT UZMANLAR NE YAPIYOR FARKLI OLARAK DİĞER MESLEKDAŞLARDAN ,, EE ONUN GÖSTERGESİ OLUYORDA BİZLERİN NEDENN OLMASIN ?

 46. Avatar

  Bu konunun mecliste takibi için ilgi dilekçeye ilişkin tüm kütüphaneciler ve diğer meslek çalışanları örgütlenerek dileçe vermek akıllıca olur.

 47. Avatar

  İmamlara 3000 gösterge veriliyorda kütüphanecilere neden verilmiyor

  • Avatar
   carl gallagher

   imam nedir ki ya 3000 ek gösterge alsın. komedi valla.. napıolar ki??

 48. Avatar

  Bu husus daha önce de Kültür Sanat-Sen ve Kültür Memur-Sen’e dilekçe ile iletilmişti. Şahsen 3600 isteğini afaki görüyorum ama “C bendi ve 3000 ek gösterge” ısrarımızı sürdürmeliyiz.

 49. Avatar
  carl gallagher

  yapmazlar.

Göster
Gizle