Şehit Polis Adem Cankurtaran Kütüphanesi

Yozgat/Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nce TOKİ Ortaokulu’na Z tipi zenginleştirilmiş kütüphane yaptırıldı. Şehit Polis Adem Cankurtaran’ın ismi verilen kütüphaneye ayrıca bin adet hikaye ve roman ağırlıklı kitap hediye edildi. Şehidin isminin ve resminin yer aldığı tabela kütüphanenin girişine asıldı. Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nce yürütülen Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında hayata geçen ‘Bozok’tan Yeşeren Umutlar-2’ Projesi hız kesmeden devam ediyor.

Kütüphane açılışına Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu adına üçüncü sınıf emniyet müdürü Ayşe Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve Şehit Adem Cankurtaran’ın ailesi ve öğrenciler katıldı. Öğrenciler şehit ailesine çiçek takdim ederken, etkinlikte duygulanan şehit yakınları İl Emniyet Müdürlüğü’nce yaptırılan kütüphaneye, şehit adının verilmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek teşekkürlerini sundu.

Kaynak

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP