#şehitkütüphaneleri için siz de destek verin!

#şehitkütüphaneleri ne yapıyor?

Aziz şehitlerimizin her birinin adlarını yaşatmak için kütüphaneler ve okuma salonları kurup, milli birlik ve beraberliğimizin teminatı gençlerimiz ve çocuklarımızda kitaplar aracılığıyla farkındalık yaratmaya çalışıyoruz.

*nasıl çalışıyoruz?

Hiç de profesyonel olmayan bir kadroyla tamamen gönüllülük esası ve özveriyle kitaptan başka bir bağış kabul etmeden, kitap toplama merkezlerimizde kitaplar topluyoruz. Bu toplanan kitapları da şehitlerimiz adına kütüphane kurmak için gönüllü olmuş il koordinatörlerine yollayarak kütüphane kurulması çalışmalarını yapıyoruz.

*neden sadece kitap topluyoruz?

Bağışçılarla, kütüphanede o kitabı okuyacak çocuklarımız ve gençlerimiz arasında gönül köprüleri kurarak farkındalık sağlamak ve böylece milli birlik beraberliğimizi artırmak için sadece kitap topluyoruz. Bu sayede bağışçı, özenerek seçip yolladığı kitaplara duygularını katabilmekte ve kütüphaneden yararlanan gencimiz, çocuğumuz bu maneviyatı hissedebilmektedir. Bağışçılar tarafından kitapların içine birkaç satır not yazmasını ısrarla tavsiye ediyoruz. Birçok kez şahit olduk ki o yazılan birkaç satır notta en az kitap kadar çocuk ve gençlerimizin zihninde etki bırakabilmektedir.

*nerelerde kütüphane kurma çalışmaları yapıyoruz?

Bizimle şehit kütüphanesi kurmak için iletişime geçen gönüllü neredeyse orada kütüphane kurmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar kurulan kütüphane ve okuma salonları şehitlerimizin memleketlerinde, mahallelerinde olabildiği gibi şehit olduğu esnada çalıştığı ilde, ilçede yada şehitliğe ulaştığı sırada çalıştığı birliğinde bile olabilmektedir. Eğer şehidin memleketinde bir kütüphane kurulacaksa ilk önce şehidin okuduğu okulda ya da mahallesindeki kültür merkezinde bu çalışmanın yapılması için yönlendirmelerimizi yapıyoruz.

*başka nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Sayfamızı takip edip arkadaşlarınıza duyurarak sesimizin daha çok çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede daha çok insana ulaşıp daha çok kitap toplayabilir ve hep beraber daha umutlu bir gelecek için şehitlerimizin adına kurulan kütüphanelerde gençlerimizin, çocuklarımızın gelişmesine katkı sağlayabiliriz.

Şehit Kütüphaneleri’nin tamamlanan ve devam eden çalışmaları aşağıdadır. Görmek istediğiniz çalışmanın hastag(#) li şehit ismini tıklayınız.

1. Niğde #ŞehitJandarmaAstsubayçavuşYasinTekin
2. Osmaniye #ŞehitUzmanJandarmaÇavuşSerkanHas
3. Kahramanmaraş #ŞehitPolisÖzelHarekatSerkanYılmaz
4. Niğde #ŞehitPolisMemuruOkanAcar
5. Hakkari #ŞehitJandarmaTeğmenAbdülselamÖzatak
6. Makedonya #İstihkâmŞehitleri #Tefeyyuz
7. Siirt #ŞehitJandarmaUzmanÇavuşBarışAkın
8. Mersin #ŞehitUzmanÇavuşCihangirCan
9. Samsun #ŞehitJandarmaTeğmenKorhanKuruçay
10. Afyon #ŞehitJandarmaErErenKaraca #ŞehitJandarmaErVeliCeylan#ŞehitJandarmaErAhmetIşık
11. Adana #ŞehitUzmanOnbaşıKadirGenç
12. Erzurum #ŞehitUzmanÇavuşKadirKayveni
13. Eskişehir #ŞehitJandarmaÜsteğmenAhmetOzanŞarlak
14. Mersin #ŞehitPolisMemuruYılmazBozkurt
15. Gaziantep #ŞehitPiyadeUzmanÇavuşHüseyinÖlmez
16. Kırklareli #ŞehitJandarmaTeğmenRecepErdoğan
17. Bursa #ŞehitJandarmaUzmanÇavuşSametAktaş
18. Ankara #ŞehitSağlıkAstsubayÜstçavuşMekanŞahin
19. Bursa #ŞehitPiyadeSözleşmeliErYunusYılmaz
20. Osmaniye #ŞehitJandarmaYüzbaşıAliAlkan
21. Osmaniye #ŞehitPolisMemuruAliŞimşek
22. Sakarya #ŞehitPolisÖzelHarekatFurkanÇelik
23. Niğde #ŞehitAstsubayKıdemliBaşçavuşÖmerHalisdemir
24. Tarsus #ŞehitJandarmaYüzbaşıHalilÖzdemir
25. Samsun #ŞehitPolisÖzelHarekatErsanGürpınar

Kaynak: Şehit Kütüphaneleri Facebook Grubu

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

Kahraman Şehit Ömer Halisdemir Kütüphanesi için kitap kampanyası

Gönüllülerden oluşan Şehit Kütüphaneleri Platformu bugüne kadar şehitlerimiz adına birçok ilde 25 kütüphane kurarak Şehitlerin …

Şehidin kışladaki odası kütüphane oldu

Yaklaşık 6 ay önce Siirt-Pervari karayolunda teröristlerin yol kenarına yerleştirdiği el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi …

Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP