Çocuk festivali gibi kütüphane açılışı

584413eaeb10bb1becff9233MUĞLA’nın Bodrum ilçesi Peksimet mahallesinde çevre sakinleri ve bazı sanatçıların desteğiyle kurulan Peksimet Çocuk Kütüphanesi bugün festival gibi bir açılışla çocuklarla buluştu. Bodrum’da Peksimet mahallesinde ressam Mine Arasan ile kabaktan aksesuarlar yapan sanatçı Hüseyin Özgül’ün öncülüğünde üç hafta önce yapımına başlanan Peksimet Çocuk Kütüphanesi bugün renkli görüntülerle açıldı. CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, CHP’li meclis üyesi Niyazi Atare, Mine Arasan, Hüseyin Özgül kütüphanenin kuruluşunda emeği geçen mahallenin bakkalı ile manavı, boyacı, sanatçı, tamirci, marangoz, öğretmen, iş adamından oluşan yaklaşık 1000 kişi açılışa katıldı. İçerisinde bir süre önce trafik kazasında yaşamını yitiren yelkenci Ada Uz kitaplığının da bulunduğu kütüphanenin açılışında konuklara keşkek pilav lokum dağıtıldı. Sanatçılar çocuklar için yüz boyadı, çocuk şarkıları söylendi. Kütüphanenin açılışında renkli görüntüler oluştu. Ressam Mine Arasan “Bugün çocuklarımızın mutluluğunu gördükçe hepimiz çocuk olduk onlarla eğlendik onlarla sevindik, çocuklarımızın yüzünden gülücük eksik olmasın acılar yaşamasın istiyoruz. Bu nedenle benzer sosyal yardım ve destek etkinliklerini sürdüreceğiz” dedi.

45 GÜNDE RENGARENK KÜTÜPHANE

Yaklaşık 4 bin kitabın bulunduğu kütüphaneye gelen çocuklar kitapları uzun süre ellerinden bırakamadı. Projenin öncülerinden Hüseyin Özgül, “Başta sanatçımız Nejat İşler olmak üzere Bodrum ve Türkiye’nin dört bir köşesinden yardım ve kitap yağdı hala yağmaya devam ediyor. Bu nedenle bugün açılışımızı emeği geçenlerle ve çocuklarımıza sahip çıkmak için her türlü fedakarlığı yapanlarla birlikte yaptık, sosyal medyada başlattığımız kampanyada 45 gün içinde bu mutlu sonuca ulaştık. Basın mensupları dahil emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kütüphanede kitaplık hizmetinin yanısıra farklı kültür ve sanatsal etkinliklerin de düzenleneceği belirtildi.

Kaynak

Yazar Profili

BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle