Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Arşiv Memuru alacak – 28 Kasım – 30 Aralık

 Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından açıktan 5 kişilik “Arşiv Memuru” alımı yapılacak.
bddkarsivBDDK memur alımına başvurular 28 Kasım-30 Aralık 2016 tarihleri arasında yapılacak. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından açıktan 55 memur alımı yapılacağı ilan edildi.

Devlet Personel Başkanlığınca yayınlanan ilana göre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu istatistikçi, mimar, mühendis, teknisyen, hemşire, arşiv memuru, memur ve sekreter kadrolarına ilk defa açıktan atama yoluyla giriş sınavı sonuçlarına göre idari personel alımı gerçekleştirecek.

Giriş sınavı sözlü sınav şeklinde yapılacak.

BDDK’nın memur alımına başvurular lisans-ön lisans mezunu adaylar için 28 Kasım 2016 saat 12.00’da başlayıp, 7 Aralık 2016 saat 16.00’da sona erecek.

KPSS taban puanı lisans mezunu kadroları için en az 80 puan alan adaylar başvuru yapabilecek. Alım için aranılan şartlar arasında askerlikle ilişiği bulunmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının olumlu sonuçlanmış olması gerekiyor.

Adaylar başvurularını BDDK’nın internet adresinden online olarak yapacaklar. Posta veya başka şekillerle yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.  Başvurular sonucunda sözlü sınavına girmeye hak kazanan adayların listesi en geç son başvuru tarihini takip eden 10 iş günü içerisinde kurumun internet sitesinden ilan edilecek. Kurumun internet sitesinden ilan edilecek sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara ayrıca tebligat yapılmayacak.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun 55 memur alımı başvuru şartları ile ilgili detaylı bilgi ve ilan metni için TIKLAYINIZ.

 

Hakkında: İsmail Karaca

İsmail Karaca
Ankara Üniversitesi DTCF mezunu #Kütüphaneci #Arşivci #Dokümantalist #Editör #BilgiveBelgeYöneticisi · Ankara/Türkiye

İlginizi Çekebilecek Haberler

Arşiv ve Kütüphane Firması Personel Alımı | Ankara

Ankara’da hizmet veren firma, açık kaynak kodlu ürünlerden oluşan “Arşiv ve Kütüphane Sistemleri”nin kurulum ve …

Bursa Uludağ Üniversitesi Öğretim Görevlisi İlanı | Son Başvuru: 16 Aralık 2020

Bursa Uludağ Üniversitesi “Bilgi ve Belge Yönetimi, Dökümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programlarından birinden …

Abone ol
Bildir
guest
12 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
serdar
serdar
Yanıtla  İsmail Karaca
4 yıl önce

Bu neyin sonucu ismail kardeş kültür ve turizm Bakanlığının sonuçları sandik

kahraman
kahraman
Yanıtla  İsmail Karaca
4 yıl önce

hocam bu alınanların puanları belli mi

Özge
Özge
4 yıl önce

Ben BDDK nın maaşlarını bir çok kamu kurumuna göre daha yüksek diye biliyorum, maaşın az olduğunu söyleyen arkadaşlar ne kadar olduğuna dair net bir bilginiz var mıdır acaba?

Devrim
Devrim
4 yıl önce

Yalnız sınav başvuru formunda istediği bilgiler bi acayip yok babanın adının ilk harfi bu ne be 😀

bby2011
bby2011
4 yıl önce

Bu ilan nedir böyle? 80 diye bir puanda mı varmış 🙂 Neyse beni ilgilendirmez belki ama puanı yeten her yere başvurmalı nasip kısmet bu işler sonuçta.

hakan
hakan
4 yıl önce

başvurun tabi ki de zaten bundan sonra her kurumda mülakat olur bizim bölüme açıktan atama fazla gelmiyor genelde merkezi atamalara bakıyoruz üniversite kütüphaneleri alımlara devam eder böyle ara ara açıktan alımlar da bonus oluyor mesela kültürün 200 kişi alması çok güzel olacak bir alsalar,bu alım da iyi dediğim gibi istanbulda yaşamak isteyenler için güzel ilan kurum da güzel ama maaşı biraz az gelebilir yine de değerlendirin

bahtsız
bahtsız
4 yıl önce

Haklisiniz ama şunu unutmayın her yilkine kiyaslamayin.. 2017 de sadece 60 bin memur alinacak.. zaten onlarin da en az 50 bini ogretmen ve polis.. bizim bölümden belki de ilk 50 dekiler dahi zor atanacak. O yuzden nasilsa atanirim diye dusunmeyelim basvuralim . Merkezi olmazsa mulakatla olur diye de dusunemiyorm sahsen ben 80 puanimla. Cunku mulakatta 70.2 ile 80.2 nin hic bir farki yok. Nasilsa atanirim diye guvenmeyin.. tehlikye atmayin kendinizi. Bi bakmissiniz siz 80le mulakati gecememissizniz ve merkezi de de acilan kadro sayisi 2 3 .. ne olcak o zaman. Ben basvuracagim.

RvP
RvP
4 yıl önce

83 aldım ama bu şartlarda başvurmak saçma merkezi atamayı bekler atanırım barajı gereksiz yüksek tutmuşlar

hakan
hakan
4 yıl önce

80 üstü alıp istanbuldan ayrılmam diyenler için iyi bir ilan ama maaşı kadrolu bir kütüphaneciden az bu puanı alan adam zaten merkezi atamada atanıyor barajı çok yüksek tutmuşlar

12
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x