Ramazan Kitap Festivali Saraybosna’da başladı

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da bu yıl 5’incisi düzenlenen Ramazan Kitap Festivali başladı. Saraybosna Çocukları Meydanı’nda düzenlenen ve ülke genelinden çok sayıda yayınevinin katıldığı festivale, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Festival kapsamında geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da bir kütüphane için kitap bağışları alınmaya devam ederken, bu yıl toplanan kitapların Doboj’da kurulacak şehir kütüphanesine bağışlanacağı açıklandı.

Festivalin organizatörlerinden Connectum Yayınevi Müdürü Ajet Arifi, bu yıl da ülke genelinden birçok şehrinden yayınevinin festivale katıldığını belirterek, festivalin ihtiyaç sahibi kütüphanelere yardım geleneğini bu yıl da sürdürdüğünü kaydetti.

Festivali ziyaret edenleri büyük indirimlerin beklediğini söyleyen Arifi, aynı zamanda her yayınevinin de 100 avro değerinde kitap bağışı yaptığına da dikkati çekti.

Doboj’da kurulacak kütüphanenin koordinatörü Sevlid Kurtic de en az 5 bin kitaplık bir kütüphane açmayı hedeflediklerini ifade etti.

Zenica şehrindeki Vrijeme Yayınevi Müdürü Muamer Spahic ise yayınevi olarak sadece Ramazan Kitap Festivali’ne katıldıklarını kaydederek, “Bu tür kitap fuarlarının yayıncılara faydadan çok zararı olduğunu düşünüyorduk. Ancak Ramazan Kitap Festivali, sadece Bosna Hersekli yayıncıların katılmasından dolayı bu fuara önem veriyoruz.” dedi.

5. Ramazan Kitap Festivali, 2 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilecek.

Kaynak:http://aa.com.tr/

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

Kültür ve Turizm Bakanlığı 465 Sözleşmeli Kütüphaneci Alım İlanı | Son Başvuru: 11 Nisan 2022

Kültür ve Turizm Bakanlığından: 465 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI Bakanlığımız taşra teşkilatında, 657 sayılı Devlet …

465 Sözleşmeli Kütüphaneci alınacağı bilgisi paylaşıldı

Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden bir bilgi notu paylaştı. Bu …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x