×

Konya Numune Hastanesi’ne kütüphane kuruldu

Konya Numune Hastanesi’nde 4000’ e yakın kitap ile kütüphane kuruldu. Hastanede yatan hastalar günün herhangi bir saatinde kütüphane görevlilerini arayarak odalarına kitap getirmelerini isteyebiliyor. Başhekim Süleyman Dönmez, hastanede yatan hastaların kitap ve gazete okuma isteklerini kolay bir şekilde ulaşım sayesinde çözdüklerini söyledi. Dönmez, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği ve “Konya Kitap Okuyor Platformu” ile imzaladıkları protokol kapsamında bir çalışma başlattıklarını belirterek; “Özellikle yatan hastalarımızın okuma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, romandan kişisel gelişime, dini eserlerden çocuk kitaplarına 4 bin civarında eserle poliklinik ve servis katlarında kütüphane oluşturduk. Kütüphanemizin, hastalar, yakınları ve çalışanlardan bin 241 üyesi bulunuyor” şeklinde konuştu.

Aksaray’ dan Konya Numune Hastanesi’ne tedavisi için gelen 12 yaşındaki Nur Hüyük.i “Rahatsızlığım nedeniyle okulumdan uzak kalıyorum. Hastanede böyle bir uygulamanın olmasından çok memnunum. Okulumdan ayrı kalsam da zamanımı kitap okuyarak değerlendiriyorum. Bu sayede hastalığımı da unutuyorum” dedi.

Hastanede yatan hastalardan 53 yaşındaki Zübeyde Camcı ise; “Telefon açtığım zaman kitap geliyor. İlaç getirir gibi kitap getiriyorlar. Sağ olsunlar, böylece hastalığımızı unutturuyorlar” diye konuştu.

Kaynak: http://www.etraf.com.tr/