Karaköprü Kütüphanesine Büyük İlgi

Karaköprü Belediyesi bünyesinde açılan kütüphane, ders çalışan ve Kitap okuma alışkanlığı olan öğrencilerin uğrak yeri oldu. Karaköprü Belediyesi bünyesinde hizmet veren kütüphane yoğun ilgi görüyor. Kitap kapasitesinin bir hayli fazla olduğu kütüphanede, özellikle yaz aylarında okulların tatil olması ile birlikte üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin ve kitap okuma alışkanlığı olan vatandaşların uğrak mekanı haline geldi. Yaklaşık 300 üyesinin bulunduğu kütüphaneye gelen öğrenciler temiz ve sessiz bir ortamda ders çalışma fırsatı bulurken, kütüphanede bulunan bilgisayarı da ücretsiz olarak kullanıyorlar. Karaköprü Belediyesi bünyesinde açılan kütüphaneye gelen öğrenciler, Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye kendilerine bu ortamı sağladığı için teşekkür etti.

Evlerinde bulamadıkları sesiz ortamın Karaköprü Belediyesi kütüphanesinde bulduklarını ifade eden öğrenciler, “Bir üniversitesi öğrencisi olarak evde bulamadığımız çalışma ortamını Karaköprü Belediyesine ait kütüphanede buluyoruz. Böyle ortamların daha da çoğalmasının bizim insanlarımız için gerekli olduğunu düşünüyoruz. Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi’ye çok teşekkür ederiz. Kütüphaneler insanların okuyarak kültürel yönden kendilerini geliştirdiği yerlerdir” diye konuştu.

Karaköprü Halk Kütüphanesi yetkilileri, kütüphanenin hafta içi her gün Sabah 08.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında halkın hizmetinde olduğunu iletti.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr

Hakkında: İsmail Karaca

İsmail Karaca
Ankara Üniversitesi DTCF mezunu #Kütüphaneci #Arşivci #Dokümantalist #Editör #BilgiveBelgeYöneticisi · Ankara/Türkiye

İlginizi Çekebilecek Haberler

Kültür ve Turizm Bakanlığı 465 Sözleşmeli Kütüphaneci Alım İlanı | Son Başvuru: 11 Nisan 2022

Kültür ve Turizm Bakanlığından: 465 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI Bakanlığımız taşra teşkilatında, 657 sayılı Devlet …

465 Sözleşmeli Kütüphaneci alınacağı bilgisi paylaşıldı

Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden bir bilgi notu paylaştı. Bu …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x