Minikler bu yaz anneleriyle kütüphanede olacak

Minikler bu yaz anneleriyle kütüphanede olacakNilüfer kütüphanelerinde bu yıl beşincisi düzenlenen ‘Bu Yaz Annemle Biz Kütüphanedeyiz’ etkinliği çocuk ve annelerin katılımıyla başladı. Anneleriyle birlikte kütüphaneye gelen 5-6 yaş aralığındaki minikler, Nilüfer Belediyesi Üçevler, Çocuk ve Demirci Kütüphanesi’nde ağustos ayı boyunca kitapla buluşacak.

Bursa Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği etkinlik kapsamında her Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri sabah ve öğleden sonra olmak üzere düzenlenecek oturumda çocuklar kitaplarla buluşarak okuma serüvenine katılacak. Nilüfer’in Üçevler, Demirci, Ürünlü, Tahtalı, Dağyenice, Gümüştepe mahallelerinde yaşayan çocuklar bu buluşmalar aracılığıyla bilmeceli, tekerlemeli, boyamalı ve masallı bir saat geçirecek. Projenin bu yılki ilk oturumu Üçevler Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Minikler okunan masalları dinledi.

Projenin üçüncü oturumuna Psikolog Özden Karan konuk olarak ebeveynlerle paylaşımlarda bulunacak. Oturum sonunda katılımcılara Özden Karan’ın ‘Psikolog Gözüyle’ kitabı armağan edilecek. Böylece ebeveynler, çocuklarıyla kurdukları iletişime katkı sağlayan bir başucu kitabına sahip olacak.

Oturumlara katılan çocuklar kütüphaneye üye olup ödünç kitaplar alabilecek ve her buluşma sonunda alacakları armağan kitaplarla kendi kitaplıklarını oluşturma imkânı bulacak. Proje sonunda 150 çocuk ve ebeveyni düzenlenecek şenlik ile kütüphane ve kitaplarla tanışmalarını kutlayacak.

Kaynak: Haber46.com

Hakkında: İsmail Karaca

İsmail Karaca
Ankara Üniversitesi DTCF mezunu #Kütüphaneci #Arşivci #Dokümantalist #Editör #BilgiveBelgeYöneticisi · Ankara/Türkiye

İlginizi Çekebilecek Haberler

Kültür ve Turizm Bakanlığı 465 Sözleşmeli Kütüphaneci Alım İlanı | Son Başvuru: 11 Nisan 2022

Kültür ve Turizm Bakanlığından: 465 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI Bakanlığımız taşra teşkilatında, 657 sayılı Devlet …

465 Sözleşmeli Kütüphaneci alınacağı bilgisi paylaşıldı

Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden bir bilgi notu paylaştı. Bu …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x