Engelsiz Kitap Fuarı 11-12 Ekim 2014

Beşiktaş Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi tarafından engelli bireylere yönelik düzenlenecek olan kitap fuarı 11-12 Ekim 2014 tarihlerinde Dilek Sabancı Parkı’nda düzenlenecek. Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan Engelsiz Kitap Fuarı’nın öncelikli amacı, engelli bireylerle kitapları buluşturmaktır. Fuara farklı alanlarda kitap basan yayınevleri katılacak, engelli bireylerin rahat hareket edecekleri bir mekânda, çeşitli alanlarda yazılmış kitaplara ulaşabilmeleri sağlanacaktır.

Öte yandan fuarın, toplumun “sağlıklı” ya da “engelsiz” olarak tanımlanan kesiminin engelli bireylerin çalışmalarına ulaşmasına ve bu çalışmalar aracılığıyla engellilerin toplumdaki durumu hakkında bilinçlenmesine hizmet edeceği öngörülmektedir.

Fuarda ayrıca görme engellilerin kitaplara erişimi konusunda yaşadıkları zorluğu görünür kılmak ve bu zorluğu birlikte aşabilmek adına kitap seslendirmek isteyen gönüllülere başvuracakları yerler hakkında bilgi verilecek, gönüllülerin engelliler alanında faaliyet gösteren STK’lara yönlendirilmeleri konusunda destek sağlanacaktır.

İki gün sürecek olan Engelsiz Kitap Fuarı 09:00 ile 17:00 saatleri arasında açık olacaktır. Fuar’ın ilk gününe saat 14.00’te Eşber Yağmurdereli katılacak.

YER: Dilek Sabancı Parkı
Saat: 13.00
Tarih: 11 Ekim Cumartesi

Kaynak: besiktas.bel.tr

Hakkında: İsmail Karaca

İsmail Karaca
Ankara Üniversitesi DTCF mezunu #Kütüphaneci #Arşivci #Dokümantalist #Editör #BilgiveBelgeYöneticisi · Ankara/Türkiye

İlginizi Çekebilecek Haberler

İstanbul Medeniyet Üniversitesi (Mülakatsız) 1 Sözleşmeli Kütüphaneci Alım İlanı | Son Başvuru: 14 Haziran 2022

İstanbul Medeniyet Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre Sözleşmeli …

Kültür ve Turizm Bakanlığı 465 Sözleşmeli Kütüphaneci Alımı | Sözlü Sınavı Tarihleri Duyurusu

Başvuruları 28/03/2022-11/04/2022 tarihleri arasında alınan 4/B Sözleşmeli Personel (465 KÜTÜPHANECİ) alımı kapsamında il tercihlerine ve …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x