Afyon Kocatepe Üniversitesi Merkez Kütüphanesi

Afyon Kocatepe Üniversitesi Merkez Kütüphanesi 2013-2014 eğitim öğretim yılının Bahar Döneminde Akademik ve İdari Personele, Öğrencilere ve ayrıca Afyon halkına yeni binasında hizmet vermeye başlamıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesi Merkez Kütüphanesi hem mimari açıdan, hem raf sistemi, hem de kütüphane kullanım olanak ve alternatifleri açısından ülkemizdeki en üst düzey kütüphaneler arasındadır. Merkez kütüphanesi; 120 bin basılı kaynak, 32 veri tabanı, 2 Akademik çalışma odası, 8 grup çalışma odası, 1 konferans salonu, bir toplantı salonu, multimedya salonu, açık ve kapalı okuma salonları, 100 bilgisayar ve kafeteryası ile aynı anda 750 kullanıcıya hizmet vermektedir. Kütüphane, bu donanım ve olanakları ile Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin eğitim, öğretim ve bilimsel araştırmalarının gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır. Yeni kütüphane yapmak ya da kütüphanesini geliştirmek isteyen üniversitelerin, örneğin Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ve Bolu Abant Baysal Üniversitesi Afyon Kocatepe Üniversitesi Merkez Kütüphanesi‘ni incelemişlerdir.

Haberi İleten: S.Birkin

Yazar Profili

BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle