Topkapı’ya yeni kütüphane

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik , dün Topkapı Sarayı Müzesi El Yazmaları Kütüphanesi’ni açtı. Hayırlı bir günü ve anı yaşadıklarını belirten Çelik, “Benim açımdan buranın varlığı, buranın önemi, zamanda ve mekânda kendimizi nasıl konumlandıracağımıza dair bize yol gösteren, esasında eski dense de zaman üstü bir karaktere sahip olan bu nadide eserleri barındırmasıyla ilgili” dedi. Bakan olarak “Yazma eserlere hakkıyla hürmet ve hizmet etti” diye anılmasının yeterli olacağını kaydeden Çelik, bunun için elinden geleni yapacağını söyledi.

Kaynak: http://www.radikal.com.tr

Yazar Profili

BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle