Kütüphane gibi çay evi-Bartın

Bartın’ın Ulus ilçesinde bulunan çay evi adeta bir kütüphaneyi andırıyor. Ulus’ta Hamza Kaya’ya ait bir çay evine gelen müşteriler özel olarak tasarlanan masalar sayesinde bir taraftan çay içerken, bir taraftan da kitap okuma imkanı buluyor. İşletme sahibi Hamza Kaya, “Burada çeşitli kağıt ve taş oyunları oynanmıyor.

Daha sosyal ve kültürel olması için böyle bir uygulama yaptık. Vatandaşlar bu uygulamadan çok memnun kaldı. Müşterilerimiz bir yandan çayını yudumlarken, bir yandan da kitap, dergi gazete okuyarak stres atıyor. Sadece kitap okumaya gelen müşterilerimiz bile var. Masalarımız cam olduğundan müşteri oturduğunda altta bulunan kitap ve dergileri görerek inceliyor. Ayrıca her masaya güzel sözlerde yazdık” dedi.

Kaynak: http://yurthaber.mynet.com

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

Kültür ve Turizm Bakanlığı 465 Sözleşmeli Kütüphaneci Alım İlanı | Son Başvuru: 11 Nisan 2022

Kültür ve Turizm Bakanlığından: 465 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI Bakanlığımız taşra teşkilatında, 657 sayılı Devlet …

465 Sözleşmeli Kütüphaneci alınacağı bilgisi paylaşıldı

Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden bir bilgi notu paylaştı. Bu …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x