Marmara Üniversitesi Öğrencileri Iğdır’da Kütüphane Açtı

Marmara Üniversitesi Marmara Genç Vizyon Kulübü öğrencileri tarafından hazırlanan “Bir Kitap Bin Umuttur” Projesi kapsamında, Iğdır’ın Karakuyu Köyü İlköğretim Okuluna kütüphane açıldı. Kütüphanenin açılışı nedeniyle köyde düzenlenen törene, Vali Ahmet Pek, Jandarma Komutanı Jandarma Albay Erdem Yılmaz, Emniyet Müdürü İbrahim Karadağ, İl Milli Eğitim Müdürü Dinçer Ateş ve milli eğitim şube müdürleri katıldı.

Pek, burada yaptığı konuşmada, şehir ile köyde kütüphanenin açılmasının arasında büyük farklılıklar olduğunu söyledi. Köy okullarında kütüphanelerin oluşturulmasının eğitim için ayrı bir önem taşıdığını belirten Pek, “Bundan ders çıkarmamız lazım. Bizler de bu konuda duyarlı olalım. Çocuklarımız bu kitaplardan faydalansın. Çocuklarımız bu kitaplardan faydalanırsa, bilinçli gençlik yetişecektir. Marmara Üniversitesi Marmara Genç Vizyon Kulübü öğrencilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: http://www.haberler.com

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

Kültür ve Turizm Bakanlığı 465 Sözleşmeli Kütüphaneci Alım İlanı | Son Başvuru: 11 Nisan 2022

Kültür ve Turizm Bakanlığından: 465 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI Bakanlığımız taşra teşkilatında, 657 sayılı Devlet …

465 Sözleşmeli Kütüphaneci alınacağı bilgisi paylaşıldı

Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden bir bilgi notu paylaştı. Bu …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x