Londra Kitap Fuarında “odak ülke” Türkiye

Bu yıl Türkiye’nin “odak ülke” olarak katıldığı 42’nci Uluslararası Londra Kitap Fuarı başladı.Türkiye’den 30’un üzerinde yayınevinin katıldığı Londra Kitap Fuarı’nda Türk yayınevleri İngiltere ve diğer ülkelerle bağlantılar kuruyor. Türkiye standının resmi açılışını yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik açıklamasında; “İngiliz edebiyat severler fuar süresince kültürümüzün ve edebiyatımızın tüm renklerini derinliğini kısaca çoğulcu yapısını daha iyi algılama fırsatı bulacaktır. Öyle sanıyorum ki burada bulunmamız ticari beklentilerin de ötesinde başka olanı,  bizden farklı olanı daha iyi ve daha ayrıntılı tanıma ve tanıtma heyecanı ile ilgilidir. Başta İngiliz yayıncılar ve kitapseverler Türk edebiyatına yoğun ilgi gösteriyor.”dedi.

Londra Kitap Fuarı kapsamında çeşitli konferans ve söyleşiler de gerçekleştiriyor. Kitap Fuarı’na katılan 30 kitabevinden 8’i ise çocuk yayınları. Fuar Çarşamba akşamına kadar devam edecek.

Fuar web sayfası için tıklayınız

Kaynak: http://www.trtturk.com.tr/

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP