31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile gerçekleştirilecek 31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 17-25 Kasım 2012 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece’de düzenlenecek.

Onur Yazarı ve Tema Belli Oldu

Kitap Fuarları Danışma Kurulu tarafından alınan kararla yazar Sayın  Gülten Dayıoğlu 31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı “Onur Yazarı” olarak belirlenmiştir. Fuar süresince Gülten Dayıoğlu’un eserleri ve yazın hayatı üzerine söyleşi, panel gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek; çalışmalarından ve yaşamından kesitlerden oluşan özel bir sergi kitapseverlerle buluşacaktır.

Bu sene Kitap Fuarı’nın teması ise, İstanbul Kitap Fuarı Danışma Kurulu tarafından “Çocukluğum Yurdumdur-Çocuk ve Gençlik Edebiyatı” olarak belirlendi.  İstanbul Kitap Fuarı,  bu tema çerçevesinde yurt içi ve yurt dışından çok değerli yazarları, illüstratörleri konuk etmeye hazırlanıyor.

Onur Konuğu Hollanda

31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Konuğu Hollanda olarak belirlendi. Türkiye ve Hollanda ilişkilerinin 400. yılı olması dolayısıyla İstanbul Kitap Fuarı’nda Hollanda edebiyatı ve kültürüne yakından tanıklık edeceğiz. 17-20 Kasım 2012 tarihleri arasında Uluslararası Salon’da fuara katılacak olan Hollanda’nın programında söyleşiler, paneller, illüstrasyon atölye çalışmaları, profesyonel buluşmalar ve bir de sergi de yer alıyor.

İstanbul Kitap Fuarı Onur Konuğu Hollanda

31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 17-20 Kasım 2012 tarihleri arasında açık kalacak “Uluslararası Salon” bünyesinde 40 ülkeden yayınevi, telif ajansı, çevirmen editör ve ulusal katılıma ev sahipliği yapacak. Dört gün süresince uluslararası salon kapsamında sektörel ve profesyonel 35 etkinlik gerçekleştirilecektir.

Fuar Saatleri Değişti

31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı hafta içi günlerde öğrenci ve okulların fuarı daha rahat ziyaret edebilmeleri için kapılarını bir saat erken açacak. Kitap fuarı, 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. İstanbul Kitap Fuarı, kapanış günü olan 25 Kasım 2012 Pazar akşamı ise 19.00’da sona erecektir.

Yurt içi ve yurt dışından 600’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenecek 31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 22. İstanbul Sanat Fuarı-ARTİST 2012 ile eş zamanlı gerçekleştirilecektir.

Kaynak: http://www.istanbulkitapfuari.com/

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

ÜNAK Sanal Fuar, 14 – 16 Ekim 2020 #ünaksanalfuar #LibraryFest

Sektör temsilcileriyle meslektaşlarımızın buluşmalarını sağlamak için ÜNAK Derneği tarafından Sanal Fuar etkinliği düzenlenmiştir. Etkinlik internet …

ÜNAK2020 Sempozyumu “Akademik Yayıncılık, Açık Bilim ve Kütüphane(ci)ler-1-2 Ekim 2020, İzmir-Yaşar Üniversitesi

UNAK2020 Sempozyumu “Akademik Yayıncılık, Açık Bilim ve Kütüphane(ci)ler” ana teması ile 1 – 2 Ekim …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x