Bi Bana Bi Van’a kitap kampanyası-Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 4. Kocaeli Kitap Fuarı’nda düzenlenen Bi Bana Bi Van’a kitap kampanyasında toplanan kitaplar Van’a gönderildi. Toplanan kitaplarla Van’daki Nezahat Çeçen İlköğretim Okulu’nda kütüphane kuruldu. Kampanya kapsamında Kocaeli’de de kütüphane kurulacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Bi Bana Bi Van’a kitap kampanyasında toplanan kitaplar Van’a ulaştı. Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi olan kampanyaya Kocaelili kitapseverler büyük ilgi göstermişti. 4. Kocaeli Kitap Fuarı’na katılan yazarlar da fuarda oluşturulan kumbaraya kitaplarını atarak destek vermişti.

59 Koli kitap gönderildi

Toplanan kitaplar tek tek gözden geçirilirken kitapların bir kısmı Van’da kurulacak kütüphaneye gönderildi. Önceki gün yola çıkan ve 59 koliden oluşan 8 bin kitap Van’daki Nezahat Çeçen İlköğretim Okulu’ndaki kütüphaneye yerleştirildi. Kitaplarla birlikte 15 koli oyunca ve 2 adet bilgisayar Okul Müdürü Cemal Matur’a teslim edildi. Öte yandan Nezahat Çeçen İlköğretim Okulu’ndaki kütüphanenin açılışı yarın törenle yapılacak Programa Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer de katılacak.

Kaynak: http://www.ozgurkocaeli.com.tr/

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

Akademik Kütüphanelerde Normale Dönüş; Ama Nasıl?

ÜNAK Web Seminerleri başlıyor. Akademik Kütüphanelerde Normale Dönüş; Ama Nasıl?

Halk Kütüphanesi Müdürlük Sınavında Listeye Tekniker de Girdi!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Kütüphane Müdürlüğü Görevde Yükselme Sınavı sonucu …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x