Dijital Kütüphane’ye ABD’den ödül

Türkiye’nin ilk yüzde yüz dijital kütüphanesi olma özelliğini taşıyan ve Ekim 2010 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da katıldığı bir törenle hizmete giren Esenler Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’ne ABD’den ödül geldi. San Francisco’da bulunan ve ABD’nin önde gelen bilgisayar yazılım firması NComputing, Esenler Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’ni “Go green innovation award” ödülüne layık görüldü.

 

Çevre dostu teknolojisini kullandığı için Esenler Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’ne layık görülen “Go green innovation award” ödülü, düzenlenen bir törenle NComputing CEO’su Roj Dhingra tarafından Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’ya verilecek. Ödül töreni yarın saat 15.00’de Esenler Belediyesi Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’nde yapılacak.

Kaynak: http://www.birincikuvvet.com

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

2021/1 KPSS Atama Yapılacak BBY Kadro, Kurum ve Unvan Listesi

ÖSYM, 2021/1 KPSS tercihlerinde yer alacak kadroları açıkladı. Buna göre Bilgi ve Belge Yönetimi‘ne 8 Kütüphaneci …

Bilgi Dünyası Dergisi: Cilt 22, Sayı 1 (2021) yayınlandı

Bilgi Dünyası Dergisi’nin 2021 yılının ilk sayısı yayınlandı- “Cilt 22 Sayı 1 (2021)”

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x