Dijital Kütüphane’ye ABD’den ödül

Türkiye’nin ilk yüzde yüz dijital kütüphanesi olma özelliğini taşıyan ve Ekim 2010 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da katıldığı bir törenle hizmete giren Esenler Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’ne ABD’den ödül geldi. San Francisco’da bulunan ve ABD’nin önde gelen bilgisayar yazılım firması NComputing, Esenler Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’ni “Go green innovation award” ödülüne layık görüldü.

 

Çevre dostu teknolojisini kullandığı için Esenler Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’ne layık görülen “Go green innovation award” ödülü, düzenlenen bir törenle NComputing CEO’su Roj Dhingra tarafından Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’ya verilecek. Ödül töreni yarın saat 15.00’de Esenler Belediyesi Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’nde yapılacak.

Kaynak: http://www.birincikuvvet.com

Yazar Profili

Avatar
BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle