Dünden Bugüne Kütüphane Haftası Afişleri

Kütüphane Haftası Hakkında

11 Ocak 2012 tarihli 28170 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlanan Halk Kütüphaneleri Yönetmeliği’nin 28. maddesine göre;

(1) Merkezde ve taşrada her yıl mart ayının son pazartesi günü başlayan hafta Kütüphane Haftası olarak kutlanır.
(2) Kütüphaneler, Kütüphane Haftası etkinlik programını, mülki amirliği başta olmak üzere çeşitli kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yaparak hazırlar.
(3) Merkezi olarak gerçekleştirilen Kütüphane Haftası etkinlik programı, başta Türk Kütüphaneciler Derneği olmak üzere, mesleki sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği çerçevesinde Bakanlıkça hazırlanır.
(4) Kütüphane, kütüphaneci, kütüphanecilik ve okuma kültürü konularında sanatsal, bilimsel ve kültürel etkinlikler düzenlenir. Bu toplantıların uluslararası düzeyde yapılması amaçlanır.

Dünden bugüne Kütüphane Haftası afişleri:

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Son Yorumlar

 1. Kültür Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Kazananlar

  Uzman Yardımcısı “GİH 9-1 3,233 tl” alıyor diyorlar. Darısı biz kütüphaneci arkadaşlara artık, TUSAK a destek…
  1  0
 2. Geçmişe bakınca ne güzel günlerdi üniversite de öğrencilik zamanım diyorum. İdealler, çalışmalar, projeler vb. . Tabi hatırlamak istemediğimiz anılarda var örnek : 39 Kütüphane haftası afiş yarışması için üniversite de hocalarımızın yanına heyecanla gidip hocam afiş tasarımı için bir fikrimiz var demiştik hocalarımız ve asistanları afiş hakkında ki fikrimizi dinledikten sonra dediğiniz pek mümkün değil enerjinizi boşa harcamayın arkadaşlar deyip kibarca sepetlemişlerdi bizleri tabiri caizse 🙂 Sonra da biz afiş tasarımının birincisi olan afişi görünce şok olmuştuk 39. kütüphane haftası afişi fikrini öğrencilerinden resmen çalan hocalarımız vardı bizim arkadaşlar. Çok şükür ki o hocaları örnek alıp kitap çalan kütüphaneciler olmamışız…
  1  0
Göster
Gizle