İstanbul Kütüphaneleri Yürüyor

“Bu yıl 47. sini kutlayacağımız Kütüphane Haftası etkinlikleri geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz ” İstiklal Caddesi Yürüyüşü” ile başlıyor.Yürüyüş 27 Mart 2011 Pazar günü saat 15.00’te Tünel Meydanı’nda başlayacak ve Taksim Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile son bulacak yürüyüşün bu yıl ki teması “İSTANBUL KÜTÜPHANELERİ YÜRÜYOR”.

İstanbul Kütüphanelerinin ve mesleğimizin halk nezdinde farkındalığını arttırmak amacıyla, meslektaşlarımız, yazarlar, öğrenciler, yayınevleri ve sivil toplum kuruluşlarının geniş katılımlarıyla Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde gerçekleştirilecek yürüyüş sırasında korsan yayıncılığa da dikkat çekilmesi planlanmaktadır. Ayrıca geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yürüyüş sırasında çevredekilere çeşitli hediyeler dağıtılacaktır.

İstanbul’da sayıları 300’den fazla olan kütüphaneleri görünür kılmayı amaçlayan yürüyüşe kütüphanenizi isminizin yer alacağı şubemiz tarafından hazırlanacak dövizlerle katılmaya davet ediyoruz. Yürüyüşümüze katkı ve katılımınızın kütüphanelerimiz adına çok önemli olacaktır.Tüm meslektaşlarımızı, kütüphaneleri, arkadaşları, aileleri ve öğrencileri ile birlikte yürüyüşümüze davet ediyoruz.” 

15 Mart 2011 tarihine kadar yürüyüşe kayıt olmak için tıklayınız.

Kaynak: TKD İstanbul Şubesi

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

Türk Kütüphaneciler Derneği (TKD) 57. Kütüphane Haftası Ankara Ana Kutlama Programı

Türk Kütüphaneciler Derneği (TKD) tarafından 29 Mart – 4 Nisan 20121 tarihleri arasında kutlanacak olan …

Kültür ve Turizm Bakanlığı 57. Kütüphane Haftası Ankara Ana Kutlama Programı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından  29 Mart-04 Nisan 2021 tarihleri arasında uluslararası katılımla kutlanacak olan …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x