Madımak oteli kütüphane oluyor

2 Temmuz 1993’te meydana gelen ve 37 kişinin yanarak can verdiği olayların merkezi olan Madımak Oteli’nin istimlak süreci başlatıldı. Otelin İl Özel İdaresi’ne geçmesi için yapılan ilk görüşmelerde otel işletmecilerinin istediği yüksek rakam nedeni ile anlaşma sağlanamamıştı.

Bu durum üzerine, Sivas İl Özel İdaresi, kentteki Ticaret ve Sanayi Odası, Belediye ve Emlakçılar Odası ile ortak yaptığı değer tespitinde otel için 4.5 milyon lira fiyat biçti. Ancak otel sahipleri satış için 17 milyon lira talebinde bulundu. İl Özel İdarenin aldığı istimlak kararının ardından işlemler de başlatıldı.

Otel sahipleri ile ikinci kez fiyat konusunda anlaşma sağlanamadığı takdirde, bu kapsamda oluşturulan komisyon 6 ay içerisinde çalışmasını tamamlayacak ve otelin İl Özel İdaresi’ne geçiş sürecini başlatacak. Otelin kentte çoğunluğun istediği gibi çocuk kütüphanesi şeklinde düzenlenmesi öngörülüyor. 

Kaynak: http://www.hurhaber.com

Yazar Profili

BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle