Milli Kütüphane 64. Yaşını Kutlayacak

Türk kültürünün aynası ve Türk milletinin hafızası olan Milli Kütüphane 64. yaşını törenle kutlayacak. Türk kültürü, edebiyat, bilim ve sanatına hizmet veren Milli Kütüphane’nin 64’üncü kuruluş yıldönümü özel bir programla kutlanacak. Kutlama 15 Nisan 2010 tarihinde saat 14.00’de Milli Kütüphane Başkanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

Yurt içi ve yurt dışında bilgi akışını gerçekleştirmek amacıyla 2008 yılında Avrupa Kütüphanesi’ne entegre olan, kütüphanecilik standartlarının ülke çapında yaygınlaşmasını sağlayan Milli Kütüphane’nin yıldönümü kutlamasında; kütüphane bünyesinde 20 yıl ve daha fazla çalışanlara plâket verilecek ve kütüphane korosu şarkılarını seslendirecek.

Kaynak: http://www.haberler.com/

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir