Tapu Ve Kadastro 125 Sözleşmeli Arşiv Uzmanı İlanı-Son Başvuru-13 Nisan 2018

“Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü Taşra Hizmet Birimlerinde Çalıştırılmak Üzere Ekli Listede Bölgesi Ve İli Belirtilen 125 Adet Sözleşmeli Arşiv Uzmanı Pozisyonuna 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 Üncü Maddesinin (B) Fıkrasına Göre İstihdam Edilmek Ve Giderleri Döner Sermaye Bütçesinden Karşılanmak Üzere 06/06/1978 Tarihli Ve 7/15754 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararına Ekli 28/6/1978 Tarihli Ve 16330 Sayılı Resmi Gazete’de Yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-2 nci Maddesinin Birinci Fıkrasının (C) Bendine Göre Kpss (B) Grubu Puan Sırasına Konulmak Kaydıyla Alım Yapılacak Münhal Pozisyon Sayısının 4 (Dört) Katına Kadar Çağrılacak Adaylar Arasından Yazılı Sınav Sonucu Başarı Sırası Esas Alınmak Suretiyle Sözleşmeli Personel Alınacaktır.” Dosyalara erişmek için aşağıdaki linklere tıklayınız.

ÖZEL ŞARTLAR
1- Yükseköğretim kurumlarının Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, ya da programında Osmanlı Paleografyası, Arapça, Farsça derslerine yer veren en az 4 yıllık bölümlerinden mezun olmak. (Atanmaya hak kazanan adaylardan Osmanlı Paleografyası, Arapça veya Farsça derslerinden herhangi birini gördüğünü gösterir not dökümü istenecektir.)

2- 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSS-P3 puan türünden 60 (altmış) veya üzeri puan almış olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ, SÜRESİ VE YERİ

1)Başvurular Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Konya, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, Samsun, Kayseri, Hatay, Gaziantep, Edirne, Van, Elazığ, Eskişehir, Denizli, Kastamonu, Sivas, Şanlıurfa ve Yozgat illerinde bulunan Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüklerinden herhangi birine 06-13 Nisan 2018 tarihleri arasında mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüz internet sayfasından (www.tkgm.gov.tr) temin edilerek doldurulacak olan “Sözleşmeli Personel (4/B) Başvuru Talep Formu” ve bu formda belirtilen belgeler ibraz edilmek suretiyle şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüklerinin adres ve iletişim bilgileri Genel Müdürlüğümüz internet sayfasında (www.tkgm.gov.tr) yer almaktadır.

2)Birden fazla Bölge Müdürlüğüne başvuru yapıldığı takdirde başvuruların tamamı geçersiz sayılacak bu durumdaki aday atanmış olsa dahi ataması iptal edilecektir.

3)Sınava başvuran adaylar arasında sınav öncesinde ve sınav anında tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir engel durumuna sahip olan adayların bu durumlarını belgeleyen sağlık kurulu raporu, engelli kimlik kartı veya özür durumunun resmi olarak işlenmiş olduğu nüfus cüzdanı aslını ibraz etmek kaydıyla bir örneğini başvuru evrakları ile birlikte teslim etmeleri gerekmektedir. Adayın engellilik veya özel sağlık sorunlarının önceden bildirilmemesi nedeniyle gerekli tedbirlerin alınamamasından doğan sorumluluk adaya ait olacaktır.

Hakkında: İsmail Karaca

Ankara Üniversitesi DTCF mezunu #Kütüphaneci #Arşivci #Dokümantalist #Editör #BilgiveBelgeYöneticisi · Ankara/Türkiye
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

48 Son Yorumlar

 1. 71 ile yazılı sınava katılabilir miyim sizce?
  1  1
  • ben ankarada başvurdum burada yüksek puan göremedim,diğer illerden başvuran arkadaşlar da bilgi verirse bi fikir oluşur
   0   0
  • istanbul da 80 81 benim arkadaşlar var. benim puanım 78 . ben 80 civarı kapanır diye düşünüyorum çünkü baya bölüm var başvurabilecek.
   0   1
 2. taban puan kaç olur acaba merak içindeyiz.
  1  1
 3. Liste ne zamn yayinlanirki
  2  0
  • bir haftadır her gün bakıyorum yayınlandı mi diye baya geç açıklayacak gibi
   1   0
 4. Arkadaşlar son atamada kaç kişi alınır bir tahmininiz var mı?
  0  2
 5. arkadaşlar toplamda mi 4 katı kişi çağrılacak yoksa illere verilen kontenjan sayısının mi 4 katı çağrılacak. diğer bir sorum başvurular ne zaman sonuçlanır yani bilgisi ya da daha önceden tecrübesi olan arkadaşlar yazarsa severim. teşekkürler
  0  0
  • İlk bi cevaplayayım dedim. Sonra da dedim ki bırak da okuduğunu anlamayı öğrensin önce. -.-
   8   0
 6. 67 puanla sıralamaya girer miyim acaba yoksa hiç yormayayım mı kendi mi *
  5  1
  • Merhaba başvurun tabi,girip giremeyeceğiniz diğer bölümlerden başvuracaklara bağlı ama ücreti,Ankara’da sınav olması en önemlisi de daha 3 ay olması şansınız yüksek.Kütüphaneci alımında bile 70 baraj koyuldu 70 alan herkes çağrıldı 600 kişi dolmamıştı

   Diğer bölümlerden başvuracakların da pek olacağını düşünmemeye başladım 65 civarına kadar iner,tahminim bu yönde
   2   3
 7. Arkadaşlar merhaba konuyla alakasız ama bir sorum olacak, Milli Savunma Üniv Kütüphaneci alımına başvurmuştum 1 kişi alınacak puanım 76 bana sıra gelmez diye düşünmüştüm ama başvuru az olmuş taban puan 74e düşmüş bende mülakata çağrıldım ama sözleşmeli kütüphaneciyim. Sırf ailem istanbulda diye başvurdum ama ilanda şöyle bir ibare var “-Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışıyor olmamak.” sizce sözleşmeli olmam engel mi mülakata katılmama? istifa etmeyi düşünüyorum kazanırsam..
  8  7
  • işin gücün var neden başvuruyorsun ? madem şehir dışını istemiyordun o zaman neden sözleşmeli olarak gittin,sizin gibilere ne söylesek az.Yazık değil mi o kadrolara istifa edicem diyorsun orası boş kalacak değil mi ? bizler burada bir kadro için bile etmediğimiz mücadele kalmıyor ah ah mülakat olmasaydı sen o puanla rüyanda bile bir yere yerleşemezdin
   7   8
  • Kazansanız da kanun gereği yerleşemezsini. Bi açıp okuyun isterseniz de yorulmayın oralara kadar boşu boşuna.
   5   5
  • Daha sözleşmeli de olsanız 657ye tabii olduğunuzdan bihabersiniz. Hakan kardeşime katılıyorum.
   5   7
  • carl gallagher

   @leyla;

   şunu öğrenmeniz yeterli: sizin bulunduğunuz sözleşmeli personel durumu, 657 içerisinde tanımlanmış mı? Eğer tanımlı ise -mülakata çağrılsanız bile- sonradan öğrenilse dahi kazansanız da atamanız yapılmaz.

   Eğer durumunuzun 657 içerisinde bir karşılığı yok ise o zaman sorun olmaz, kazanırsanız atanırsınız.
   6   0
  • Ya siz hiç mi yönetmelik okumuyorsunuz hiç mi bakmıyorsunuz? 657 sözleşmeli çalışan birisi tekrardan sözleşmeli alımlara başvuru yapamaz. Buyur sana bu konudaki madde Ek: 22/11/2010-2010/1169) Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez..
   4   5
 8. umutedenbirisi

  Arkadaslar acaba e-devletten alinan mezuniyet belgesi gecerli olur mu tapuyu aradim ama acan olmadi bir bilgisi olan var mi?
  1  2
 9. okulda osmanlıca dersi almadım aceba ilana başvuru yapabiliyor muyum.
  0  1
  • başvurabilirsin zaten bizim bölümün adı var,osmanlıcayı diğer bölümler için istiyorlar
   1   0
 10. Böyle devam ederse hiç bir bby mezunu sıralamaya giremeyecek zaten şuan en yüksek puanla bekleyenler 79 78 alan arkadaşlar. Ön sıralamaya bu puanlar ile girmek zor görünüyor.
  1  0
  • umutedenbirisi

   Bana da oyle geliyor. Hatta siralama puanlarinin 75 ten asagiya da dusecegini pek sanmiyorum. Cunku araya baska mezunlar da girdi ve sayilari cok fazla. Sadece bizden olsaydi 60lara kadar duserdi
   0   0
 11. umutedenbirisi

  “”Merhaba arkadaşlar, burada yanlış algı oluşturmayalım. Önemli olan Osmanlıca – Osmanlı Paleografyası dersi almış olmak ve KPSS puanının yüksek olması. Tapuda çalışan arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla ilandaki ana kriter Osmanlıca dersini görmüş olmak. Şu anda çalışanların çoğunluğunu da Tarih ve Edebiyat bölümünden mezun olanlar oluşturmaktaymış. Bu durumda Tarih ve Edebiyat bölümü mezunlarının şansı daha yüksek.””

  Memurlar.nette yapilmis bir yorum. Tapuda calisanlarin cogunlugu tarihci ve edebiyatciymis onlarin sansi yuksekmis. Ya anlamiyorum bu arsivci ilani miydi yoksa osmanlica bilen memur alimi mi? Akil sagligini yitirmemek elde degil!! Meslegimize bile goz dikiliyor elimizden alinmaya kalkiliyor nasil bir sey yasiyoruz ve yasattiriliyor anlayamiyorum!
  6  1
  • bu yorumu bende gördüm tamamnen kendi lehlerine algı yaratmak için yazmışlar,tapuda staj yapanlar vardır gördünüz mü tarih mezunu ?
   0   0
  • Ben Muhittin nasılsınız arkadaşlar? Eyisiniz işallah? İlk önce şunu belirteyim! Alımda arşiv uzmanı yani osmanlıca bilen ve bu dersi aldığını belgeleyen alınıyor. Diğer bir husus Osmanlı arşiv dersini almış ve rika, talik, sülüs gibi osmanlıca el yazısını okuyabilenler alınıyor!!!!
   0   0
  • Hoş geldin Muhidddin,iyiz sağol sen nasılsın ?
   Keşke ilanı tekrar tekrar okuyup daha iyi idrak edebilseydin.Bak orada yazmışlar yazılı sınav yapılacak ve 70 puan üzeri alanlar başarılı sayılacak yani senin belirttiğin gibi şunu bilen bunu okuyabilen alınıyor durumu yok.Yazılı sınav için de konular var orada neler sorulacağını da belirtmişler.

   Yapılacak alımın Arşiv Uzmanı olduğunu tekrar belirtiyor ve bol şanslar diliyorum sana,edebiyat derslerine giren hocanız arşiv mevzuatı hakkında bilgi verdiyse pek ala sen de 70 puan alabilirsin
   0   0
 12. daha çok var ama sınav zamanı umarım orada yetkili birileri olur da çıkar 2 çift laf ederiz.O kadar görüşmeler yapıldı sadece bizden alım yapılacağı sözü de verildi ne oldu da verilen sözler tutulmadı.O arşiv derslerini internetten araştırıp gelecek edebiyatcılara da gereken cevabı veririz zamanı gelince

  o zaman edebiyat dersi görenler de edebiyat öğretmenliğine tercih yapsın nasıl olur
  2  2
 13. umutedenbirisi

  Memurlar.nette gordum ki Edebiyatcilar simdiden kadrolari sahiplenmisler. İlanda sadece osmanlica sarti varmis gibi bizim gordugumuz osmanlica seviyesini elestirmeye baslamislar ve bu alanda yetkin olmadigimizi arsivciligi internetten arastirarak da yapabileceklerini asil meselenin osmanlica arapca farsca oldugunu yazmislar. Ne aci ki 4 yilimizi verdigimiz meslegimiz icin cocuk oyuncagimis gibi yorumlar yapiliyor yapilmasina izin veriliyor. Meslek itibari diye bise kalmayacak yakinda. Ne de olsa internetten de arastirilip yapilabilinirmis(!) bu kadar kolay sanki!
  3  1
 14. 2018 1 atamasında ne kadar kadro açılır arkadaşlar.
  0  0
  • carl gallagher

   tahmini 11
   2   0
  • O kadar az mi olur hocam. Bu yıl Kütüphane haftası çok verimli geçti. Ben haziran atamasından umutluyum yani olmak istiyorum. 78 puanım var açıkta kalma korkusu 3 kişilik kadrodan sonra sardı. Umarım mesleğimiz adına güzel gelişmeler olur.
   0   1
  • carl gallagher

   valla alımlar o kdr azalıyor ki artık gitgide. umarım yanılırım. başarılar dilerim size.
   5   0
 15. Arkadaşlar yapacak bişey yok gönül isterdi ki sözlerini tutup 200 kişi alıp hepsini bizden alsınlar ama işte ortam belli zaten bi yerlere getirilmek istenen kişiye göre ilanlar bizim elimizden gelecek tek şey oturup çalışmak.. * bir de memurlar netteki ilanda bby12 diye bi arkadaş sanki bölüm mezunu değilmiş gibi yorum yapmış en azından adını değiştirsin
  2  0
 16. son olarak sunu da soyliyim hadi osmanlicayi anladikta arapca ve farsca nerden cikti ilan o kadar genisletilmis bunu yapmaktaki amac nedir
  0  0
 17. 78 ile tabi ki girersin senin önünde boşta kaç kişi var zaten,geçen milli savunma üniversitesi kütüphaneci ilanında 6 kişi başvurmuştu sanırım 74 ile kapatmıştı,tabi diğer bölümlerden çok başvuru olursa bilemem sadece bizim bölüme açsalarda 600 kişi sınava çağrılacaktı 60 alanda sıralamada olurdu ama şimdi kestirmek zor fakat 70 civarına iner diye düşünüyorum.Önemli olan diğer bölümlerden gelecek başvuru sınav konuarında arşivcilik ile ilgili sorular olacağı söylenmiş inşallah bunu göz önünde bulundurup başvurmazlar neticede bu ilan direk bize hitap ediyor
  2  0
  • umutedenbirisi

   İnsallah dediginiz gibi olur ama edebiyat tarih ve ilahiyat mezunlari kpss den iyi puan aliyorlar yani en azindan benim tanidigim herkes 80 ustu aldi. Bizim bolumde de cogunluk 75 ile 80 arasi puan da yigilma oldu. Kimi sozlesmeli de gitti kimi gidemedi zaten merkezi atamada 78 indi o da yds sarti oldugu icin. Umarim bizden olanlar cogunluklu siralamalarda yer bulur ve atanir. Konustugum butun mezun arkadaslarin gozunu osmanlica ceviriler korkutuyor. Ne diyelim hakkimizda hayirlisi.
   1   0
  • evet ceviride bizden daha iyi olabilirler oda sadece edebiyat mezunlari olabilir,digerlerini sallayin tabi ilahiyat mezunun arsivde ne isi var onu sorgulamak hem arsivciler dernegine hem de okuldaki hocalara dusuyor.Dedigim gibi sadece bize acilsaydi 65 civarina kadar inerdi basvuru

   bir de diger bolumlerin ogretmenlik alan bilgisi oldugu icin kpss b de cok fazla yuksek alamiyorlar onceligi alana veriyorlar

   ben yine de 70 alanda cagrilir bizim bolumden diye dusunuyorum

   tabi keske direk bizim icin acilsaydi ilan sagda solda okuyorum edebiyatci tarihci olup basvuracaklari dalga gecer gibi arsiv ile ilgili bilgiler internette varmis calisip girerlermis,bu sekilde ilana cikilmasina karsi ses cikarilmazsa boyle devam eder bu alimlar
   1   2
 18. 78 puan ile başvuru yapıcam sıralamaya girme ihtimalim nedir ?
  0  1
  • Gireceğinizi tahmin ediyorum. Benzer ilan genelkurmay arşivi için açılmıştı. 80le kapatmıştı.
   0   0
 19. arkadaşlar ben kocaelinde ikamet etmekteyim. kocaeli için istanbul bölge müdürlüğüne başvurmam gerekiyor sanırım ama talep formunda kocaeli için başvuru yaptığımı nasıl belirteceğim yardımcı olursanız sevinirim
  0  0
 20. umutedenbirisi

  Arsivcilik dersi alan biziz arsivci olan biziz. Ama edebiyat, tarih, arap dili ve edebiyati, fars dili ve edebiyati, mutercim tercumanlik arapca, ilahiyat ve yanlis bilmiyorsam turkce ogretmenligi bolumu de osmanlica dersi aliyor ve bunlara da basvurma hakki verilmis oluyor. Nasil bir sistem nasil bir istihdam seklidir anlayamiyorum. 4 yil emek ver kadro icin ugras gelsin baska bolumler de ortak olsun.
  6  2
 21. eee ne oldu hani sadece bizden alım yapılacaktı,onca yıl arşiv dersleri gördük bu mu yani sadece osmanlıca,arapça ve farsça bilmek yetiyor mu ? yazıklar olsun o kadar bekledik karşılığı bu oldu.

  edebiyat,ilahiyat,arapça öğretmenliği gibi bölüm mezunlarını arşiv uzmanı yapacaklar havadan iş fırsatı oh ne güzel
  4  2
 22. tapu arşivinde osmanlıca kullanılmıyor bile. tapuda staj yapanların hepsi bilir yeminli tercümana çeviri yaptırıyor devlet mahkemeden istek gelince. yazıklar olsun .. sadece arşiv ahlakı alan bby mezunları bu işi yapabilir yazıklar olsun..
  7  2
 23. Arşivci sadece bbyden çıkmıyormuş onu anladık.
  11  2
 24. umutedenbirisi

  Bby mezunu alınmasın diye koyulmus sartlar var resmen. Ne diyeyim tüm emekler yine boşa gitti.
  9  3
 25. zoraki muhasebeci

  Yapılan onca mücadele boşa gitti ne yazık ki 🙁
  11  2
 26. Anlaşılan yine tarihçiler, edebiyatçılar, Arap ve Fars dili okuyanlar arşiv UZMANI olacak. Bu ilan sayesinde bir kez daha arşiv mesleği için sadece Osmanlıca, Farsça veya Arapça bilmenin yeterli olduğunu gördük??! Gerçekten çok yazık.
  10  3