200 Sözleşmeli Kütüphaneci Mülakat Sonuçları Açıklandı – Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı

200 Sözleşmeli Kütüphaneci Mülakat Sonuçları Açıklandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 20-25 Şubat 2017 tarihlerinde yapılan mülakatların sonuçları açıklanmıştır.

 

Listeye ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

KÜTÜPHANECİ

ARKEOLOG

MÜZE ARAŞTIRMACISI

 

GENEL AÇIKLAMA:

6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kabul edilen Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların “Yeniden Hizmete Alınma” başlıklı Ek 1 inci maddesinde; Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.

Sözleşmesini;

a)      Kısmi zamanlı veya proje süresi ile sınırlı çalışanlardan,

b)      Ek 4 üncü madde çerçevesinde unvan değişikliği yapanlardan,

Eş veya sağlık durumu nedeniyle yer değişikliği talebinde bulunmakla beraber; geçiş yapacağı hizmet birimi bulunmaması, birim bulunmakla beraber o birimde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunmaması veya en az bir yıllık fiili çalışma şartını karşılayamaması nedenlerinden herhangi birine bağlı olarak, Ek 3 üncü maddenin (b) veya (c) bendi hükmü kendilerine uygulanamayanlardan, tek taraflı feshedenler,  bir yıllık süre şartına tabi tutulmadan yeniden istihdam edilebilirler.” hükmü yer almıştır.

Buna göre; Bakanlığımız sözleşmeli Kütüphaneci, Arkeolog, Müze Araştırmacısı pozisyonlarına atanmak amacıyla başvuran ve KPSS puan sıralaması sonucu sözlü sınava katılarak başarılı olan adayların durumlarını yukarıdaki açıklamaya göre yeniden değerlendirmeleri, durumları yukarıda belirtilen madde kapsamına girenlerin bu hususu aşağıda yer alan atamaya esas evraklarını getirirken ya da süresi içinde posta ile veya kargo aracılığıyla gönderirken bir dilekçe ile belirtmeleri gerekmektedir.

(Maddede geçen 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının Ek 3 üncü maddesinin (b) ve (c) bentleri ile Ek 4 üncü maddesi aşağıda yer almıştır.

Ek Madde 3 – b) Personelin eş durumuna bağlı kurum içi yer değişikliği talebi; vizeli olduğu birimde fiilen en az bir yıl çalışmış olması, geçiş yapacağı hizmet biriminde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve kamu personeli olan eşin, kurum içi görev yeri değişikliği mümkün olmayan veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunması kaydıyla yerine getirilebilir.

c) Sağlık sebebine bağlı kurum içi yer değişikliği talebi; mazeret süresince geçerli olmak üzere, personelin geçiş yapacağı hizmet biriminde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması, pozisyonunun bulunduğu ildeki Devlet ve üniversite hastanesinde kendisi, eşi ve çocukları ile mevzuat uyarınca bakmakla yükümlü olduğu ana ve babasının hastalığının tedavisinin mümkün olmadığına ilişkin sağlık kurulu raporunu kuruma ibraz etmesi halinde yerine getirilebilir. Sağlık mazeretinin sona ermesi durumunda, eski pozisyonun bulunduğu il sınırları içerisindeki aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyona yeniden atama yapılır.

Ek Madde 4 – Sözleşmeli personelin, unvan değişikliği suretiyle atamasının yapılacağı pozisyon için öngörülen ilk defa hizmete alınma prosedürüne riayet edilmesi kaydıyla, unvan değişikliği mümkündür.)

 1. Kütüphaneci pozisyon unvanı için 20-25/03/2017, Arkeolog ve Müze Araştırmacısı pozisyon unvanları için de 20-22/03/2017 tarihlerinde yapılan sözlü sınavda başarılı olan, pozisyon sayısı dikkate alınarak, asıl ve yedek olarak sıralamaya girenler pozisyon unvanları itibariyle aşağıda yer almıştır.
 2. Sözlü sınavda başarılı olan (asıl) adayların aşağıda belirtilen belgeleri en geç 15/05/2017 tarihi mesai bitimine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı Muhsin Yazıcıoğlu Cad.No:50 Balgat/ANKARA adresine getirerek şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta yoluyla yapılan başvurularda aşağıda belirtilen belgeleri ve dilekçenin son başvuru tarihi  (15/05/2017) mesai saati bitimine kadar Bakanlık Genel Evrak birimine ulaşması gerekir. Postadaki gecikme nedeniyle son başvuru tarihinden sonra Bakanlık Genel Evrak birimine ulaşan başvurular işleme konulmayacaktır. Belirtilen tarihe kadar yapılmayan ya da eksik evrakla yapılan başvurular işleme alınmayacak ve bu adayların atamaları yapılmayacaktır.
 3. Sınav sonuçlarına, 02/05/2017 tarihine kadar Personel Dairesi Başkanlığı hitaplı bir dilekçeyle, gerekçesine de yer verilmek suretiyle, itiraz edilebilecektir.
 4. Belgelerin son altı ay içerisinde alınmış olması gerekmektedir.
 5. Ayrıca adreslere tebligat yapılmayacaktır.
 6. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklerden herhangi birisine sahip olmadığı anlaşılan adayların atamaları yapılmayacaktır.AYRINTILI BİLGİ İÇİN İRTİBAT: 0312 309 08 50 / 2140 – 2141 – 2142 – 2143GETİRİLECEK/GÖNDERİLECEK BELGELER
 7. 1-Form dilekçe (indirmek için tıklayınız)
 8. 2-Form dilekçe (Askerde olanlar) (indirmek için tıklayınız.)
 9. 3-Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya noter tasdikli örneği (*),
 10. 4-Yerleşim Yeri Belgesi (Aslı), (e-Devlet üzerinden de alınabilir.)
 11. 5-Nüfus Cüzdanının noter tasdikli örneği (*),
 12. 6-24/04/2017 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (Aslı), (e-Devlet üzerinden de alınabilir.)
 13. 7-Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi, (e-Devlet üzerinden de alınabilir.)
 14. 8-Sağlık Raporu, (Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri veya hastanelerden alınacak sağlık raporunda “Seyahate ve arazide çalışmaya elverişlidir.” ifadesinin bulunması gerekmektedir.) (Arkeolog ve Müze Araştırmacısı için.)
 15. 9-4,5 x 6 ebadında vesikalık fotoğraf (6 adet),
 16. 10-Mal Bildirimi (için tıklayınız.) (İki sayfa olan Mal Bildirimi arkalı önlü olarak tek yaprakta doldurulacaktır.)

İlanen tebliğ olunur.

(*) Yukarıda (3) ve (5) numaralı sıralarda yer alan belgelerin fotokopileri, aslı ibraz edilmek kaydıyla, yerleştirilenlerin halen bulunduğu yerdeki Bakanlığımız birimleri yetkilisince (Kültür ve Turizm Bakanlığına verilmek üzere ibaresini de düşerek) veya Personel Dairesi Başkanlığınca başvuru esnasında onaylanabilecektir. Ancak, Bakanlığımız birimlerince yapılacak onay işleminde, onaylayan görevlinin adı-soyadı ve unvanı, onay tarihi, aslının aynıdır ibaresi ile okunaklı birim mührünün bulunması gerekmektedir.

Hakkında: İsmail Karaca

Ankara Üniversitesi DTCF mezunu #Kütüphaneci #Arşivci #Dokümantalist #Editör #BilgiveBelgeYöneticisi · Ankara/Türkiye
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

249 Son Yorumlar

 1. Bazi arkadaslar felaket tellalı gibi. Ağzınızı azcık hayra açın ya.

 2. Arkadaşlar, çalışıyorlarmış özellikle rica etmişler aramayın diye. 400 kişinin evrakları bakan beyin onayı için hazırlanıyormuş. Biz aradıkça gecikiyorlarmış. Haziran’ın ilk haftasından sonra arayın demişler. Boşuna sinirlendirmeyelim oyalamayalım da biran önce bakan beye sunsunlar. Bilginize..

  • mayısın son haftası dediler şimdi hazirandan sonra diyorlar. Bu böyle gider merkezide atananlar atanır her zaman dedim gene diyorum kesinlikle ve kesinlikle merkezi alımdan sonraya kalacak. Mantıklı düşünürsek bütün kapılar o yöne açılıyor. Çünkü 1 hafta işe başlamadan merkezide alımın fazlalığına göre gidebilecek kişiler çıkacak ve bu sıkıntı yaratacak. İyi günler

 3. arkadaşlar ben dün de aradım, bugün de aradım. telefona bakanlar, çalışıyoruz bir gelişme yok gibi şeyler söylüyorlar. bu iş mülakattaki gibi 3 ay uzarsa işimiz yaş. her birimiz sabah akşam bunu merak ediyoruz eminim. bazılarımız mülakat tarihinin açıklanmasından önce bakanlıkta bazı yerlere daha rahat ulaşıyordu sanırım. varsa eğer bilgi alabilecek kimse, lütfen bilgi almaya çalışsın. yine uzamasın bu iş.yeter artık.

  • biz ocakta merkezi yerleştirmeyle atandık mayısta başlayabildik. umarım sizinki öyle olmaz. ayrıca biz durumu sormak için aradığımızda fırça yiyen arkadaşlarımız bile oldu yine çalışıyoruz diyorlarsa iyi 🙂

 4. Arkadaşlar aradım ama kimse açmadı telefonu , birşey öğrenen var mı ?

 5. Muzeye atanacak Bekar bay Arkadaslar yerlerimiz belli oldugunda 15 gun icinde yerleşme olacak ya kalacak yer konusunda onceden haberleşelim bir birimize yardimci olurz

 6. Bir haber alan var mı arkadaşlar ?

 7. Bunu yaz diye aramiyorum bu en akillisi sensin galiba

  • yok şu durumda sen görünüyorsun en akıllısı, 2 kontör kârın olur

 8. Bugun arayan var mi herhangi bi gelisme var mi

 9. Istanbul gelmesinde nere gelirse gelsin bir an önce bitsin su bekleme müze haftasi içinde

 10. Kazanan arkadaşları tebrik ediyorum . Ben kazanamadım puanım 76 . Branş sıralamam şu an 253. Atanma ihtimalim var mı acaba ileriki atamalarda ne kadar alım olur ya da tekrardan önümüzdeki sene felan sözleşmeli alım olur mu 2016 puanıyla tercih yapabilir miyiz çok kötü bir süreç gerçekten tekrardan Rabbim herkese güç ve sabır versin . .

 11. Adreslere göndereceklermiş dediler, e o zaman internetten bir haber olmayacakdır.

 12. Mayis sonuna kadar belli olacakmis

  • Mayıs sonuna kadar toplamda 8 iş günü var inşallah belli olur.

 13. Bu evraklarda herhangi bi sorun çıkmaz di mi?
  Artık kesin olarak atanırız yani ?

 14. Komisyon dediğiniz mülakatı yapan komisyon mu arkadaşlar ?

  • Zannetmiyorum. Bence atamayla ilgili oluşturulan bir komisyondur

 15. Komisyon eş ve sağlık durumuyla ilgili dilekçeleri inceliyormuş. Anladığım kadarıyla yerleri komisyon belirleyecek

 16. Arkadaslar Merhaba
  Bakanlığı aradım biraz önce. Evraklar komisyon tarafından inceleniyormuş. İnceleme bitince makam onayına gönderilecekmiş. Onay imzasının ardından tebligatlar gönderilecek. Bu aşamaların ne kadar süreceği ise bilinmiyor.

 17. ARKADAŞLAR BIR WHATSAPP GRUBU KURALIM BENCE BU HEM SUANKI SURECTE BILGI PAYLASIMI HEMDE ILERIYE YONELIK BECAYIS GIBI KONULARDA FAYDAMIZA OLACAKTIR.

 18. İsmail Karaca bey sizin bilginiz vardır belki ?

  • @Arkeolog,

   İsmail Bery askerlik görevini yerine getirmektedir, şu an süreç hakkında herhangi bir bilgi verebilecek durumda değildir. Bir bilgi veya belge olduğu taktirde gerekli bilgilendirme tarafımızdan yapılacaktır.

 19. Kütüphaneci Reis

  Yedekler hakkında bilgisi olan var mı ?

 20. Varmı bi duyum alan arkadaşlar?

 21. Atamalar onaylandi mi surec ne asamada bilen var mi yakin zamanda baslayacagimiz disinda herhangi bir bilgi var mi?

 22. beklemek şimdi daha da zor.. biran önce başlamak istiyor insan. Bilgi edinen var mı arkadaşlar ?

  • biz merkezi atamayla ocakta atandık mayısta işe ancak başladık allah sizi bizim kadar bekletmesin. (sözleşmeli tezmmmuzdan beri bekliyor demeyin onuda bekliyorduk)

 23. Var mi bir gelisme yerler belli olmusmudur

 24. Bakanlıkla; sözleşmeli personel müdiresi safiye hanımla konuştum şimdi. Az sayıda alımı yapılan meslek gruplarının evrak işlemleri tamamlanmış bugün içinde de devam edecekmiş, halledilen evraklar imzaya çıkacakmış, kütüphaneciler biraz uzun sürecek haliyle 200 kişi olduğu için,nereleri kazandığımız bakanlığın sitesinde yayınlanmayacakmış, direkt kişilere ve kurumlara tebligat gelecekmiş, mayıs sonuna kadar herşey hallolmuş olacak, haziran başı gibi iş başı yapmış olacakmışız. yapılacak yerleştirmelerde ise adreslerimiz baz alınacakmış, Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

 25. Merhaba Arkadaşlar ,

  Bundan sonraki süreç nasıl işleyecek acaba? Evrakları teslim ettiğimde bayan Haziran’dan önce tebligat gelmez demişti. Son süreçle ilgili bilgisi olan var mı? Onaylanma süresini uzatırlar mı ? Göreve başlamamız bayram sonrasını bulur mu ? Bakanlığı arayıp soran var mı ? Teşekkürler, herkese hayırlı olsun.

 26. Şu hayatta o kadar çok bekletiliyoruz ki, bize beklemeyi zorla öğretmişler. Beklemenin birisi bitiyor öbürü başlıyor. Şimdi nereye atandık onu bekleyecez, ondan sonra adreslere gönderecekleri dosyayı bekleyecez ondan sonra da işe ne zaman başlayacaz onu bekleyecez.

 27. Yarından ıtıbaren bakanlığı arayalım sürekli belki bu sayede süreç hızlanır

 28. kütüphaneci

  hadi hayırlısıyla belge teslimi sona erdi yarından itibaren artık geri sayım başladı. İnsallah tebligatlarımız hemen gelır

 29. nereye atandığımız liste haline yayınlanacak değil mi? inşallah en kısa sürede hallolur ve yerlerimize yerleşiriz…

 30. Kod adı kütüphaneci

  Evraklarını teslim etmeyen var mı ?

 31. arkadaşlar bu mal bildirim formuna kyk ögrenim kredisi borcu yazılıyormu ya da yazan var mı

 32. Faili meçhul

  Sözleşmelı kazanıp gitmeyecek olan var mı ?

 33. Selam arkadaşlar.Ben sağlık raporunu ankara merkez sağlık hizmetlerinden aldım. İnternette osgb yazıyor fakat raporumda merkezin adı yazmıyor sadece iş yeri hekimi imzası vardı.
  Bakanlık personeli raporda sağlık yerinin kaşesi olmadığı için kabul etmek istemedi sonra orada yaptırdığım solunum testlerden birine ait sonuçla ( ki orada ankara merkez sağlık yazıyor ve başka doktorun imzası da var ) sadece tarihleri tutuyor diye ve rapordaki doktorun burada çalıştığını nerden bilelim diyip aldı . benim gibi bakanlıkça raporu öyle alınan var mı başka bi osgb ye mi gitmeliyim ?

  • Raporu aldıysa skntı yok demektir. Bir kez de arayıp sorabilirsn bakanlığı. Ben de iş sağlığı guvenliği firmasından almştm emin olamaynca tekrar arayp sordm skntı görunmuyo olursa ararz zaten dedi

 34. kütüphaneci

  Ben pazartesi ayın 8 inde belgelerimi teslim ettim. Memur sormak istediğiniz bir şey var mı dedi? Ne zaman iş başı yapacağız dedim? Ayın 16 sında bakan beyın onayına gıdecek onay alınır alınmaz da tebligat cekilecek dedi. Aynı sehirdekiler ertesi günü diğer ile atananlar da 15 gün içerisinde iş başı yapacaklar dedi. Zaten bunları biliyorsunuz. Buradaki sıkıntılı süreç bakanın onayında ne kadar kalacağıdır. İnsallah hemen imzalanır. Tebligat da 1 günde gelir dedi.

 35. arkadaşlar merhaba. atanan herkese hayırlı olmasını dilerim. zannediyorum cuma gününe kadar evraklarını teslim etmeyen kalmayacaktır. bu durumda sadece bakanlık evrak yetkililerinin tasnif işlemleri ve yetkili bürokrat(lar)ın veya bakan beyin imzası kalacaktır. şimdiye kadar uzunca bir süre bekledik. elbette biraz daha bekleyebiliriz ama bu kadar az iş kalmışken beklememizin bir anlamı olmayacaktır. daha öncesinde İsmail Karaca beyin ve daha bir çok kişinin girişimleri ile süreç bir şekilde hızlandırılmıştı. şimdi işimize başlatılmamız konusunda herhangi bir temas var mıdır? ramazan ayı ile birlikte başlama durumumuz nedir ? bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar var mıdır?

 36. Tebligat adrese geldi diyelim iller belli oldu bundan sonra nasil bir yol izlenck ankarada egitim verceklr mi ?

  • Eğitim, aday memurluk felan yok. Neresi geldiyse gidip başlıyosun.

  • Adaylik nasil yok en az bir sene aday memurluk olmaz mi

  • Sözleşmeli olduğu için olmaz. Kadrolu olacaklar için var aday memurluk.

  • Merhaba. Ben evrak teslim etmeye gittiğimde bir haftalık eğitim olabileceğini söylediler. Bir haftalık eğitim vermeyi düşünüyoruz dedi oradaki bayan.

 37. arkadaşlar dilekçedeki bilgileri tükenmez kalemle değil direkt internette yazıp çıktısını aldım farketmez değilmi.

 38. kütüphaneci

  Bugün belgeleri teslim ettim. Net maaş 2726 tl ama ek ödemeniz de olacak dedi memur. Bilgilerinize. Mal bildiriminde de yardımcı oluyorlar. form dilekçe ve mal bildirimini orda beraber doldurabılırsınız. Panik yapmayın. Diğer belgelerinizi hazır edin.

 39. Merhaba, yetkili bir kişiye ihtiyacım var. Ulaşabileceğim bir mail adresi veya isim bilen var mı?

 40. arkadaşlar mal bildirim formunu nasıl verdiniz.

 41. Arkadaslar sözleşmeli ktp . Olarak atandik ama kimse bişey bilmiyor mu kadrolu ile aramızda ki fark nedir kadrolu geçme durumu nasıl olcak ?

  • bir kaç fark biliyorum ben bildiklerimi yazayım herkes yazarsa bişeyler ortaya çıkar elbet.
   kadrolular 5 yıl sonra tayin ister sözleşmede tayin durumu söz konusu değil
   kadrolular 70 80 tl fazla para alır sözleşmelerde 70 80 tl daha az
   kadroluların işten çıkarılma durumları belirli şartlara bağlıdır sözleşmelilerde sözleşme tanımına uymamak çıkarılma sebebidir.
   hastalık izni yol izni babalık annelik izni vs daha kısıtlı kadrolulara göre 2 3 gün eksik bunlar .
   benim bildiklerim bu

  • Teşekkür ederim zler arkadaşım netten de baktim ama bu sözleşme 1 kerede mahsus mu her yıl mı yenileniyor

 42. ikametgah göre kendileri yerleştirecekmis ve internette ve başka bir yerde telefon falan olmayacak
  haberleşme adresiniz e posta ile bildirilecek 15 inden sonra en yakın zamanda baslatilacksiniz dedi gorevli bayan

 43. dilekcesinde haberleşme adresini yanlış yazan birisi var arkadaşlar
  kültür Bakanlığının adresini yazmış hemde..
  evrak teslim erken oradaki görevliler söylerken duydum bilginiz olsun içinizde varsa telefonla falan düzeltilebilir. ..

 44. Merhaba arkadaşlar.. Atanan herkese hayırlı olsun. Biliyorsunuz yerleştirme işlemleri öncelikle eş veya sağlık durumu olanlara yapılacak. İlk 50de olup İstanbul’da ikamet eden ya da eşi İstanbul’da kadrolu memur olanınız var mı?

 45. İşe giriş periyodik muayene formu ile saglık raporu aynı şey mi arkadşlar.

 46. Kesin bilgi yayalım 😀 tek hekim raporu fiyatı az olanmış arkadaşlar diğeri heyet raporu oluyormuş, aradım bakanlıktan tek hekim raporunun yeterli olduğunu söylediler. Ama hastaneleri arayınca hemen 200 lira diyorlar, heyet olmadığını tek hekim raporu olduğunu söyleyin. Paranıza yazık etmeyin.

 47. arkadaşlar devlet hastahanelerinde psikiyatri bölümü dışında tek hekim sağlık raporu veren de bu konuyu bilende yok Bilginize

 48. Arkadaşlar Ankara’da yaşayanlar sağlık raporunu hangi hastaneden ve ne kadar sürede aldı bilgi verebilir mi? Telefonla hastanelerden bilgi almaya çalışıyorum ama mümkün olmuyor maalesef 1 ay boyunca rapor veremiyoruz diyen bir devlet hastanesi ile görüştüm hatta az önce.

 49. Arkadaşlar bu gun sağlık raporu için devlet hastahanesine gittim tek hekim sağlık raporu poliklinik den veriliyor dediler
  dahiliye ye gittim DURUM BİLDİRİR RAPORU verdi bana başka sağlık raporu vermiyoruz bunu veriyoz sadece dediler
  sizce sağlık raporu ile durum bildirir raporu aynı şey mı??

  bilgisi olan?? teşekürler

 50. Arkadaşlar bugün evrak teslim ettim. Bazı üniversitelerin diplomaları a3 boyutlu vs oluyor bünün fotokopisi bakanlıkta çekilmiyormuş aletleri buna izin vermiyor . Giderken fotokopinizi çektirdiğinize emin olun onayı orada kendileri yapıyorlar

 51. 657 4/b sözleşmeli pozisyonlara tekrar başvurularda ise 1 yıllık bekleme süresi dikkate alınır. Zira Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilmeme kuralı bulunmaktadır.

  Sonuç olarak; 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak yerleştirmesi yapılıp görev yapanlar, geçerliliği devam eden KPSS sonucunu kullanarak ÖSYM Başkanlığınca tercihleri alınan B Grubu kadrolara müracaat edebilirler ve yerleştirilen adaylar 657 sayılı Kanunun 97. maddesinde belirtilen bekleme sürelerine tabi olmadan bu kadro ve pozisyonlara atanabilirler.

  Çekilen ve çekilmiş sayılanların yeniden atanmaları:

  Madde 97 – (Değişik: 29/11/1984 – KHK 243/17 md.)

  Memurlardan mali ve cezai sorumlulukları saklı kalmak üzere;

  A) 94 üncü maddenin 2 nci ve 3 üncü fıkrasına uygun olarak memuriyetten çekilenler altı ay geçmeden,

  B) Bu Kanuna göre çekilmiş sayılanlar ile 94 üncü maddenin 2 nci fıkrasına uymadan görevlerinden ayrılanlar bir yıl geçmeden,

  C) 95 inci maddede yazılı zorunluluklara uymayanlar 3 yıl geçmeden,

  D) 96 ncı maddeye aykırı hareket edenler hiçbir surette,

  Devlet memurluğuna alınamazlar.

  niye bu kadar tantana yaptınızki. al. al okuyun. insan yönetmeliği inceler. bir halt yemeden önce. ben dedim bu atama haklı olsaydı herkes hakkına razı olurdu. birbirinize girmişsiniz daha şimdiden. mülakata girerken herkese sordular istediğimiz yere atayacağız diye. şimdi yan çizmeyin. ayıp. utanın.

  şimdiden istifa ederseniz aralık atamasına yetişirsiniz:))))))

  Olağanüstü hal, sıkıyönetim, seferberlik ve savaş hallerinde veya genel hayata müessir afetlere uğrayan yerlerdeki Devlet Memurları yerine atanacaklar gelip işe başlamadıkça görevlerini bırakamazlar. kısacası. tek taraflı olarak sözleşmeyi fesh edersin. ama bunun yaptırımı olur. hele ohal varken. yani o kişi hem yerinden ayrılamaz. yerinede başka kimse gelemeyeceğine göre orayada gidemez. oraya gidemezse o hak yanabilir. kendisine birşey olmaz ama bu dünyada. ne olcakki 1 kişinin hakkına girerler. birde hakkım diye öterler horoz gibi. meşhur bir laf var. vakitsiz öten horoz diye. madem içiniz rahatsız niye buraya yazıyonuz. o zaman geldiğide istediğini yap. kimse birşey bilmiyo. niye ifşa edyonuzki. ayıp yaaa. utanın.

  • Ard arda mesaj yazmayalım lütfen. Tek mesaj yazalım. Tekrarı halinde sadece ilk mesajınız onaylanacaktır.

  • Ne anlatıyorsun yavrum. Sözleşmeli olarak atanırsam Haziran ayında da (veya kasım) kadrolu merkezi atama çıkarsa başvururum puanım yeterse atanırım işe başlarım. istersen ara bir sor bakanlığı. Ne kadar dert oldu size böyle. Otur KPSS çalış benim önüme geç 😉

  • carl gallagher

   sözleşmeliden istifa ederlerse hemen tercih yapabilirler ve atanırlar. İşleyiş böyle.

  • Serdar Dilgin

   Hem sözleşmeliden atanın hem de merkezi atamada diğer insanların hakkını gasp edip tercih yapıp atanacaksınız öyle mi. Sizin yaptığınız görgüsüzlük değil de nedir bana açıklayın bunu…

  • carl gallagher

   açıklayayım; herkes kendını dusunur. kimse arkasındakılerı dusunmez bu tercihlerde. isteyen istedigi tercihi istedigi sekilde yapar. iş aslanın agzında. kımse gorgusuzluk hak hukuk dıye dusunmez. bu bir yarış. herkes kendını dusunmek zorunda.. atanamayanlar sinirli o yüzden bu tip kaotik kavramlara yönelip isyan ediyorlar. kendi açılarından haklı olabilirler fakat düzen ve işleyiş onların istedikleri gibi diil.

  • atanan şahsiyet. malesef mülakatlı sınavlar bunu kapsamıyor. ister dünya birincisi ol yinede kazanamazsın.kapiş. terbiyesizlik yapma. gideceksen git. ama senin ömrü hayatında birine faydan olacağını sanmıyorum. hayatının çoğu aşaması bencil olduğun için sıkıntı içinde geçebilir. zira etme bulma dünyası demişler:) abe cahil hiçmi ataların ders vermedi. neyse. ne halin varsa gör. umrumda değilsin:)))

  • Allahtan umrunda değilim 😀 Yavrum merkezi atamada mülakat mı var neyin goygoyu anlamadım. Nasıl bir müflis isen 7/24 burada yorum yapıyorsun. Tabi anlamadın Müflis için sözlüğe bak….

  • valla yemeyip içmeyip yorum yazman benden daha fazla ayzdığını gösterir. zira o zaman sende yazaydın. ben hiç ismimi değiştirmedim. kim bilir sen kaç defa ismini değiştirip birşeyler yazdın veya döndün.

   “Yavrum merkezi atamada mülakat mı var neyin goygoyu anlamadım.” böyle türkçesi düzgün olmayan insanlarla pek sohbete girilmiyor. zira insan cevap vermek için tahrik cümleler seçiyor. müflis kelimesi günümüzde pek zikredilmemekte. insanları böyle yargılamak hoş değil. bende kime anlatıyosam. zeytinyağı misali sen yiine çıkacak. körle yatan şaşı kalkar demişler. seninle sohbeti daha fazla devam ettirip bu makama erişmek istemiyorum. böyle insanlar birde meslekte görev alacak. neyse atanan. anlamsız ve bencil hayatını kendi içnde yaşarsan sevinirim. cevap vermek burada bizimde hakkımız. baskıcı politikalarla biziz sindirmeye çalışmayın rica edicim.

   anlamadığım başka nokta hem kimsenin aklında yokken konuyu kendi oratya atıyo birde savunma yapıyo. dediğim gibi isteğin haltı yiyebilirsin. özgürsün. My free friend. anlamını bilmiyorsan sözlüğe bak:))))))))))

 52. Arkadaslar kadro alma süreci hakkında bilgi verebilir misiniz

 53. Posta ile gönderecekler için adres bu mu
  Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı Muhsin Yazıcıoğlu Cad.No:50 Balgat/ANKARA

 54. hani sözleşmelide yerleşip bi de merkezi de tercih yaparım hakkımdır diyorsunuz ya…

  biz size devletin bu hakkı verdiğini zaten biliyoruz.. Hakkınız var evet ama merak ettiğimiz sey vicdanıznız var mı?

  Merak ettiğim şey nasıl aylarca belki yıllarca alım olsun da atanayım diye beklediğinizi unuttunuz mu? istediğinizi alınca düze çıkınca hala o sancılı bekleyişi yaşayan yüzlerce kişiyi ve ailelerini unutacak kadar kör mü oldunuz?

  belki de sadece 1 ay çalışacaksınız hazirana kadar sırf bir ay için bir insanın yıllardır beklediği kadroyu yakacak kadar acımasız mısınız?

  bunları yazarken de farkındayım istersek kendimizi ateşe verelim yine yapan yapacak, kendi bekleyişini unutmayan arkadaşlar yapmayacak..

  tek ricam bir hafta öncesine kadar sizlerin ve ailelerinizin nasıl beklediğini ne sıkıntılı bir süreç olduğunu hatırlamanız.. ve ne mutlu ki bu sürec sizin için mutlu sonla bitti… bir kişinin daha girebilmesi için makul sebepler olmadan tercih yapma konusunda elinizi vicdanınıza koyun..

 55. açık açık söylüyorum bundan sonra sözlü mülakat ile alım yapacaksa bakanlık 1 kişi bile almasın evet kusura bakın ama böyle,ortada bir sınav var emek verip çalışıyoruz sonra 3 dakika mülakatla eleniyoruz.Çıkacaksın merkezi alımla ilana kimin puanı yüksek ise o girecek bitti.

  Kpss puanını süs için almadık ya biz en azından bir puan hesaplama sistemi yapın mülakatın yarısı kpss’nin yarısı diye öyle olursa torpilliler yine açıktı kalır sanıyorum en garanti yol sözlü mülakat

  inşallah bir daha bu şekilde bir alım gerçekleşmez tek temennim bu yönde,gerekirse 3-5 kadro verilsin ama mülakat gibi saçmalıklar olmasın ha bir de meslek birliği mesleği ileriye taşımak falan geçin arkadaşlar bu konuları da öyle bir olay yok meslek bu şekilde ileriye taşınmaz

 56. Kıymetli arkadaşlar,

  Hepimiz aynı mesleği yapıyoruz veya yapmak için adayız. Bunun için lütfen kimse kimsenin kalbini kıracak ithamlarda bulunmasın.
  Atanamayanlar mesleğe 200 yeni kütüphaneci alındığı için sevinsin, atananlar ise atanamayan arkadaşlar için üzülsün.

  Hepimiz meslektaşız.

 57. kütüphaneci

  Arkadaşlar hamile olanlar için sözleşme imzalanmama gibi bir durum olamaz değil mi? Yine de atamamız yapılır mı? Hamile olduguma dair belge de götürmem gerek değil mi? Aynı durumda olan arkadaşlar var mı?

 58. Merhabalarolan oldu artık. 76 puanim var merkezi alımda sizce şansım nedir.

 59. sözleşmelide kendine yer bulmuş arkadaşlara sesleniyorum bu bencillik ayağınıza dolanır birgün elinizdekini de kaybedersiniz bi şükretmeyi bilmek lazım

 60. Ya şu atanamayanlar artık Peşimizi bıraksın. Evet hepimiz torpil yaptık hepimiz hak yedik oldu mu hepimiz gitmeyecegimiz halde de secildik kadrolar boş kalacak. Gerçekten sıkıldım artık ağlamalardan hakaret ve küfür lerden beddualardan. Bir kere de düşünün neyim eksik diye 400 kişi kazanacak 800 kişi kaybedecekti baştan belliydi. Hala yok ben 56.sıradaydım 55. Sıradaki atandı falan filan

  • öncelikle sen kimsin de senin peşine takılacağız bu bir ikincisi biz burda bişeyler yazıp çiziyorsak haklı olduğumuzdan sen neden üstüne alındın bu iki,üçüncüsü sen atanmadan sözlü mülakat ile yerleştirildin,dördüncüsü ben oturup kpss çalışıp yüksek puan aldıysam o kadrolar ben ve benim gibilerin hakkıdır.

   Son olatak benim illa ki eksiklerim vardır ama 3 dakikalık mülakatta bunu iki soruyla ortaya çıkaracak kimseyi tanımıyorum.Şuna emin olabilirsin senden kat ve kat fazlam vardır eksiğim yoktur.

  • carl gallagher

   bakanlık, kpss sonuçlarını sadece sıralama için kullandı. bu sıralama esas alınarak mulakat gercekleştirildi. Yani kpssden yüksek almanız, kadroyu hakettiğiniz anlamına gelmemeli. Sadece mülakat için sıralamanıza etki etti o puan.

 61. Arkadaşlar yanlış biliyorsunuz her evli coluk çocuklu olana öncelik verilmeyecek. Yukarıda yazıyor sağlık ve Eş durumu yani çalışan eş varsa ki memur olması lazım . Sağlık için gene uzun bir rapor şartı var öyle kolay değil yani.

 62. Arkadaslar Ankara olsun diye başka yerde yaşayıp ikametgahı ANKARA dan ya da istediğiniz yerden almayın evrakta sahteciliktwn ilerde her türlü şikayette başınız yanar benden söylemesi . ANKARA da yaşayıp colugu çocuğu olanları etkilemeyin .

 63. bu sözleşmeli alımlarda 120 civarı kişi 70-77 arası alınmış bunların merkezi atamada şansı kabul edelim imkansızdı 75 ve altının zaten atanma şansı hiç yoktu 76-77 de ancak son atamalarda ücra illere falan gidebilirdi.

  Şimdi hem mezunlardan hem düşük puanlılardan alım yapıldı üst taraftaki puan yüksek adaylar merkezide yine üstündeki sözleşmeliye yerleşenler tarafından mağdur edilecek bir de bu yıl mezunları katarsak bizim için değişen bişey olmayacak tekrar söylüyorum puanım 77 benim önümden eksilen kişi asayısı 50-60 ancak var bunların bir kısmı yine tercih yapacak ve önüme geçecek

  Son olarak da şunu diyorum daha durun asıl torpil savaşları şimdi başlıyor o düşük puanlıları nasıl en başa koydular sanıyorsunuz istedikleri şehirlere gidecek onlar.Alımlar yapılırken yendi o hak ve hukuk şimdi boşuna sızlanmayın madem puanın yüksekti hiç gitmezdin oraya merkezide istediğin ili yazardın

 64. O zaman bizde size hakkımızı helal etmiyoruz @tiremusu. Hem sözleşmeli kadrosuna gir hem de merkezi atamada tercih hakkında bulun. Herkesin bi nedeni var ama bu kadar bencil düsünmeyin lütfen. Madem atanma şansın vardı neden sözleşmeli de bulundun. Düne kadar aman atamamız olsunda ne olursa olsun kafasını yaşayanlar bugün memleketim olursa merkezide onada tercih yaparım diyor. Ve isin garibi bir allahın kuluda cikip demiyor ki kardesim yanlis yaparsin biz atandik bir sekilde geride kalanlarida dusunmek lazim diye. Anlasilan butun sozlesmeli atananlar ayni şeyi düşünüyor . Biraz empati kurun. atanipta benim elimden atanma şansımı almaya kalkan benim rıskımla oynayan herkese hakkımı bende helal etmiyorum.

  • haklısın valla biz boşuna umutlanıyoruz hala bencilce merkezide nası tercih yapacaklarını düşünüyorlar.. madem merkeziye yetcek puanın vardı niye szleşmeli kadrosunu boşuna yakıyosun… her tercih yapan sözleşmeli hem bir sözleşmeli kadrosunu sırf bir ay çalışmak için boşa çıkaracak hem de 1 kişinin daha merkezi de atanamamasına sebep olcak… hayır bir fark olsa içime batmaz… sözleşmelinin kadroludan neredeyse hiç farkı yok ve olsa dahi sistem en geç bir sene de değişecek… kendileri nasıl zorluklarla beklediklerini bir anda unututverip de kadroları yakıp bi de tercih yapacak olanlar elinizi vicdanınıza koyun.. o yaktığınız bir kadro için insanlar senelerdir bekliyo..

   Ayrıca neymiş kendinden düşük puanlı biri ankaraya yerleişrmiş de ona haksızlık olurmuş valla millet 80 le beklerken 70 le sözleşmeliye atandı biz hiç bişi diyemedik..

   HAKSIZLIK SADECE SİZE YAPILDIĞI ZAMAN SESİNİZ ÇIKMASIN LÜTFEN ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN HALA ZAR ZOR AÇILAN BİR SÖZLEŞMELİ KADROSUNU BOŞA ÇIKARIP Bİ DE MERKEZİ DE BİR KİŞİNİN DAHA ATANMASINA ENGEL OLURUM DİYE DÜŞÜNMEYİN… SİZLER DE BEKLİYORDUNUZ UZUN ZAMANDIR EN AZINDAN MUTLU SONLA SONUÇLANDI BİR DE BEKLEYİP BEKLEYİP HALA ATANAMAYANLARI DÜŞÜNÜN

  • Ya kardeşim sana kadro gelse sen başvurmayacaksin sanki yalandan trajedi yapmayın sözleşmeli şartları belli kpss çalışıp bir dahaki alimda ben de girerim kanun bile hak vermiş hala ne yaygarasi bu. Otur da kpss çalış

  • carl gallagher

   tercihlerde herkes ıstedıgını yapmakta ozgurdur. tiremusu gibi dusunenler illa ki var. bence ısteyen ıstedıgı sekılde tercih yapar. niye elestiriyorsunuz ki arkadası? ısın dını kısmı ıle ılgılenıosunuz (hak hukuk vs.) ama kımın umrunda. tercihler acılsın bu arkadaslar yine tercih yapıcak. uzgunum.. gercekler bunlar.

  • Herkes istediği yapmakta özgür oyle mi ? Nasıl bir özgürlük anlayışı bu ya. Özgürlük başkalarının geleceğini kısıtlamakla olmaz. Bu kesinlikle doyumsuzluk. Hic bir şekilde haklı bulmuyorum böyle insanları. Hem atanmışsın hemde başka bi atamada neymiş aman memleketim olsun diye tekrar tercih hakkında bulunacaklarmış. Geride kalanları düşünebilmek, onlarin da aynı gemiye katılması sağlayabilmek evet doğru büyük bir düşünce herkes yapamaz.

  • carl gallagher

   tercih anlamında diye belirttim. sımdı haklı da olsanız, bu duruma mudahale edemezsınız. dını acıdan da kendınızı rahatlatırsınız anca (beddua ederek bu durumu engelleyemezsınız, kul hakkı diyerek de karsıdakının tercih yapmasını engelleyemezsınız. dunya sızın dusundugunuz kadar ıı bır yer olsa keske. fakat evrım kuralı esastır: en gucluler diil, en ii sekılde uyum saglayanlar ayakta kalır. yani bunu bir yarıs iceren her alana uygulayabilirsiniz. puanı yuksek olan sozlesmelıye basvurur, baktı begenmedıı bir sehır geldi; olmaz dedı. tercihlerde buyuksehırı sectı. oraya gıttı. sımdı tabi burada dıger kısılerın nasıl durumda oldugunun onemı yok tercih yapan açısından. herkes kendı ııse bakıyor. beddua ederek veya dını bır takım soylemlerde bulunmak sadece ıcınızı rahatlatır, gerceği degıstırmez maalesef.. keske herkes yuksek puan alsa da ıstedıgı yere gitse.. ama maalesef dunya bir çekısme, bir yarıs alanı…

  • Birincisi burada kimse kimseye beddua etmiyor. Ya gerçekten sizleri anlamam mümkün değil. Hayatta doğru bir tanedir. Arkadaşım puanın yüksek ise aman istediğim şehir olsun istiyorsan ya o sözleşmeliye başvuru yapmayacaksın ya da o sözleşmeli alıma girdiysen merkezi atamaya girmeyeceksin. Sizle de çıkmış bu durumu savunuyorsunuz. Yalandan trajedi yapılıyormuş. Asıl trajedi ne biliyor musunuz yanlış olduğunu bildiğiniz halde yapacağınız şeyi savunma çabalarınız. Evet hayat bir yarış ama centilmen olmak lazim.

  • carl gallagher

   sımdı sayın hocam;

   ” Arkadaşım puanın yüksek ise aman istediğim şehir olsun istiyorsan ya o sözleşmeliye başvuru yapmayacaksın ya da o sözleşmeli alıma girdiysen merkezi atamaya girmeyeceksin” demıssınız. Puanı yuksek ıse -ısterse tabi- hem sozlesmelıye basvurur, hem de merkezi atamaya basvurur. dedıgınız sekılde bir kural/kanun/gelenek/görenek yok ve olamaz da. dogru bir tanedir demıssınız fakat burada dogruluk veya yanlıslık yok. sartlar neyı gerektiriyorsa o yapılabilir. sözlesmelide atandı, baktı ki sehir kotu, merkeziye de basvurur ne var kı bunda? haa sizinki sadece UMUT DOLU BİR ÜTOPYA olabilir anca. Kusura bakmayın dedıgım gibi böyle bir dunya yok. ama keske olsa tabi..

   burada elbette kımse beddua etmıor fakat ıcınde edıodur ılla ki.

   dedıgım gıbı bedduların takılıcak bir tarafı yok.

   herkese basarılar.

  • Bir kişinin 2 kadroyuda doldurmasını “ne var ki bunda” olarak mi bakıyorsunuz hocam. Dediginiz gibi bu bir kanun, hukuk, kural değil keşke olsa. Ama bahsettiğim şeyler doğru olan şeyler bunu sizlerde çok iyi biliyorsunuz. Gittiğim yeri beğenmedim memleketim olsun bilmem ne gibi keyfi durumları yapacak kadrolarımız yok elimizde. Geride kalanları da düşünmek zorundayız. Bize burada düşen ise bunun yapılmamasını savunmak “Ne var ki bunda” diyerek yanlışı desteklememek. EVET UMUT DOLU BAKIYORUM AMA ÜTOPİK OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM. Nacizane tavsiyem umut dolu bakın geride kalan meslektaşlarımızıda düşünün. Onlarin da umutları, hayalleri, belki evlilik planları vb. pek cok gelecege dair beklentileri vardır eminim.

  • @Carl Carragher,

   Burada durum dediğin gibi değil maalesef. Kimse burada bir dayatma iddiasında olmamalı ama söyledikleriniz buradaki insanların hırsına hırs, üzüntüsüne üzüntü katmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Bu ilan açıldığı zaman 2016 puanının hesaba katılması üzerine gerek BBY Haber gerek ise diğer platformlarda aynı şey dile getirildi. Puanınız yüksek ise zaten merkezi atamalarda atanma şansınız yüksek olacak sözleşmeliye yanaşmayın denildi. Ben daha listeyi açtığımda en tepede 89-90 puanlık birisini gördükten sonra bu tartışmaların daha çok olacağını görüştüğüm herkese söyledim.

   Burada bir etik olmayan durum söz konusu. Benzer durumlar öğretim görevlisi alımlarında yaşanıyor. Misal, kişi zaten öğretim görevlisi ama puanı epey yüksek. Bu kişi gidip başka bir üniversitenin öğretim görevlisi kadrosuna başvurup yer işkal etmekten çekinmiyor. Bu doğru mu? Yazdıklarından anlaşılacağı üzere sen bunu doğru olarak kabul ediyorsun. Zaten çalışıyorsun, zaten yerin var, zaten öğretim görevlisisin ama gidip başka üniversitenin öğretim görevlisi kadrosunda yer işkal ediyorsun.

   Benzer durum sözleşmeli alımlarda var. Belki branş sıralamasında ilk 50 içerisinde falansın ama sen gidip sözleşmeliye başvuruyorsun. Amacını soracak insanlar elbette. Sormak zorundalar çünkü o kadronun yanması durumunda 75-70 bandında puana sahip olanların hakkının yenmesi gündeme gelecek. Sınavdan yüksek puan almış olman dilediğini yapabilecek özgürlüğe sahip olman anlamına mı geliyor sana göre? Yazdıklarından anladığım kadarıyla soruma evet cevabını vereceğini düşünüyorum.

   Bu durum etik değil. Sen istediğini savun, istediğini düşün ama etik değil. Kendi fırsatını hiçe saymadan başkasının hakkını koruyabilmek varken; sen ve senin gibi düşünenler, sınavdan yüksek puan alınca her haltı yapabileceğine inanlar, başkasının hakkını ortadan kaldırıp sadece kendilerini düşünmeyi tercih ediyorlarsa ben onlara meslektaş falan demem. Beddua falan da etmem, Allah’a havale ederim; O en iyisini bilir.

  • carl gallagher

   @hakan hocam;

   “Yani kpssden yüksek almanız, kadroyu hakettiğiniz anlamına gelmemeli.” yazmısım bir yorumda.

   Siz de “Sınavdan yüksek puan almış olman dilediğini yapabilecek özgürlüğe sahip olman anlamına mı geliyor sana göre? Yazdıklarından anladığım kadarıyla soruma evet cevabını vereceğini düşünüyorum.” yazmıssınız.

   zaten sınavdan yuksek almak kadroyu haketmek anlamına gelmiyor diye tekrar belirteyim. dedıgınız gibi etik diil dediniz ama bunu takıcak insan yok. hiç kimse arkamdakiler ne olucak diye dusunmez maalesef. surada 100 kişiye soralım; 1 tanesi bile arkasındakini dusunmez(tabi soru soyle sorulursa: sozlesmeliden adananın x ilçesine atandınız, memleketıniz izmir. ve kpss den yuksek aldınız. bir sonraki tercihlerde izmir e atanacagınız garanti gibi tabi kadro acılması durumunda. bu tercihi yapar mısınız yoksa adana x ilçesinde kalır mısınız) memleketi izmir olan hiçkimse “yok ben adanada kalıım” demez hocam. siz de demezsiniz. ya da her neresi ise.

   yanı deme o ki havale de etsenız meslektas da demeseniz kimsenin umrunda olmaz.. ben gerceklerı soyluorm.

  • carl gallagher

   @bizbby

   size de aynı soruyu sorayım:

   sozlesmeliden bayburt iline atandınız, memleketıniz manisa. ve kpss den de yuksek puanınız var. bir sonraki tercihlerde manisaya atanacagınız garanti gibi tabi kadro acılması durumunda. hadi kadro acıldı diyelim. tercih gunu geldi çattı. bu tercihi yapar mısınız yoksa bayburtta kalmaya devam eder mısınız?

  • @Carl Callagher

   Yorumu yapan benim başkasına cevap verirmiş gibi yazmışsın. Burada açık açık belirttim ama bir kez daha söyleyeyim. Benim puanım 77,7, merkezi atamaya göre önümde 150 kişi var ve ben sözleşmeli yerleştirmelerde mülakat listesindeydim. Buradaki haber konusunda üstüne basa basa “çok fazla belirsizlik var ve şehir tercihi yapamayacağım belli. Kadro yakmak yerine sözleşmeli mülakatına gitmeyeceğim.” dedim ve gitmedim. Demek ki “siz de yapmazsınız” diyerek ortaya ön yargı koymak yanlış. Ben yaptım, açıkta kalma ihtimalim olduğunu bile bile yaptım, yine olsun yine yaparım. Bunu ben önümde 150 kişi varken yapmışsam, önünde 10 kişi olan adamın hayrı hayli yapması gerekir ama tabi insan sadece “ben” diye hareket ederse… İşte ona yapacak bir şey kalmıyor.

  • @carl callagher hocam;
   Bunca şeyi söylemişken nerede kalacağım belli değil mı hocam. Elbette bayburtta kalırım. Bakın hocam ben olması gereken şeyi söylüyorum siz ise insanları yapacakları şeyleri veya yapmak istedikleri şeyleri. Kimseye engel olamam ama OLMASI GEREKEN ŞEYİ sonuna kadar savunurum. Neden sizde düşüncenizi değiştirip evet arkadaşlar yapılması gereken sey bu hassasiyet göstermeliyiz demiyorsunuz? İnsanlar dikkate alir veya almaz ama bizler YAPILMASI GEREKEN ŞEYİ söylemek zorundayız. Bunun bana göresi sana göresi yok hocam. Aman benim memleketim olsun, ay ben buranın havasını beğenmedim, offff buranın suyu kötü vb.. Söylediklerim gibi hocam bu sadece memleket bilmem ne meselesi olmayacak insanlar havadan sudan bahanelerle kendilerinde o açılan kadroyada sahip olacaklarını düşünecekler. Yanlış yanlış yanlış. İste bu gibi pek cok sebeblerden dolayı belkide bir kişinin geleceğine engel olacağız, umutlarını elinden alacağız. Ben yapamam hocam çok açık ve net. Çünkü bu büyük bir sorumluluk. Şimdi sözleşmeli atanan arkadaşlar aylarca şu atamalar belli olsun şu atamaları neden aylardır açıklamıyorlar diye feryat ediyorlardı. 3 ay 5 ay 6 ay her neyse işsiz kaldınız ve neler yaşadınız gözünüzün önüne getirin ve bazı kararlar verirken yaşadıklarınizi düşünün. Ve UMUT VERİN.

  • carl gallagher

   @kaan;

   madem mulakata gıtmeyecektın, neden basvuruda bulundun? sıralamaya başvurmasan belki de sen başvurdugun için başvuramayan x kişinin geleceği ile oynamış oldun.(sonuçta başvuramayan x kişinin kazanma ihtimali de var) Hadi bunu açıkla? Dediğinle çelişiyorsun o zaman? Listeyi 1 kişi neden boş yere işgal ettin?

   İşte benim dediim şu: neye başvurmak isterse insan ona başvurur. bu kdr.

  • carl gallagher

   @bizbby;

   olaya pragmatik bakıyorum; olması gereken şeyi istedıım kadar savunayım olmayacak. Haa, yapılması gereken seyi soyleyenler illa ki olacaktır. Fakat reel dunyada herkes bıldıgını okur.

   Bayburtta kalırım demıssınız, farazi konusuyoruz elbette boyle dersiniz. Ama bunun gerçek oldugunu düşünün. gerçek bir tercih. insanın aklı karışır en azından ya.

   Bu konuda farklı dusundugum için dusuncemi değiştiremem sorry.

   başarılar.

  • @Carl Callagher, biraz mantık yürütürsen benim başvurup şansımı denememin doğal olduğunu gayet iyi anlayabilirsin. 2017/1 için Maliye Bakanlığı’nın merkezi atamalar adına ayırmış olduğu bütçe ve kadro sayısı belli. Belli olmayan durum ise bunların kurumlar tarafından ne şekilde değerlendireceği. Maksimum 2500 kadro var, bu kadrodan kaç tanesinin kütüphaneci/arşivci olacağı henüz belli değil. Bu yıl devlet kurumları kütüphaneci ve arşivci alsalar dahi bunları sözleşmeli olarak almaya devam edecekler. Tek umudum Kültür Bakanlığı gibi son derece belirsizlik içeren ilanlar yayınlamamaları.

   Dolayısıyla 70-80 aralığında her bireyin sözleşmeli alımlara başvurması kadar doğal başka bir şey yok. Çünkü bu aralıktaki insanların merkezide atanma şansı %30-40 civarındayken 80 üstü olanların atanma şansı %60-80 civarındadır. Benim başvurumda abes olan bir durum yok. Eğer sözleşmeli yerleştirmeleri KYK gibi şehir şehir ayırıp gerçekleştirmiş olsalardı ben sadece yaşadığım şehre başvurmuş olacaktım. Ama hiçbir şey açık olmadığı için, Kültür Bakanlığı beni kafasına göre bir yere gönderebileceğinden ben mülakata gitmeme kararı aldım.

   Benim için süreç gayet doğal. Kimsenin önünde engel olmadım ama bakanlık işini doğru düzgün yapmış olsaydı ben mülakata gidenler arasında yer alırdım. Bunun sorumlusu ben değilim maalesef. Sapla samanı birbirine karıştırmamak lazım.

  • carl gallagher

   @kaan

   yanılıyorsun dostum. basvurman elbette dogal. istedıgın yere basvurabılırsın fakat bır surec ıcıne gırdın mı gerısını getırmek lazım. belki sen sıralamaya gırdıgın ıcın birisi 601. olarak açıkta kaldı, belki o kişi kazanacaktı. madem belirsizdi o zaman basvurmasaydın. hiç şüphesiz sözleşmeli atamaların belirli bir ili yoktu. bakanlıgın duyurusunda dedıgın sekılde bır metin yok.

   buradaki forum kullanıcılarına da sorsak cogu kısı bırısının hakkını yemıs oldugunu dusunur çunku mulakata keyfi gitmedin.. neyse olay bu dııl. olay su; bundan sonra bakanlık artık hep sozlesmeli alıcak. yani mulakat forever.

  • @Carl Gallagher

   Ben her şeyi açık bir biçimde yazdığımı düşünüyorum. Varsa hak yediğimi düşünen gelip bunu bana söyleyebilir. Hatta o günlerde başvurup 601. kişi olma başarısını gösterecekken benim yüzümden dışarıda kalmış kişiyle de muhatap olabilirim. Hiç fark etmez benim için çünkü hatalı bir adım atmadım. Bir şeyin sonu kötü olacaksa onu devam ettirmenin bir anlamı yoktur benim için. En azından şimdilik senin dışında böyle bir fikir ortaya atmadı.

   Bir önceki mesajımda örneğini verdim. Henüz yeni sonuçlanmış Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “yurt yöneticisi memuru” sözleşmeli yerleştirme ilanına bakabilirsin. Puandan tut tercih yapılacak illere kadar her şey açık bir biçimde belirtilmiştir. Aynı türde bir ilanı bizim bakanlık verseydi bu kadar tantana yaşanmayacaktı. Neden olmadı? Deneyimsizlik veya işgüzarlık… Artık hangisini seçmek istersen seçebilirsin.

 65. ikametgah da kurum talebi mi yoksa kurum ibraz mi
  talep de sayı butonu çıkıyor
  kurum ibraz da çıkmıyor ????

 66. Arkadaşlar e-devletten ikametgah çıkarmaya çalışıyorum fakat “sayı” ve “tarih” bilgisi isteniyor ne yazılacak acaba bilgisi olan var mı ?

  • Tarih çıkardığın tarihi yaz. Sayıya bir adet istedikleri için bir yaz

 67. Maaş bilgisi olan var mı ? Nette bekar olanlar için 3029 tl okudum 2016 maaş ücreti buymus doğru mudur ? Evli

 68. Arkadaşlar ben ankarada ikamet ediyorum bugün bakanlığa gittim bire bir net bilgi almak için çünkü her kafadan bir ses çıkıyor doğru bilgiyi birinci ağızdan almak istedim ve ne konuştuysam burda birebir söyleyeceğim ister inanın ister inanmayın ilk sorum mülakat listesinin neye göre düzenlendiği oldu mülakat listesi başarıya göre düzenlendi dedi peki dedim başarıya göreyse neden puanları açıklamadınız dedim güldüler çok soru soruyosun dediler bunu biz açıkayamayız dediler torpilin çok bariz olduğunu belli yani ikinci sorum merkezi atamalarla ilgili oldu sözleşmelide işe başlayıp merkezi atamada atanırsak ne olur dedim sözleşmelide işe başladın 2 gün sonra merkeziye atandın hiç sıkıntı yok istifanı verip merkezide atandığın yere gidersin dediler 3. Sorum yerler nasıl belli olacak dedim sözleşmelide ikametgaha göre olacak dediler peki dedim ankara 6 kişi alıyor en az 30 kişi isteyecek bunu neye göre belirleyeceksiniz dedim özel durum ve eş durumuna göre belirlenecek dediler yani evli değilseniz istediğiniz şehirde yaşayamazsınız arkadaşlar bence bu da adaletsiz ben yüksek almışım başkası benden çok daha düşük ama ben istediğim yerde olamıyacağım 4. Sorum ne zaman işe başlanır dedim bu sözleşmeli alımları. 15 mayıstan sonra tebligat gelecek dedi bu 2 hafta da olur 1 ayda 2 ayda hiç belli değil muallakta yani ve çoğu kişinin yeri belirli sanırım ilk 10 um içinde rahat 5 ankara atıcaklar ve puanları çok düşük diğerlerine göre ben hakkımı helal etmiyorum eğer ki sözleşmelide farklı bir yere gidersem sonradan memleketimde açılan kodroya tercih hakkımı da kullanırım kimse kusura bakmasın bu benim hatam değil bakanlığın hatasıdır benden düşük insanlar farklı yollarla benim önüme geçmişse gönül rahatlığıyla tercihimi tekrar yaparım kimse kusura bakmasın ve farklı yollarla önümüze geçen insanlara tekrar tekrar hakkımı helal etmiyorum inşallah başladıkları işte mutlu olamazlar o hak onların yakasını bırakmaz.

  • Hak ve hukuk… Ne güzel ifadeler bunlar. Bu sözleşmeleri yerleştirme mevzusu ilk çıktığı günden itibaren her yerde dile getirilen bir şeyi menfaatiniz uğruna farklı şekilde değerlendirme yoluna gitmek en doğal hakkınız elbette. Benim önümde 150 kişi var, bu sözleşmeli yerleştirmelerden sonra anladığım kadarıyla taş çatlasa 10-15 kişi eksilecek. 2016 KPSS puanımı kullanabileceğim iki farklı atama dönemi varken ben bile risk alıp sözleşmeli mülakatına gitmedim çünkü beni istemediğim bir şehre gönderdikleri zaten o kadroyu yakmış olacaktım.

   Şu benim önüme geçti, o benim önümde olmamalıydı. Yok mülakat sonuçları hoşuma gitmedi ben aynı zamanda merkeziye başvuracağım demek ile sadece kendini kurtarırsın. Merkezi atamalarda kadro sayısının düşük olmasını -kişisel fikrim- bekliyorum. Bana kalırsa 2 atama döneminde 100 kişi alınırsa öpüp başımıza koymak lazım. Kurumlar yine sözleşmeli alıp yapacaklar, yine benzer tantanalar yaşanacak ama umut ediyorum Kültür Bakanlığı gibi tamamen belirsizliğin bulunduğu ilanlar yayınlamazlar.

   Puanın kaç bilmiyorum. Belki 80 falandır ama inan puanım umurumda değil. Bugün gelip düşük puanlılar mülakatla benim önüme geçti diye dert yanma yoluna gideceksen bence bir de yedek listeyi inceleyip öyle karar vermelisin. Sen sözleşmeli yerleştirmelerde olan hakkını almayıp merkeziye doğru kayacak olursan kat kat daha düşük puana sahip olanlar seninle aynı durumda olanların önüne geçecekler. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın deme yoluna gideceksen ömrünün geri kalanında menfaatçi, çıkarcı ve bencil yakıştırmalarına boyun eğmek zorunda kalacaksın. Çünkü bu yakıştırmalara verebilecek uygun bir cevabın olmayacak.

   Hakkında hayırlısı olsun, umarım hak ettiğini ve aynı zamanda hayal ettiğini elde etmeyi başarabilirsin.

  • Kaan tebrik ederim güzel özetlemişssin. Umarım @tiramusu mülakatında yalnızca istedeğim şehir şu bu şehirden başka yere gitmem diye de eklemişsindir. aksi halde 1 kadroyu yakmış olacak ve ancak ve ancak vicdanını bu şekilde susturacaksın ve biz belki farkında olmadan sana meslektaş diyeceğiz! İnsan oğlu işte hemen unutuyor. daha dün kü atamamızda 9 kişilik kont açılmışken 1 kadronun bile ne kadar değerli olduğunu hemen unuttuk. Yazıklar olsun kadro yakacaklara!!!

 69. Slm arkadaşlar mal bildirimi çıkarıyorum tek sayfa zaten nssıl arkalı önlü olacak

 70. arkadaşlar mal bildirimi evrağını nasıl doldurdunuz ben evli değilim herhangi bir mal varlığımda yok bana yardımcı olursanız sevinirim lütfen

 71. aslı gibidir de kabul oluyor mu acaba. Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

 72. Arkadaşlar bende evraklarımi bugün teslim ettim. Sağlık raporunu osgb merkezlerinden aldim 25 TL karşılığında ve kabul edildi. Kimlik ve diploma aslını ve fotokopisini yanında götürmeniz yeterli olacaktır. Orada mühürü kendileri vuruyor. Ancak posta ile yollayacak olan kisilerin noter tasdikli olması gerekiyor. Fotoğrafların arkasına isim ve soyisim yazılacak orada kolaylık olması için gelmeden yazabilirsiniz. Mal bildirimi formunun arkalı önlü olmasına dikkat edin ben farketmemisim orada istemek zorunda kaldım.

 73. Aşağıda sağlık raporu, maaş ve belgelerle ilgili net bilgiler var, artık raporla ilgili bir soru yöneltmeyin lütfen. Diğer illerde sağlık raporu alan arkadaşlar burada aldıkları hastane ve bölüm bilgilerini verirlerse onları da yorum olarak ekleriz.

  Bakanlığa belge teslim eden bir Kütüphaneci arkadaşın aktardığı bilgiler şöyle:

  Ankara’da yaşıyorum. Sağlık raporunu 29 Mayıs Devlet Hastanesinden aldım, sağlık kurulu var direk oraya gidip 50 TL ücret ödeyip alıyorsunuz, dahiliyeye yönlendiriyorlar, sırasız bir şekilde hastalığınız var mı diye sorup onayladılar direk. Hastane Dikmen’de. (Devlet Hastanelerinin Psikiyatri Polikliniklerinde de 50 TL karşılığında rapor alınabiliyor.)

  Evraklarımı notere götürmedim ek ücret vermemek için bakanlıktaki hanımefendi mühür vurdu ve her şeyi bu şekilde teslim ettim.

  Maaşı sorduğumda brüt 2700 2750 fakat ek ödeme oluyor artı olarak ama onlar da tekrar vergi dilimine girdiği için elimize geçecek olan miktarın yine 2700-2750 olacağı belirtildi.

  Taşralar için de daha önce kütüphaneci hiç gitmediğini bizlerin ilk olacağını belirtti.

  Biliyorsunuzdur tabi ki bunu ama her yıl sözleşmeniz bir sorun çıkmadığı sürece yenilenecek diye de ekledi.

  • İsmail hocam kargo ile evrakları gönderecekler notere onaylatmasa yine kabul olunur mu?

  • Yıldızlı olan maddelerdeki belgeleri ya Notere ya da İl veya ilçenizdeki Kültür Turizm müdürlüğüne onaylatmanız gerekiyor.

   İlanda da açıkca belirtilmiş zaten.

   (*) Yukarıda (3) ve (5) numaralı sıralarda yer alan belgelerin fotokopileri, aslı ibraz edilmek kaydıyla, yerleştirilenlerin halen bulunduğu yerdeki Bakanlığımız birimleri yetkilisince (Kültür ve Turizm Bakanlığına verilmek üzere ibaresini de düşerek) veya Personel Dairesi Başkanlığınca başvuru esnasında onaylanabilecektir. Ancak, Bakanlığımız birimlerince yapılacak onay işleminde, onaylayan görevlinin adı-soyadı ve unvanı, onay tarihi, aslının aynıdır ibaresi ile okunaklı birim mührünün bulunması gerekmektedir.

  • merhaba sağlık raporunu kaç günde aldınız ben de ankaradayim devlet demiryollari na gittim 200 lira istediler ve Çarşamba çıkar dediler sorum daha aldığınız raporu kabul ediyorlarsa ben şimdi o hastaneye gideyim mi acil donerseniz sevinirim

  • Numuneden aldim Ankarada’yım 75 TL’ye 200 olan kurul raporu

  • İsmail hocam ben sağlık raporu istiyorum diyorum kurula yönlendiriyor yani anlama kitligi cekiyolar siz ne dilde soylediniz bu hastane calsianlaeina

  • Ben henüz almadım rapor, alan arkadaşlar direk psikiyatriye ya da dahiliyeye gidip almışlar. Ankara’da olan bi arkadaş aşağıdaki gibi yapmış.

   Ankara’da yaşıyorum. Sağlık raporunu 29 Mayıs Devlet Hastanesinden aldım, sağlık kurulu var direk oraya gidip 50 TL ücret ödeyip alıyorsunuz, dahiliyeye yönlendiriyorlar, sırasız bir şekilde hastalığınız var mı diye sorup onayladılar direk. Hastane Dikmen’de. (Devlet Hastanelerinin Psikiyatri Polikliniklerinde de 50 TL karşılığında rapor alınabiliyor.)

  • GENEL cerrahtan aldm ben raporu ama olur mu ki

  • Carl gallagher

   Hocam maaslar cok az ya…

 74. Maasi ben de merak ediyorum acikcasi:)

 75. Sözleşmeler nezaman imzalanır maas bilgisi hic verilemedi

 76. İsmail hocam arşiv ve güvenlik soruşturması yapıldımı yoksa şimdide bunu mu bekleyecez

 77. Kütüphaneciler için sağlık raporu gerekmiyor mu arkadaşlar, herkes bir şey söylüyor. Doğrusu nedir bilen soran var mı?

  • Dun Bakanlikla konustim kendim rapor icin gitmistim net bilgi arkadaslar kutuphanecilerdr saglik rapaoru alacak rapor devlet hastanesinden olacak yani ben oyle yaptim aradim kadin saglik ocagi raporunu kabul etmiyoruz devlet hastanesi tek hekim raporu olir saglik kuruli raporuna gerek yok saglik kurili raporu arkeolog ve muzeciler icin dedi

  • Anladım çok teşekkürler. Dün hastaneye gittim durumu izah ettim. Onlar da bana aile hekiminden alacaksın biz heyet raporu veririz dediler

  • müze araştırmacısı içinde heyet raporu diye bir şey yok. osgb’den alınacak bir rapor yeterli denildi. (osgb’ler tek hekim imzalı rapor veriyor ve bakanlık bunu kabul edeceğini söyledi telefonda)

  • Wait kardeşim numunenin raporu tek hekim raporu demi bende ordan aldım teslim ettim kafam da ses oldu ne kadar da olsa

 78. birşey sormak istiyorum evraklarımı hazırlamaya başladım kütüphaneciyim sağlık raporu da almam gerekiyor mu yoksa sadece Arkeolog ve Müze Araştırmacısı arkadaşlar için mi geçerli

  • bbycimisiniz?

   Okuma yazma bildiğinize emin misiniz?

  • tamam seviye düşükte. bu kadarda yapmasanız. bu kadarmı belli edilir abi yaaa:))))

   rabbim bunun gidiceği yerdekilere yardım etsin

 79. Bide şu var bu alımlar puan sıralamasına göre yapılmadı o yüzden önümüzden çok fazla eksilen olmadı 200 alım yapıldı benim önümden eksilen kişi sayısı sadece 65 bunların yarısı yine tercih yapıp önüme geçecekler zaten

  bu alımlar puanı düşük olanlara yaradı 76-77-78 civarında puanı olanlar civarından olanlar son atmaya kadar bekleyebilir kontenjana bağlı olarak tabi

  • haklısın. zira birde o terbiyesizliği yapamazlar. çünki devlet personel başkanlığına liste gönderilirse o zaman atama onlara yapılmayabilir. çünkü kurumlar arası atama var sadece. kurum içi yok. merkezide kültür bakanlığı alırsa bunu yapamazlar.

 80. İsmail bey bu listeye bakıp ilerisi için bişeyler söylemek pek uygun değil zira bu sözleşmelilerin göreve başlaması haziranı bulacak o zaman da merkezi alımlar çıkacak zaten yayınlanan listede ilk 50 hata 75 kişi merkezide yine şansını deniyecek bir de bu yıl mezun olanları hesaba katarsak önümüzden gidenleri tekrar geri gelecektir.Puanlar yine aşağılara inmeyecek

 81. Bir önceki alımda yedek adaylar da belgelerini göndermişler. İlanda öyle bir şey yazmıyor süreç nasıl ilerleyecek acaba bilgisi olan var mı?

 82. Aşağıdaki dosyada söz konusu atanan Kütüphaneciler puan sırasıyla verilmiştir. Dosya sayesinde bu alımda önünüzden kaç kişinin gittiğini görebilirsiniz.

  200 Kutuphaneci Sonuc Puan Sırasıyla

  • tamam olan oldu ismail bey az çok biliyoruz. birde içimizi böyle cız ettirmeniz hiç hoş değil.

 83. il tercihi konusunda bilgisi olan var mı?

  • İkametgaha göre kimseyi mağdur etmeden bir yerleştirme yapılacağı söyleniyor. Tercih hakkı verilmeyecek.

  • TEŞEKKÜR EDERİM İSMAİL BEY

  • Bence tercih olacak ornegin ankarada ikamet eden nerden baksan 50 kisi varsa bunlar neye gore yerlescek oncelik kimin olacak 15 ankaralinin mi 89 Ankaralinin mi*

  • kimin torpili daha kuvvetli ise. kazanmak yetmez. birde böyle hakkınıza girin. birbirinize hakaret edin:))))))))))))))

 84. kütüphaneci

  İSTENİLEN BELGELERİ BİLGİSAYARDA MI ELDE Mİ YAZACAĞIZ?

 85. tamam olan oldu. atananlar atandı. hakkıyla giden kim varsa öncelikle tebrik ederim. hakkıyla atanmayanlar şunu unutmasınki birgün bunlar ortaya çıkar. orası neresi onu bilemem. ohal süreci olduğu için yıllarda geçse memuriyetten atılmazsınız. çünkü kanun sizi koruyor. malefes ama böyle. şunu unutmayınki bu günler biter. o zaman bu canı yanan fakir fukara yada adalet isteyen canı yanan her kimse, bir gün ortaya çıkar ve derki biz geri dönülsün dönülmesin bunları istemiyoruz. tek istediğimiz bunların kim olduğunun tespit edilme. ne içinmi insan içine çıkmaya yüzleri kalamsın diye. ne içinmi sokakta itibarı 5 paralık olsun diye. ne içinmi görürken yüzleri türkürmek için. bunların hepsi bir gün olacak. bu günlerde bitecek. allah herkesin niyetini biliyor. önemli olan orası.

  biz de son cümle olarak nasip diyecek ve kendimizi bununla ve sabırla tutacağız.

 86. Olan oldu arkadaşlar neyse ben küçük bir ilde yaşıyorum burda iş imkanları çok kısıtlı üniversite mezunuyuz ama hiç bir faydası yok özellikle bizim bölüme uygun iş yok

  İstanbulda çok ilan görüyorun vakıf üniversitelerinde yeni başlayan birine ne kadar maaş verirler ev tutup geçinebilir miyim tek başıma sizce,en azından 2018 deki sınava kadar dayanabilirim kiralar kaç paradır asgari ücret mi veriyorlar bilen var mı

  Bir de inşallah bundan sonra sözleşmeli alıma falan çıkmaz bizim bakanlık merkeziden olsun az olsun kimse kusura bakmasın 76 puanla atanamadık 2 ay sonra merkezi alımda yüksek puanlılar gelecek yine onlar alacak o kadroları alttan gelenler de var biz yine atanamayacağız şuan 76-77 üstü olup da kazananlar haziranda olmadı diğer alımda yine atanacak sonuç o kadrolar yine boş kalacak değişen bişey yok

 87. Bütün bölümlerden mülakat olmasa KPSS puanı ile atanabilecek sıralamada bulunup torpil yada araya birilerini sokanlara laf söyleyemeyeceğim çünkü görülüyor ki sahipsiz olduğun görülürse gözünün yaşına bakmıyorlarmış. Kpss puanı yüksek olup atanan arkadaşları tebrik ediyorum meslek hayatlarında başarılar diliyorum çünkü mülakat olmasa da bu insanlar atanmış olacaktı. Atanamayan arkadaşlar içinde çok üzgünüm inşallah herkes birgün mesleğini yapar.

 88. Ben saglik raporunu saglik ocagindaki aile hekiminden aldim gecerli degil mi bu da gondermedm henuz.

  • saglik ocagindan alinan kabul edilmiyormus arkadaslar hastanedeki aile hekimligi kabul oluyormis az önce aradim.Bakanligi

  • Devlet hastanesindeki aile hekimligi derken neyi kastediyosunuz herhangi bir doktordan olur mu dahiliye vb

 89. Arkadaşlar sonuçlar açıklandı artık Herkes için hayırlısı olsun. bilgisi olan herkes için ve İsmail bey için ben evrak toplama işine devam ediyorum sadece osgb den ya da hastaneden alınan sağlık raporunda problem var bu raporu 30 tl ödeyerek özel bir osgb den aldım hiç muayene olmadım doldurulan rapoda kurum adı vs yazılması gerekıyor ben o kısmına ne yazacağım

  • Bende ayni sekilde aldim kase uzerinde is saglıgı ve guvenligi cevre egitim hizmetleri yaziyor bakanliga ulasamadim gecerlimi diye devlet hastanesi 200 tl istedi

  • devlet hastanesinde dediğin heyet raporu. Senden heyet raporu istemiyor ki. Bir de sağlık ocağında aile hekimliğnden alabiliyoruz mu ben de onu soracaktım.

  • kütüphaneci de sağlık raporu alması gerekiyor mu bildiğim kadarı ile sadece Arkeolog ve Müze Araştırmacısı sağlık raporu istiyorlar

  • Kütüphaneciler için gerek yok arazide çalışmaya ve seyahate engel bulunmamaktadır yazısı lazım bizler için ( ARKEOLOG ) hastane 300 tl kağıt parası istedi bende osgb buldum yaşadığım ilde 1 tane var zaten orada 30 tl kağıt parası alıp doldurdum. ( SAĞLIK OCAKLARIIN BOYLE BİR BELGE VERME YETKİSİ YOKMUŞ ) aradım bakanlığı. iş yeri hekiminin yukardaki yazıyı yazıp imza atması yeterli bizler için denildi.

 90. 77 puanla atanamadm. sizce merkezi de sansim nedir. osym sıralamam son atananlar çıkınca 160. birde sozlesmeli kazananlar merkezide tercih yapacak mi acaba.

 91. Üzülerek belirtmek isterim ki bundan önceki sözleşmeli alımında son belge teslimi tarihi 15/07/2015 olarak verilmiş ve yerleşenlerin listesine 31/08/2015 tarihinde son hali verilmiş. Dileriz olmaz ama bu alımlarda da 1,5 aylık bir süreç beklenebilir. O yüzden bu sürece de hazır olmakta fayda var.

  Dileyenler aşağıdaki linklerden önceki sözleşmeli alımını inceleyebilir. Ki o alımda toplam 263 kişi alınmış sadece.

  http://pdb.kulturturizm.gov.tr/TR,140142/kultur-ve-turizm-bakanligi-sozlesmeli-personel-alimi-ha-.html
  http://pdb.kulturturizm.gov.tr/TR,143441/sozlesmeli-personel-aliminda-kpss-b-puan-turunden-murac-.html

  • İsmail bey , ben bakanlığı aradım bilgi almak için. Yerleştirme işleminin hemen yapılacağını belli olmamakla beraber bir haftalık eğitim olabileceğini söylediler. Eğer bı Sıkıntı​ olmazsa haziran başı gibii başlayabilirmisiz. Bide sağlık raporu hastaneden veya osgb merkezlerinden alinanlar geçerli olacakmış. Öğrendiğim bilgileri paylasmak istedim. Herkese hayırlı olsun inşallah.

  • Teşekkürler bilgilendirmeniz için.

 92. @beedrill kullanıcı adını taşıyan ziyaretçimizin bir ismi kullanarak yaptığı spekülasyonun doğruluğu yoktur!

  Dolayısıyla söz konusu spekülatif yorum gelen şikayetler üzerine kaldırılmış, yorum sahibi hakkında asılsız iddiaları dolayısıyla gerekli bilgilendirme muhataplarıyla istendiği takdirde paylaşılmak üzere arşivlenmiştir.

  İddia sahibinin asılsız mesajından sorumlu olduğunu da ayrıca bildirmek istiyoruz.

  Yorum yapmadan önce lütfen site kullanım şartlarımızı okuyunuz!

 93. bakın size okul hayatımda neden kopya çektiğimi anlatim. ben eskiden okuldayken kopya çekmezdim. baktım sınıfta herkes kopya çekiyor. hele birde din kültürü ve ahlak bilgisi dersinde. altını çiziyorum ahlak. bütün derslerin ortalama bir çekiş tablosu hazırlasan en yüksek o çıkardı eminim. şimdi ben ne yapim. bütün sınıf kopya çekerken yada düşüncesi ile dolarken. söyle ben ne yapim. bende düşündüm çeksemmi çekmesemmi. çekmezsem herkes çekerek benim hakkıma girecek. gittiğimde hepsi hesap vermek için sıraya sizilecek. bende onlara kıyamadım bana hesap vermelerindense bense kopya çekmeye karar verdim. o zaman ortada hesap falan kalmadı. olurda verirsek beraber veririz. ama bu bizimmi. hayırrr. hocanın çünkü pis herif bize doğru dürüs sınav yapıp yada öğretse, yada ahlak sorusu sorsa belki çekmemize gerek kalmazdı. çünkü hep ezber sorardı. birde 100 tane soru verirdi. yaaaaa

 94. Sanatt tarihinden yedek sayisi niye az arkeoloji 50 kişi sanat 12

 95. Arkadaşlar herkes düşüncelerinde belirli oranlarda haklı. Canı yanan insanla tartışmak çok doğru değil. Öte yandan düşük puanla atanan arkadaşların da kendini savunma ihtiyacını anlayabiliyorum.

  Benim söylemek istediğim ise tamamen farklı bir bakış açısına dayanıyor. Düşük puanlı arkadaşlarımızın atanması bir bakıma hayırlı oldu çünkü yüksek puan ile atananlar merkezi atamalarda tekrar tercih yapacak ve birçok kadro ölecekti. Belki de bütün bu süreç kadro tiplerinin birleştirilmesi (herkesin sözleşmeli ile kadrolu arasında bir yerde konumlanması) konusunda duyduğumuz dedikodularla ilişkilidir.

  Şunun altını çizmek isterim ki, yüksek puanlıların sözleşmeli olarak atanmalarına rağmen tercih yapacak olmaları konusundaki görüşlerim teoride kesinlikle tartışılabilir olsa da pratikte deneyimlerimiz bize bunun gerçekleşme ihtimalinin çok yüksek olduğunu gösteriyor. Yüksek puan ile atanamamış olanlar için, kabul ederlerse, küçük bir tesellisir bu. İyi niyetlerle söylüyorum.

  Herkese 2018 KPSS’ye kadar olan süreçte bol şans, bol kadro ve başarılar diliyorum.

  • yanlış anlama ama kardeş. garantisi varmı ne kadar alınacak. yada herkes girecekmi onu söylim. belliki atanmışsın. yada sıran geride. tahmini olarak söylüyorum bende. şu alttaki gitmiş üstteki merkeziye yazar bırakın bu işleri. çocukmu var karşınızda. teselli vericem diye çileden çıkarmayın insanı. yani müneccimsiniz. peki söyle benim önümde kaç kişi var. 100. atama zamanı okulda biter 50 de ordan. ya yüz kişi alırda ben atanamazsam. şimdi ne yapıcaz. zaten kurum izin vermedikçe çıkamıyonki ne kadar atama yazsan. çok biliyormuş gibi. ayıp yaa. edebizle sineye çekmişiz. alt tarafı biraz daha yazarız. sonra köşemize çekilriz zaten.

 96. İlk 200 de olup atanmayı beklerken aldığım sonuçla şoka girenler arasındayım.Ben üşenmeyip baktım kim kaç puanla kaçıncı olmuş diye 599.uncunun bile ismi var benim bilmediğim ne biliyordu çok merak ediyorum.Kimse adaletten bahsetmesin lütfen.

 97. Her şeyden önce listeye girmeyi başarmış arkadaşları tebrik ediyorum, hakkınızda hayırlısı olsun. Büyük bir fırsatı değerlendirmiş oldunuz. Merkezi alımların düşük olmasının beklendiği bu yıl içerisinde iyi bir adım attınız. Umarım meslek hayatınızda daha fazlasını başarabilirsiniz.

  Sürecin başından beri buralarda olan birisi olarak çıkan sonuçlara şaşırmadığımı ifade edebilirim. Spekülatif söylemlere gerek yok. Sanırım herkes artık lacivert ile maviyi ayırt edebilecek hale gelmiş. Birbirinize sataşmanın veya birbirinize laf söylemenin hiçbir anlamı yok bu saatten sonra maalesef.

  • kaan kardeş niye sadece kpss olması gerektiğini şimdi anladınmı.

  • Siteye normalden erişim sağlamakta zorlanıyorum ama önbellekten falan bir şekilde girebildim. Söz konusu içeriğe yapılmış olan toplamda 10 tane falan yorumum vardır. Ben bu yorumların hiçbirisinde “KPSS olmamalı” veya “KPSS gereksiz” falan demedim. Bence karıştırıyor olmalısın, yorumlar orada duruyor. Gidip tek tek okuyabilirsin. Böyle bir cümlem varsa bulunduğu paragraf dahilinde kopyalayıp yorum olarak gönderirsen sevinirim.

  • yanlış anlaşılmış galiba. ben sadece kpss ile değerlendirilmeli demiştimya. meselee o. kpss gereksiz demedin bilyorum. onu ima etmedim.

  • Şimdi daha net oldu. Bu farklı bir bakış açısı ben hala mesleki merkezi sınavdan yanayım. Kültür Bakanlığı ÖSYM ile işbirliği yaparak sınavı yapacak ve puana göre yerleştirmesini yapacak. Mülakat falan bu işler bana kalırsa boş işler.

 98. Kazananlari tebrik ediyorum. Ben atanamadim saglik olsun diyip önüme bakıyorum. Kazanamayan diğer kisklerin hayal kirikliklarini anliyorum ama bazi arkadaslarin yorumlari çok basit, düz ve çocukça… Kardeşim benim puanım 71 ama ben demedim ki illa beni de bu ise dahil edin mulakata çağırın diye bence de haksizlikti keske siralamadan atansaydi herkes. Ama bu is bu sekilde yapilmaya karar verildikten sonra 70 alaninda 85 alaninda sansi var mulakatin olayi bu zaten… Liyakat hak hukuktan bahsediyorsaniz sakın kpss denen sinavin doğru kistas olduğunu İddaa etmeyin. Ne kpss ne de mulakat sorulariin bir seyi ölçeğini dusunmuyorum… Torpil apayri bir konu zaten bence ona da hiç girmeyin. Bide şu var 74 75 alan kişiler gelip burda 70 71 alip atananlari itham ediyorlar haktan kukuktan bahsediyorlar. Dedigim gibi anlıyorum hayal kirikliginizi ama birileri atandi birileri elenecekti biz elenen tarafta olduk saldirgan olacak bir durum yok inşallah herkesin onune baska firsatlar çıkar…

  • bütün haklarımız elimizden alınmış. şurda içimiz döküyoruz. ona bari saygınız olsun. bu platform süs olsun diye durmuyor. biz küfür etmiyoruz. sadece hak yiyen varsa onlara sesleniyoruz. vicdanlarına. hiç yoktan meslek hayatını ciddiye alırlar belki diye. şunu unutmasınlarki eğer yaptılarsa allah onun cezasını sadece yaptıranlara ve onlara çektirsin. başkalarına vebal olmasınlar işallah. belki çocukları olursa onlara yaparken bu günleri hatırlarlar. siz diyebiliyormusunuz bu çok adil bir sonuç diye… belki 1 puan farkla elendik. ama onuda bilmiyoruz. bu bir puan fark neye göre verildi. bunu ölçecek aletmi vardı odada. bilgi imiş. insan daima öğrenmeye aç olan bir cahildir zaten. eşitlik kavramı bunu üzerine inşa edilir. değerleri hiçe sayarsan kaos çıkar. herkes hakkına razı gelse bunlar olmaz zaten.

   teyzeye soruyolar. günah diye. teyze diyor eğer gün içinde yemek yaparken tencerenin dibi tuttuysa ben bugün ne günah işledim diye düşünürüm. veya başka bir ters olayda. kimse merkeziye itiraz ettimi 3 ay önce burda. hayır. herkes hayırlı olsun dedi. demekki böyle söylemler varsa bunun bir sebebi var.

  • umutedenbirisi

   aynen öyle. mülakat puanı ne aldım bunu bilmek hakkım puanımı bilmeden 70 le atanana laf edince saçmalıyosunuz diyosunuz. ben 75 aldım mülakatım da iyi geçti kılık kıyafet her şey uygundu ben atanamayıp 70 puanlı biri atanıyosa bunda bi iş vardır. bu hak yemek olmuyo mu ? mülakat puanının yanında kpss puanı etkili olacaktı hani? mülakattan aynı puan alanın karşılaştırması kpss puanı baz alınarak yapılacaktı? bana sorulan tüm soruları tek seferde düşünmeden kem küm etmeden doğru söyledim şimdi bu asıl listede olmak hakkım değil 70 puanlı olanın mı hakkı öyle mi ?

  • yanlış hatırlamıyorsam mülakat konuları açıklandığında orada yazıyordu kpss puanının mülakata etkisi yok diye. yani sadece mülakat puanı baz alındı kpss puanı mülakata çağırma sırasını belirlemek için kullanıldı. doğal olarak 80, 75 ve 70 puan arasında hiçbir fark kalmadı ve mülakat puanı yüksek olan asil listede kendine yer buldu. 70 alanlara kızmanın kimseye bir faydası yok arkadaşlar bu hak onlara verildi adaletli bulmayabilirsiniz ama kural basitti 70 üstü alan başvurusunu yaptı 80 alanla aynı şartlarda mülakata girdi.

  • bizde onu diyoruz zaten. 70 alan bizim bilemediğimiz hangi konuları bildi. bu nasıl ölçüldü. m.e.b”de bunu açık ve net yazarlar. herkes mülakat puanını bilir. peki, burda? adam oturuş kalkış konuşma hepsini biliyorum. ama torpili bilmiyordum. öğrenmiş oldum. böyle şeyler olunca atanamayanlar ne yazıkki torpil yapmanın yolunu arıyor. arayıncada yapanların sayısı artıyor. fetö neden sadece polis ve askeriyeye daha çok yerleşti, çünkü orda mülakat vardı. merkeziyle atananlara bak kaç kişi fetöcü. yok denecek kadar az. niye fakir fukaranın çocuğu harıl harıl çaloşıyo 80 alimde atanim diye.

  • umutedenbirisi

   ” Giriş sınavı başarı notu eşit olan adaylardan KPSSP(3) puan türü yüksek olan adaya öncelik tanınır.” ibaresi var ilanda. demek ki ben hiçbir şey bilmiyodum ki kpss puanım bi işe yaramadı 70 alan adama kadar indi puan. ve sorulan bütün soruları bilmeme rağmen

  • @umutedenbirisi o yazdığın mülakat puanı eşit iki aday arasından kpss puanı yüksek olan tercih edilir anlamına geliyor yani her durumda kpss puanı etkisiz eleman mülakatta bence de adil olmayan bir durum bu. @anlamsız her şeyi torpile bağlamamak lazım bugün bir gazetede bizim mülakatlar için bir milletvekilinin torpil yazısı yazdığı bir belge gördüm kişinin puanından kim olduğunu buldum ve kazananlar listesinde adı yoktu bu kişinin. kesin vardır ya da yoktur diyemem ama böyle örneklerde var.

  • senin gördüğünü onlar görmedimi sanıyorsun. o haber referandumdan önce idi hem. bunu yapsalardı asaıl o zaman karışırdı. hem ben torpil derken sayı vermedim

  • Arkadaşlar herkes kendisine göre haklı ne diyim, nereden bakarsaniz bakin isin başından sonuna kadar uzun ve mağduriyetlerle dolu bir süreçti… Herkese bundan sonrasi için basarilar bakarsiniz baska firaatlar da gelir elimize…

 99. Arkadaşlar mülakatlı alım olduğu için elbette bir kısım elenmeler olacaktı hakan adlı arkadasımız demişki puanları eşleştirdim 70 puanlılar girdi adil değil demiş o 70 puanlı olanlar 2014 lüler ve bu 200 kadro bizim hakkımızdı zaten 2014 ün 70 i 2016 ın 80 ine eşdeğer ayrıca insanların kendini kusursuz görmesi de çok garip belki mülakatta elin ayağın titredi belki ortadaki sandalyeye onlar sana otırabilirsn demeden lark diye oturdun bunlar sana göre normal olabilir ama kurul onay vermez vermez sorulara full cevap vermen yada kpss puanının iyi olması o listeye girmek için yeterli değil demek ki

  • evet elim ayağım dolandı tir tir titredim sanarsın cumhurbaşkanı var karşımızda la havle
   bide 2014’ün 70 puanı 2016 80 miş vay be herşeye bi kulp taktınız kesin komisyon demiştir ki 2014 70 alanları alalım 2016 80 puana denk geliyor hak yemiş olmayalım

   ben laflarımı burada kimseyi hedef göstererek söylemedim 3 dakika mülakatta durduk elimiz ayağımız da titremedi sordukları soruya da cevap verdik araya birilerini sokup nemalananlara benim lafım onları da vicdanları ile baş başa bırakıyorum yedikleri lokmalar haramdır

  • O zaman onlar adına konuş puanım 75 die ben kötü değilim yada o listede olmayı haketmiyo değilim sen ne kadar emek verdiysen bende o kadat emek verdim benden önce bi kız vardı mesela puanı 80 rengarenk giyinmiş gelmiş panayıra mı gidiyosun a kızım baktm ismi listede yok yine bi kız kısacık dar etek giymiş gelmiş dapdar bi gömlek onunda ismi yok tanıdığım tipler oldugu için isimlerini biliyorum yani mangalda kül bırakmıyolar lafa gelince kimse kendinde hata aramıyo yine birini daha gördüm bildiğin kot pantolonla gelmiş yani bu insanlar niye listeye giremedim diye düşünürken kendi hal ve hareketlerini gözden geçirsin lütfen

  • saçma sapan konuşuyosun yok kısa etek giymiş yok dar pantolon giymiş ne yani bunlara mı geldi sıra parası yoktur takım elbise alamamıştır pantolon giymiştir neyse arkadaşım sana hayırlı olsun bizim sitemimiz ne sebepten elendiğimizi bilmiyoruz puanımız yüksek ama yedeğe bile alınmamışız ve ben hakkımın yenildiğini düşünüyorum bilmem anlatabildim mi senin vicdanın rahatsa burada polemik yaratacak cümleler kurmana gerek yok

   sadece bizim bakanlık değil sözlü mülakatın kalkması lazım her yerde yoksa kpss sınavının bir anlamı yok ben 77 alıyorum giremiyorum başkası geliyor 70 puanla giriyor ama dur onun takım elbisesi bakımlı saçları var

   iyi akşamlar

  • mell senin yorumunu görünce aklıma ye kürküm ye hikayesi geldi nasrettin hocanın. gerçekten buna göre eleme yapılabileceğini düşünen birinin olması komik. ayrıca tutturdunuz bir 2014 ün hakkı türküsü gidiyorsunuz 4 atama dönemi geçti 2014’ün ne hakkından bahsediyorsun hatta 2 gün önce açıklamayıp 2 gün daha bekleselerdi listeye 2014 dahil bile olmayacaktı. mülakatı geçtiysen hayırlı olsun ama bu tarz konuşmalarınla insanların sinirini de bozma. insanlar 80 puan alıp atanamadıysa sitem etmeleri de gayet normaldir saygılı olman gerekir. birde 70 puan 80 puana denk lafında ayrı iyiymiş niye 70 aldığında belli olmuş bu sayede. mesleğinde başarılar

  • umutedenbirisi

   evet sorulara doğru cevap vermek yeterli değildi belki ama burda saçma sapan sakallı gitsek bişe olur mu takım giymek zorunda mıyız gibi soru soranlar varken daha mülakata nasıl gitmesi gerektiğini bile bilmeyen insanlar varken ben kılık kıyafetim tavrım sorulan sorulara doğru cevap verip onlar bana otur demeden oturmamış girerken çıkarken selam verip saygılı ve seviyeli davranmışken yok 2014 lülerin hakkı yok 70 puan bilmem ne gibi saçma sapan konuşup insanı sinirlendiriyosunuz. almışım puanımı bilmişim soruları her şey tam ama torpil eksik o yüzden hakkım değil diyosunuz ya bişe diyemiyorum.

  • ne alaka kardeşim. biz yaptıranlara diyoruz. varsa haram olsun. mülakatlı alım olduğu için eleme olcakmış. sebep. söyle hadi sebep ne. sebep yok. sıralama yok. kimse kusura bakmasın. çok belli yaptıran yaptırmış. 600 kişi içinde sondakine kadar 200 kişi çıkmadımı. bu kadarmı gezizekalıyız. bırak allah aşkına. kandırmayın kendinizi. yarısı şaibeli işte. benim bilgimin derecesini nasıl ölçtüler peki. okadar dedik yazı yazdık geçti kaldı olsun diye. niye sıralamadn gidecek çünkü. gerekçe göstermeden eleyemez. memur olur diyecek. o zaman torpil nasıl yapılabilirki. hakkıyla atansanızda içim rahat diyebiliyormusunuz. boşuna dememişler gelen gideni aratır diye.

  • Ne 2014 puanıymış arkadaş. 2014 puanım 70 ama 80e eşit saçmalığı nedir ya kdldşd madem 2016da da girip 80 alsaydın da mağdur olmasaydın. Oldu yani biz de 2018de ağlayalım bizim puanım bizim hakkımızdı diye alınanlara. Çalışmamışsınız, alamamışsınız puan 70ten hayır bekliyorsunuz

 100. İsmail Bey siz bu alım için çok uğraşanlardansınız. Öncelikle her şey için teşekkür ederiz. Siz kazanabildiniz mi ? Sonuçlar için yorumlarınızı merak ediyorum

  • 55. sıradan listeye girdim şükür. Hep birlikte bütün meslektaşlar kendimizi göstererek, aslında Kütüphanelerin Kütüphanecilere ne kadar ihtiyacı olduğunu göstereceğimize inanıyorum. Sonuçlar konusunda spekülatif görüşlerin burada onaylanmayacağını öncelikle belirtmek istiyorum. Torpil vs. dönmüştür olayına hele hiç girilmesi taraftarı değiliz çünkü her mülakatlı alımda bu tartışmalar oluyor. Bunları geride bırakarak atanan meslektaşlar olarak geleceğe bakmalıyız. İlla ki kazanan ve kaybeden olacaktı, kazananları tebrik ediyor kazanamayan arkadaşlar için de sözleşmeli alımların artarak devam edebileceğini umuyoruz. Her sene yapılan Sözleşmeli Sanat Tarihçisi ve Arkeolog vs. alımlarına artık Kütüphaneciler de eklendi çünkü.

  • Kütüphaneci

   Peki yedek listesinde olanlar ne olacak bilginiz var mı..

  • Evrak teslim etmeyen olursa o listeden çağırılacak sırayla.

  • bence bu fikirlerinizi facebook grubunda da paylaşın çok doğru

 101. Mülakat geldi mertlik bozuldu

  • ben şunu beklerdim arkadaşlar en azından kpss puanlarına dikkat edip yüksek alanları yerleştirselerdi yazık değil mi emeklere listeye bakıyorsun 70 71 72 puanlılar en başlarda asil yapmışlar mesleki bilgiyse hepimiz orada sorulan sorulara cevap vermişizdir toplasan 5 dakika bile sürmedi zaten benimde tek umudum bu alımlardı.küçük bir ilde yaşıyorum iş yok buralarda

   İnsanın zoruna gidiyor düşünsene son gün mülakata giriyorsun sıranın en sonlarındasın senden önce 500 kişi girmiş ama senin yerin garanti

 102. umutedenbirisi

  istediğimiz kadar konuşalım olan oldu yine birileri işini yüzdürdü. bby de son gün son sıralarda girenler 71 puanla çatır çatır atandı. sırası gelince hak hukuk bahsederler. eğer haksa benim hakkım helal değil. o kadar işe ihtiyacım vardı ki bu son umuttu benim için. yaşadığım yerde iş olanağı yok iş olanağı olan yere gitmeye de para yok kalacak yer vs. için. yine kaldık 2018 kpss ye şimdiden oturup çalışıcam başka yol yok. Allah hak yiyenleri bildiği gibi yapsın fırsat vermesin.

  • Kendi adıma konuşayım 74 aldım kpssden ve okadar baskı almama, sana torpil yapalım demelerine rağmen torpil yaptırmadım. Bence torpil oldu bık bık şeyleri boş. Olan illaki bir iki kişi olmuştur ama herkesi yargılayamazsınuz. Allah sana nasip etmişse zaten öteye gidemezsin ve olur. Tevekkül edelim lütfen.

  • milletin aklıyla dalga mı geçiyorsunuz siz nasıl 1-2 kişi olmuştur bide kalkmış o kadar torpil yaptıralım dediler ben kabul etmedim diyorsun

   bu muhabbetler boşmuş baksen aa dur sana da yaptıralım demişler sen yaptırmamışsın ondan bırakalım bu işleri dimi

   bana kimse 70 71 puanla atananların durumunu izah edemez

 103. Anlaşılan Arkeolojide en büyük haksızlık olmuş, bilgi belge zaten kalabalık sıralamaların altüst olması normal ama sanat tarihinde çok büyük bir sorun görmüyorum. Lütfen kazanan herkese hakaret küfür ve beddua etmeyelim

 104. Ben de listede yokum yedekte bile yokum. Ama en azindan bundan sonra boşa siye girip vakit kaybetmeyeceğim ve acaba ümidiyle aklim meşgul olnayacak. Bunca zaman boşu boşuna bekletyiler ya ona yaniyorum. Neyse ki bitti. Artik ozelde biyerlere bakacaz. Devletten bize ekmek zor 🙁 :::((((…

 105. valla arkadaşlar biri bana açıklasın 70 puanla asil olanlara gelene kadar 500 kişi girdi mülakata ama ne hikmetse yeterli aday bulunmamış ki 70 puanlıları alıp en başta asil yapmışlar

 106. 75 puan üstü alıp benim gibi atanamayan arkadaşlar. kendimizi kandirmayalm biz hicbir sey bilmiyoruz hersey cok adil oldu 3 dakikada 4 yillik egitim seviyemizi olctuler. basta başkan olmak üzere kutuphanelere çok hakimler.. Biz bosuna çalıştık. zaten merkezide kadro verseler de sozlesmeli alıp tercih yapan kansizlar olacaktir. anlayacaginiz bu iş bitti. oturup kendi halimize yanalım. hakkımı helal etmiyorum

 107. burda biri, mülakat sınavlarına giren adaylar çok yetersiz demişti biri ona. onu hatırladım şimdi. madem giren adayların hepsi yetersiz, sonuç nası böyle oldu.

  1. dünya savaşının sonunu hatırladım birden. osmanlı sahada kazanıp masada kaybetmişti. tarih tekerrür ediyor.

 108. laf lafı açıyor şimdi bakıyorum bende 70 puanla kazanan var bu kişilerin mülakatı en son gün değil miydi yani son güne kadar mülakata giren 450-500 kişiden 200 kişiyi tamamlayamamışlar mı da 70 puanla asil olunmuş o güne kadar liyakat sahibi insanlar gelmemiş demek 🙂

 109. cehennem nasıl dolarki başka türlü. sonuçta cennetinde bir kapasitesi var.

 110. artık halk kütüphanelerini zirveye taşırlar.

 111. Biz kamu kurumlarının arşivlerinde, Kütüphanelrin tozlu mahsenlerinde eskimiş pislik içindeki belgeleri kitapları gün yüzünü çıkartıp erişime kullanıma hazır hale getirirken memurlar etrafta dolaşıp yanımıza bile gelmezdiler. Onca tozun pisliğin içinde çalışan ben ve benim gibilerin öncelikli hakkı olmalıydı.
  Yazık onca zaman neyin araştırmasını yaptılar. Kimi neye göre değerlendirdiler. 3-5 Mülakat yapan kişinin anlık algısıyla mı karar verildi. içinde bulundukları pisikolojik saplantılarına göre mi insanlara bakıp karar verdiler.
  Deveye demişler boynun neden eğri misali.
  Bence kamu kurumlarının işletmesini özelleştirmeliler.

 112. mülakat listesinde en sonlarda birisi var puanı 70 küsürlü asil olarak kazanmış vay be,bızım bakanlık daha da alıma cıkmaz artık resmen piyango 70 puan ile memur oluyosun

 113. 75 puan ile yedeklerde bile yokum emeği geçen herkese teşekkürler .

 114. Yazıklar olsun 15 yıldır özelde Arşiv Kütüphane işinde yöneticilik yapıyorum. Birçok dijital Arşiv kütüphane projesi yaptım. Bunca tecrübeme rağmen yedeklerde bile yokum. Bu gerizekalılar neye göre aldılar. Puanları yükdek olanlarıda almadıysalar….

  • vaktiniz varsa isimleri mülakat listesinden kontrol edin puanı çok düşük olup asil olanlar var.Arkadaşların dediği gibi sen çıkmadan diğerini alıyorlar işin daha komik yanı ise mülakat soruları hep aynı bana sorduklarını başka arkadaşlara da sormuşlardı

 115. arkeolojide ilk 35 deyim bende yedekte bile yokum

 116. 78 ile yedekte bile yokum. ya terörist olmaliyim ya da fetocu falan.

  • Hocam puanınız yüksek. Bugün açıklandı 70.000 memur alınacak. Umarım ki merkezi atamada atanırsınız. Moralinizi bozmayın lütfen.

 117. kimi kime şikayet ediyorsun
  mülakatlar kamera kaydı mı var sana derler 50 puan almışsın sözlü mülakattan sıralamaya girememişsin

  • ne alaka. hükümete şikayet edelim kim dedi.
   başka merci yokmu bunu eleştirecek.

  • eleştiriyi zaten sözlü mülakat ile alım olacağında yaptık hatta bu camiada tanınan bir kaç kişi de yazdı sözlü mülakat olmaz olmamalı diye

   bu saatten sonra eleştirsen ne olur

  • allaha havale ediyorum.

 118. nedimde ne olsun:) rezillik. bizde boşuna yırtınalım. niye eziyet çekmek için. bilmezlerki güneş bir gün başka yerden doğar. bilseler açlığa bile razı olurlar. öbür dünyada haklıyı haksızı görmek üzere hesaplaşırız.

  bu konuyu yetkili mercilere iletelim arkadaşlar incelensin. neye göre belirlenmiş bizimde bilmek hakkımız

 119. nerede mülakat puanları neye göre atandılar
  yedeğe bile girememişim 76 kpss ile şimdi listeden baktım 72-73 puanlılar atanmış hakkım haram zıkkım olsun torpil yapanın da yaptıranın da çıksın diyorum
  isimleri tek tek kontrol edin görün saçmalığı

26