Kitap tanıtımı –>Bilgiye Erişimde Engellilere Yönelik Kütüphane Uygulamaları

Editörlüğünü İstanbul Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Dr. Pervin Bezirci‘nin yaptığı “Bilgiye Erişimde Engellilere Yönelik Kütüphane Uygulamaları” adlı kitap yayınlandı. Kütüphanelerde engelli kullanıcılara sunulan hizmetlerin anlatılması, engellilerin bilgiye erişiminde kütüphanelerin etkisi, önemi, yaşanan sorunların ortaya konulması ve çözüm önerileri noktasında destek olabilmek amacıyla “Bilgiye Erişimde Engellilere Yönelik Kütüphane Uygulamaları” başlıklı bu mütevazi kitap çalışması hazırlanmıştır.

Engellilerin bilgiye erişimi ve kütüphane hizmetleri konusunda, hem engelli kitlenin bilgiye erişim için kütüphane uygulamaları hakkında bilinçlendirilmesi, farkındalık oluşturulması hem de engelsiz bilgi hizmeti vermek isteyen kurumlara yol gösterici olması açısından yurt içi ve yurt dışında hizmet veren bu alandaki uygulamaları bir araya getiren, uygulama ve literatür araştırmasına dayalı bir çalışmadır. Engelliler ile ilgili çeşitli çalışmalarda aktif rol alan yazarlar, konuyu farklı bakış açılarıyla değerlendirerek alana katkı sağlamaya çalışmışlardır.

KİTAP AYRICA AÇIK ERİŞİMLİ BİR ESER, TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yayın Tarihi: 2019
ISBN: 6052813744
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Sayfa Sayısı: 256

Kitap içerisindeki bölümler:

 

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

2022/1 KPSS Atama Yapılacak BBY Kadro, Kurum ve Unvan Listesi

ÖSYM, 2022/1 KPSS tercihlerinde yer alacak kadroları açıkladı. Buna göre Bilgi ve Belge Yönetimi‘ne 2 KÜTÜPHANECİ, …

Ertuğrul Çimen, IFLA 2023-2025 dönemi başkanlığına aday oldu

14 Haziran – 4 Temmuz tarihleri arasında 2023-2025 yılları için yapılacak Başkanlık seçiminde Türkiye’den MEF …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x