Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı

Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı

Information and Records Management (IRM) News Portal

Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nü tercih edecek öğrenciler için genel bilgiler

BBY Haber; bilgi teknolojilerini, sosyal medyayı, görsel ve yazılı basını sürekli takip ederek alanımızdaki gelişmeleri izlemekte, haber değeri olan her türlü bilgiyi/belgeyi denetim altına almaya çalışmaktadır ve bu doğrultuda amaçlarını/hedeflerini şu şekilde oluşturmuştur; “Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayınlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve tek bir noktadan bu haberlere erişim sağlamayı amaç edinmiştir.”

Bilgi ve Belge Yönetmi (BBY) Haber Portalı’nın temelleri 2008 yılında atılmış; 13.11.2009 tarihinde de yayın hayatına başlamıştır. Mesleki çevremiz içerisinde ve Türkiye’de ilk BBY Haber Portalı/Kütüphane Haber Portalı olma özelliğini yakalamıştır.

BBY Haber’i

Facebook’dan 5.963,

Twitter’dan 2.635,

Instagram’dan 1.194 ve

Linkedin’dan ise 1.762 (24/07/2019 tarihi itibari ile) kişi takip etmekte ve kurulduğu günden itibarende takipçi sayısı giderek artmaktadır. Mesleki çevremizin göstereceği ilgi ile bu sayıyı daha da artırmak mümkün olacaktır.

Türkiye’deki tüm bilgi merkezlerinde çalışan meslektaşlarımız haber portalına üye olabilir; istedikleri takdirde portala kendi kurumları veya bulundukları il/ilçedeki alanımızla ilgili gelişmeleri/haberleri/duyuruları anında ekleyerek veya e-posta yollayarak haber arşivini daha da zenginleştirebilirler. Bunları yapabilmeniz için lütfen aşağıdaki iletişim kanallarını kullanınız.

BBY Haber’in Kategori Alanları: Kategorilere sağ sütundan erişim sağlayabilirsiniz

BBY Haber İletişim Adresleri:

E-Postabbyhaber@gmail.com
BBY Haber Portalı http://www.bbyhaber.com/
BBY Haber Facebookhttps://www.facebook.com/groups/bbyhaber/
BBY Haber Twitter http://twitter.com/bbyhaber

BBY Haber ile iletişime geçin:

İsminiz (gerekli)

E-Mail (gerekli)

Konu

Mesajınız

Yazar Profili

Avatar
BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Göster
Gizle