TKD Genel Başkanı Ali Fuat Kartal’dan 10 Kasım Mesajı

Bugün, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın lideri ve modern cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. ölüm yıl dönümü. Mustafa Kemal, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı bağımsızlık temel gerekçesiyle örgütlemiş ve Kurtuluştan sonra ülkeyi modern bir ülke haline getirmek için gerçekleştirdiği devrimler ile İslam dünyasına, İslam dini ile demokrasinin bağdaşabilirliğini göstermek suretiyle tarihsel bir katkıda bulunmuştur.

15 Temmuz 2016’da yaşadığımız askeri darbe girişiminden sonra Mustafa Kemal’in şu sözleri umarım hepimizin kulağına küpe olur. “İyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru tarikat medeniyet tarikatıdır. Medeniyetin emir ve talep ettiğini yapmak, insan olmak için kâfidir.”

Mustafa Kemal’i saygı ve özlemle anıyoruz.

Ali Fuat Kartal
TKD Genel Başkanı

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle