Kültür ve Turizm Bakanlığı 500 Kütüphaneci Alımı Bilgi Alışverişi Başlığı

Kültür ve Turizm Bakanlığı ilanları hakkında bilgi alışverişi
Kullanıcı avatarı
İsmail Karaca
Mesaj Panosu Yöneticisi

29 May 2019, 15:23

Kültür ve Turizm Bakanlığı resmi Twitter hesabından KPSS sonuçlarına göre 500 Kütüphaneci alınacağı açıklanmıştır. Camiamıza hayırlı olmasını dileriz.

Konu hakkında bilgi alışverişi bu başlık altından yapılacaktır.

Alımla ilgili duyuru Personel Dairesi Başkanlığı tarafından açıklanmıştır. Duyuruya ulaşmak için tıklayınız. >> http://pdb.kulturturizm.gov.tr/TR-23774 ... uyuru.html

Bakanlığımız taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi çerçevesinde sözleşmeli pozisyonda, 500 Kütüphaneci, 50 Mühendis, 65 Mimar, 50 Şehir Plancısı, 50 Tekniker, 25 Arkeolog, 25 Müze Araştırmacısı ve 20 Mütercim Tercüman ihdası yapılmıştır.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Devlet Personel Başkanlığınca söz konusu pozisyonlara personel alımı için açıktan atama izni verilmesi halinde (KPSS (B) puanı esas alınarak) ilana çıkılacaktır.

Resim
Kullanıcı avatarı
Nedemek

Re: Kültür ve Turizm Bakanlığı 500 Kütüphaneci Alımı Bilgi Alışverişi Başlığı

29 May 2019, 15:39

KPSS yerleştirme sonuçlarına göre ne demek? 500 ün hepsi sözleşmeli mi? Mülakatla mı olacak biri bişey söylesin
Kullanıcı avatarı
Bby

29 May 2019, 15:39

Mülakat olacak 3 katı çağırılacakmış biraz önce arayıp öğrendik
Kullanıcı avatarı
Onur

29 May 2019, 15:40

Arkadaşlar duydunuz mu merkezi atama gibi görünüyor çünkü kpss sınavı yerleştirme sonuçlarına göre diyor yine emin olmamakla birlikte fikir benimkisi sadece.. arkadaşlar bunu nasıl öğrenebiliriz
Kullanıcı avatarı
Nedemek

29 May 2019, 15:40

Umarım mülakatsız ve merkeziden atama olur en azından büyük bi kısmı merkeziden olmalı.
Kullanıcı avatarı
bbyy

29 May 2019, 15:41

Alaalla. Nedense arayan kimseye bilgi vermiyorlar. Onlara da yazı gitmemiş daha. Sizin nasıl haberiniz oldu?
Kullanıcı avatarı
Haber

29 May 2019, 15:42

Arkadaşlar mülakatsız alım yapılması için bişey yapmalıyız 500 ün hepsi mi sözleşmeli olacakmış
Kullanıcı avatarı
Onur

Twitter'da tkd başkanı ali fuat kartal twetterda yazmış: “ Öğrendiğim kadarıyla Cumhurbaşkanı açıktan atama ile 500 kütüphaneci kadrosu ihdası yapmış. Kadronun Cumhurbaşkanlığına bağlı Strateji ve B.B. tarafından onaylanması gerekiyor. Fakat İhdası Cumhurbaşkanı yaptığına göre oanylanmama ya da sayı eksiltme gibi bir durum zor gözüküyor.” Kopyala yapıştır yaptım aynen böle yazmış
Kullanıcı avatarı
murat

bildiğimiz sözleşmeli alım olacak ve mülakatlı,bu mübarek ayda ben şimdiden yazayım kpss puanı düşük olup siyasi bağlantılar ile insanların hakkını gasp edenler çok büyük vebal var boynunuzda

şunu beklerim ben mülakat komisyonundan mülakata katılan herkese 100 ver,kpss ve mülakatın puanını belirli bir yüzdesi al sınav puanı yüksek olan kazansın

kimse bana güvenlik için mülakat yapılıyor gibi argüman sunmasın hiç bir alakası yok güvenlikle
Kullanıcı avatarı
Onur

29 May 2019, 15:43

Mülakatsız olsun diye bişeyler yapalım sürünen biz oluyoruz tanıdık yok diye ortada kalıyoruz
Kullanıcı avatarı
kadro

29 May 2019, 15:43

kpss sınavı yerleştirme sonuçlarına göre diyor. Merkezi alım için kadro taleplerinin toplanma süresi yeni bitti ve bu haber geldi. umuyorum alımlar merkezi olacak. beklentim ve düşüncem bu yönde.
Kullanıcı avatarı
atanmakisteyen

29 May 2019, 16:50

Evet özellikle kpss yerleştirme sonuçlarına göre diye belirtilmiş. Mülakat yapılacağını sanmıyorum sözleşmeli alım olsa bile. Bakanlığı aradık fakat bilgi vermediler.
Kullanıcı avatarı
mülakatsız

29 May 2019, 16:51

şu bilgi alanlar telefon numarasını versin de bizde arayalım.Ya sağlık atamalarında da ilan “sözleşmeli “diye çıktı tepki aldı.Devlet de anladı artık milletin bu mülakat ile dönen dolapları?Eğer mülakat olsaydı “500 kütüphaneci alacağız”deyip ucu açık bırakır sonra söylerdi ya da direk sözleşmeli alıyoruz derdi.”Kpss sınavı yerleştirme sonuçlarına göre”diyor yani bu ne demek tabiki de mülakat yok.Keşke 65 e kadar herkes atansa ama ben adil olması açısından mülakat taaraftarı değilim kusura bakmayın,5 dakikada mesleki beceri de ölçülmüyor zaten.
Kullanıcı avatarı
Onur

29 May 2019, 16:51

Bende aynı fikirdeyim mülakatsız olacak gibi görünüyor kpss yerleştirme diyor.. inşallah bu yöndedir hayırlısı olsun arkadaşlar
Kullanıcı avatarı
bbyy

29 May 2019, 16:52

#bbymülakatakarşı diye etkinlik yapalım twitterda
Kullanıcı avatarı
mülakatakarşıyız

29 May 2019, 16:53

arkadaşlar twiterrda etkinlik yapalım sağlıkçılar da etkinlik yaptı mülakatı geri çektiler lütfen herkes destek versin
Kullanıcı avatarı
bbyy

Arkadaşlar sağlıkçılara mülakat getirilecek diye bir haber çıktı, sağlıkçılar twitterı yıktı. Kaç gün üst üste tt oldu. Bizim alımımız da kesinlikle mülakatsız olmalı. 10 dakikalık mülakat kimsenin kaderini belirlememeli. Benim sıralamam 190 küsürde. Ben 1500. arkadaşla aynı mülakata girmek istemiyorum. Kusura bakmasınlar ama. Hele, kendimi ilk 50'de 100'de olan kişilerin yerine koyuyorum, çıldırmamak elde değil. Bu arkadaşların(ilk 1000'de olup) içinde gerçekten hakkıyla çalışıp sınavı kötü geçenler var. Bu arkadaşların önümüzdeki 2020 sınavında çok daha iyi yapacağına eminim. Ama bu bir yarış. Boşa Kpssye girmedi bu kadar insan. İki hafta önce de demiştim, sözleşmeli olsa bile merkezi atamayla olmalı diye. Mutlaka twitterda etkinlik yapmalıyız. #kütüphanecilermülakatakarşı etiketiyle.
Kullanıcı avatarı
atanalımartık

Aynen ya henüz birşey belli değil,mülakatın önüne geçebiliriz twit atarak.Liyakat ve adil olmalı.
Kullanıcı avatarı
Librarian

29 May 2019, 17:25

Bu atama dışında 3 merkezi atamamız daha mı yapılacak arkadaşlar ? Tarihle ilgili bir bilgi var mı ?
Kullanıcı avatarı
kütüphaneci

29 May 2019, 17:44

arkadaşlar bu alımdan yerleşirsek daha sonra merkezi atamada tercih verebiliyor muyuz
Onur

29 May 2019, 18:26

Twit atalım bbymülakatakarşı bi tarih belirleyelim başlayalım yoksa 2016 daki 200alımdaki gibi hüsrana uğramak istemiyorum 500 kütüphaneci adaletli bi şekilde yerleşsin puanımızla ortada kalmayalım.. dayısız olsun bu atama..
Onur

29 May 2019, 18:30

Mülakattan da bahsetmediler aslına bakarsanız.. acaba onay alınca mı duyuru yapıp mülakatlı olacak diyecekler..
Onur

29 May 2019, 18:52

Arkadaşlar geç olmadan bişeyler yapalım 1 3 5 kişiyle olmaz.. demekki attığımız twitler işe yaradı ki kaptık 500ü darısı mülakatsız olmasına..
Kullanıcı avatarı
atanmayaçalışan

29 May 2019, 19:22

Arkadaşlar lütfen twit atalım alımın mülakatsız olması için. Merkezide gene 3 kadroları göreceğiz heralde bu gidişle..
Onur

29 May 2019, 19:25

Öncelik olarak Gün belirleyelim yarın başlayalım nasıl olur.. bir de daha onay almadık duyuruyu geri cekerler mi😂😂
Onur

29 May 2019, 20:18

Kimse birlik olmıcakmı arkadaşlar huhu sesim geliyor mu daha çok işimiz var
Kullanıcı avatarı
Melike

29 May 2019, 20:33

Ben de 410 lardayim ama mulakattan dolayi umudum yok torpili bulan hak yiyecek bu sisteme bir son verilmeli
Kullanıcı avatarı
kütüphaneci

29 May 2019, 21:37

Arkadaşlar belki komisyonun insafına denk gelir kpss puanı yüksek olanlara yüksek mülakat puanı verirler ama o kadar çok mağduriyet olacak ki neden derseniz atıyorum kpss puanı yüksek birisi istediği şehire atanabilecek durumda iken bu mülakat saçmalığı yüzünden ondan daha düşük puanlılar mülakatta alacağı yüksek puan ile onun önüne geçecek.Bir önceki alımda 74-75 puan ile istanbula yerleşenler oldu merkezi alım ile olsaydı o puanla taşraya bile atanamazlardı.Çok ama çok hak yeniyor mülakatlı alımlarda
Kullanıcı avatarı
Librarian

30 May 2019, 00:44

Burada onemli olan sey siralamanin icinde olan kisilerin atanabilmesidir. Puandan ziyade hakedenin girebilmesidir. Insallah sesimizi duyarlar, duyuralim. 500 kisi hakettigi sekilde meslegini eline alsin siralama disi gelip de insanlarin hakkina girilmesin adalet istiyoruz
Kullanıcı avatarı
atanmis

30 May 2019, 00:46

500 alim var daha mennun olmuyorsunuz sözlesmeli olsun ki herkes memur kafasinda yatmasin 300 sozlemeliyle atandik gayette mennunuz mulakatta kendini ifade et cv iyise alinirsin bu yaygara da ne sukredin hic alim olmuyordi ayrica bu bolum hicbir zaman birlik olmaz oyle etkinlik falan bos yani
Kullanıcı avatarı
kütüphanecihnm

30 May 2019, 04:00

Alım olacağına seviniyoruz tabiki ama mülakat olursa tedirgin oluyor insan acaba hakkıma giren olur mu diye?259.uncu sıradayım ,İnşallah atanırız.
Kullanıcı avatarı
bby

30 May 2019, 04:48

200 sözleşmeli alımda 71 ile atanıp 78 ile boşta kalan var ya hadi 2-3 puanı anlarım da 7 puan fark var!Emek veriliyor sonuçta.Mülakatın neresinden tutsak elimizde kalıyor.Umarım mülakat olursa böylesi durumlar yaşanmaz,puanım 78,77 insan emin olamıyor,hevesimiz yarım kalır diye endişeleniyor.
Kullanıcı avatarı
bbyy

30 May 2019, 07:54

Aranızda Facebook'u olan biri varsa, Facebooktaki BBY gruplarına neden mülakatsız alım yapılması gerektiği ve bu konuda twitterda aktif olarak mücadele vermemiz lazım geldiğiyle ilgili bir yazı paylaşabilir mi? Her gün olacak şekilde bir twitter etkinlik saati belirleyelim.
Kullanıcı avatarı
Acaba

30 May 2019, 09:27

Kimsenin memur kafasına yatmaya çalıştığı falan yok. 200 sözleşmeli alımda neler döndü biliyoruz sözleşmeli alım olsa bile mülakatsız alım olsun derdindeyiz. Zaten aylarca emek verip KPSSye çalıştık bir de mülakat binmesin üzerine.
Kullanıcı avatarı
sakin

30 May 2019, 09:42

Turizm bakanlığı ilanının 2.paragrafında ne diyor :”bütçe komisyonu ve devlet personel başkanlığı izin verirse açıktan atama ile KPSS B puanına göre ilana çıkaack diyo “yani henüz nasıl alınacağı belli değil.CB kararnamesine göre de bütçe komşsyonuna giden dosya aynen onaylanmışsa ki zaten onaylanmış 2.aşamada nasıl alım yapılacağına karar verilir.Bunun da süresi 1 aydır ama ben o kadar uzun sürmez diyorum çünkü eğer onaylanırsa “haziran,eylük,aralık”ayları gibi alımlarda ilan çıkar diyor kararnamede.Ortada belli birşey yok ama mülakat olmasın diye şimdiden başlasak da devlet personel başkanlığı ve bütçe komisyonu elimde twitter da orayı mı etiketlesek bilemedim?
Kullanıcı avatarı
sokratis

30 May 2019, 10:49

200 sözleşmeli alımı döneminde 76 puanım vardı daha mezun değildim benim önümden sadece 95 kişi gitmişti eğer 200 kişi mülakatsız alınsaydı çoğu yüksek puanlı arkadaşım işe başlayacaktı. Benden yüksek puan alıp atanamayan kaç kişiler vardı ama 70-71 puan aralığında birçok kişi atandı. 5-10 dakikalık mülakatla insanların kaderi çizilecekse KPSS sınavı neden yapılıyor. Eğer mülakat yapılacaksa bari en azından mülakat yerine Kültür Turizm Bakanlığı yazılı sınav yapsın. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arşiv uzmanı alımında öyle yapmıştı ve gayette şeffaftı içimizde hiçbir şüphe bırakmadı. Yalnız mülakat olursa gerçekten dersanelere birçok para verip harıl harıl ders çalışıp yüksek puan arkadaşlarıma yazık olacak. Mülakat gerçekten adalet çerçevesinde olsa siyasilerin müdahale etmediği bir yapıda olsa aslında yazılı sınavla birlikte en doğru eleme araçlarından birisi olacak ama geçen atama döneminde dönen dolaplardan çok arkadaşımın canı yandı. İnşallah mülakat olmaz. Allah 7-8 ay boyunca ders çalışıp emek veren kardeşlerimin yardımcısı olsun. Düşük puanlı arkadaşlarımızda 2020 KPSS'ye şimdiden hazırlansın ki belki o zaman daha güzel yerlere atanma fırsatı bulsunlar. Ama n'olur mülakat olmasın
Kullanıcı avatarı
başkamemur

30 May 2019, 11:18

200 sözleşmeli alımda ilk 50 de olup hakkı yenilmiş ve uzun stresli bir sürecin ardından baska memuriyet alanına atanmış biri olarak söyleyelim. Ne yapın edin mülakatları engelleyin bence. İnanın görüşünüzün vatanseverliğinizin hiçbir etkisi yok. Benım zamanımda alınan adamları görseydiniz.. Neyse umarım hakkınızda hayırlısı olur.
Kullanıcı avatarı
belki

30 May 2019, 12:16

Mülakat olmasın diyenlerle grup açalım ve twit etkinliği yapalım?Ne dersiniz?
Kullanıcı avatarı
kütüphaneci

30 May 2019, 12:20

atanmis yazdı:
30 May 2019, 00:46
500 alim var daha mennun olmuyorsunuz sözlesmeli olsun ki herkes memur kafasinda yatmasin 300 sozlemeliyle atandik gayette mennunuz mulakatta kendini ifade et cv iyise alinirsin bu yaygara da ne sukredin hic alim olmuyordi ayrica bu bolum hicbir zaman birlik olmaz oyle etkinlik falan bos yani
bak bak laflara bak neymiş şükredelim neymiş memur kafasında yatmasın utanıyorum sizinle aynı mesleği yapmaktan,biz diyoruz ki alımlar adil olsun emek veren insanlar işe sahibi olsun

cv iyise ne demek sınava başvururken cv mi bıraktınız kimlerle muhattap oluyoruz şuraya bakın mülakatı savunan birisini burada görmek çok üzücü
Kullanıcı avatarı
atama

30 May 2019, 12:32

Mülakat istemeyenler bir el kaldırsın arkadaşlar ilan çıktıktan sonra mı yapsak etkinliği bir fikir verin!
Onur

30 May 2019, 12:45

Arkadaşlar yapalım twit atalım kesinlikle şimdiden başlamalıyız ve ayrıca mülakatı savunan arkadaşım cv diyorsun benim cv mi görsen aklın uçar buna rağmen almadılar 79la ortada kaldım ne mülakatından bahsediyosunuz adaletli olduğunu düşünmüyorum
Onur

30 May 2019, 12:47

Bi tarih belirlemek yeterli facebook yok bende... bence burdan da konuşulup tarih belirlenebilir hadi arkadaşlar sonuna geldik ilk 500ün hakkı bu atama..
Onur

30 May 2019, 12:51

Sağlıkçılar mülakatı geri cektirdilrr kapı gibi puanımız var sıralamayla yapılan bir atama olsun arkadaşlar ben 5 senedir işsizim benim durumuma düşmemeniz için bişyler yapmalıyız. Bu atamadan sonra sanmayın bi daha atama görücez.. yine 3 e 5 e düşcek atamalar...
Onur

30 May 2019, 12:55

Bayramla birlikte pzt başlayalım ya da bayramdan sonra ilk pazartesi günü başlayalım kimseyi incitmeden üzmeden #kütüphanecilermülakatakarşı ya da #bbymülakatakarşı ne dersiniz arkadaşlar..
Onur

30 May 2019, 12:56

Cevaplarınızı fikirlerinizi bekliyoruz arkadaşlar yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik bu bizim hakkımız..
Kullanıcı avatarı
twit

30 May 2019, 13:03

Tamam etkinlik yapalım ama bi facebook açmak zor değil hocam,ben kaç kere facebookta paylaşım yaptık bana dönüşü pek iyi olmadı, ben twit atarım ama duyuru falan yapamam.
Onur

30 May 2019, 13:10

Aynen Açarım o zor değil sadece burdaki sessiz sessz bekleyen arkadaşlarım ne düşünüyor okuyup çıkıyor mu forumdan..
kütüphaneci

30 May 2019, 13:18

Tabii ki, mülakat olmamalı ve şimdiden tweet etkinliği yapılabilir.
En son kütüphaneci tarafından 30 May 2019, 13:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
bbyci

30 May 2019, 13:33

ben atıyorum şuan twit zaten “bbycigençlik”hesabım rt yapabilirsiniz!Ordan mesaj atın istersenisz whatsap grubu kuralım
Kullanıcı avatarı
MEMUR

30 May 2019, 13:57

İyi günler,

Yıllarca bekledikten sonra farklı bir kurumda farklı bir unvana sözleşmeli memur olarak atandım ve halen çalışmaktayım. Ancak tabi ki kendi mesleğimi yapmak istiyorum. Farklı kurumda ve unvanda sözleşmeli memur olmama rağmen bu alıma başvurabilir miyim? Mevzuattan anladığım kadarıyla farklı bir unvana başvuracağım için bir sıkıntı olmayacağı yönünde ancak bu konuyla ilgili bir bilgisi veya tecrübesi olan arkadaş var mıdır?
Onur

30 May 2019, 14:01

Kendi Ösym sayfandan kpss sonuçlarına gir branş bazında sıralama diyor
Onur

30 May 2019, 14:04

Bende onur onur twiter hesabım bende şimdiden yapıyorum isterseniz ekleYin ordan iletişim kuralım..
kütüphaneci

30 May 2019, 14:06

önce burada organize olup topluca atsak daha etkili olur.bir zaman belirleyelim hatta sıcağı sıcağına bu akşam yüklensek twitlere nasıl olur? çünkü düşük puan alanlar konuyu takip etmeyi bırakmışsa da 500 kadro bize de umut olacağı için destek artabilir.
Kullanıcı avatarı
bby

30 May 2019, 14:30

Bugün bakanlığın duyurusunun altında yer alan telefonu aradım ve konuştuğum kişi mülakatlı olacağı söyledi maalesef. Mülakat konusunda ne yapılabilir bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
atama

30 May 2019, 14:35

2 yeri aradım bakanlıkta atamanın nasıl yapılcağı belli değil ,bayramdan sonra açıklanı dediler .Hepsi aynı anda da alınabilir veya parça parça da alınabilir dediler.
Onur

30 May 2019, 14:49

Bu akşam saat 21de twit atılabilir #bbymülakatakarşı #kütüphanecilermülakatakarşı #bbymülakatsızalımistiyor sahte twit acın benim 5 tane var
Kullanıcı avatarı
Bbyci

30 May 2019, 14:54

Arkadaşlar ben bugün kültür ve turizm bakanlığını aradım sözlü mülakat ile alınacağını söylediler ..
Kullanıcı avatarı
bbykpthne

30 May 2019, 15:01

hangi numara söylesene ?Biz de aradık belli değil dediler
Kullanıcı avatarı
Melike

30 May 2019, 15:08

Ulkemizde belli sayida alim yapildiginda ben hic parcali alima sahit olmadim. Su surec zaten cok yipraticiyken belli belirsiz seylerden eminmis gibi konusanlar lutfen yorum yazmasin cunku asla destek olmuyorsunuz bu sekilde. Bu atama 500 kisinin hakkidir bu siralama disindakiler eger mulakat olursa bir sekilde hakki olanin yerini alirsa sakin ben meslegimi yapiyorum demesin.
Onur

30 May 2019, 15:11

Arkadaşlar saat 21de bekliyoruz etiketler:
Öncelikle Teşekkürlerimizi iletelim @RTErdogan @tcbestepe @ayhantuglu @MehmetErsoyTR @HalukDursun @Devlet_Personel @cbsbb @iletisim #bbymülakatakarşı #bbymülakatsızalımistiyor #kütüphanecilermülakatakarşı
Kullanıcı avatarı
Librarian

30 May 2019, 15:14

Bu yuzden twitter actim insallah farkindalik yaratiriz. 21 de bende katilacagim!
Kullanıcı avatarı
Neden

30 May 2019, 15:23

Arkadaşlar Benimde Duyduğuma göre Bayramdan sonra falan değil daha ileri bir tarihte ilana cikabilirmis lütfen yalandan haber yapmayın daha bişey belli değil fakat mülakat olacağı için ise başlama aralık ocağı rahat bulur. Umarım merkeziden de alır bakanlık yoksa çok bekleyeceğiz
Onur

30 May 2019, 15:30

Arkadaşlar facebook açtım lakin güvenlik nedeniyle bugün facebooku kullanamazmışım bekliyorum ordan da iletişime de geçeriz açılınca bilgi vericem burdan
Kullanıcı avatarı
Yıldız

Watsap grubu kuralim

30 May 2019, 15:47

Twitter a yuklenelim kesinlikle. Birde watsap grubu kuralim nasil kurulyor bilmiyorum.
Sozlu mulakat olursa da ne soruyolar bilen var mi
Kullanıcı avatarı
Emine

30 May 2019, 17:32

Puanlar 75 76ya kadar düşer diyorlar. Sizce olabilir mi arkadaşlar ?
Kullanıcı avatarı
Librarian

30 May 2019, 17:45

75,76 zaten 400 küsürleri buluyor sıralamada. Bakılacak olursa zaten sıralama önemli 74 e bile düşebilir puan bazında
Kullanıcı avatarı
uzman

30 May 2019, 19:38

Emine yazdı:
30 May 2019, 17:32
Puanlar 75 76ya kadar düşer diyorlar. Sizce olabilir mi arkadaşlar ?
bu puan sıralamalı alım değil ki kpss puanın önemi yok 500 kişi alınacaksa 3 katı mülakata çağrılacak,alt puan sınırı 70 oluyor bunun altına düşmeyecek

şuan 70 puanlı birinin sıralaması 1000 civarındadır yani mülakata ortalama 1000-1100 kişi çağrılır tam 1500 kişi çağrılaz çünkü puan sınırı 70

yani bu alımda mülakata gelen her 2 kişiden biri yerleşecek fakat önemli olan nereye yerleşecek,bir önceki alımda yüksek puanlılar taşraya köylden hallice yerlere gönderdiler referansl olan düşük puanıyla istediği şehire gitti

sonra ne mi oldu yüksek puanlı merkezi alımda tercih yaptı istediği yere atandı oradaki kadro da boş kaldı yazık oldu,bunların önüne geçmek için mülakat olmamalı diyoruz hak eden istediği yere atansın
Kullanıcı avatarı
uzman

30 May 2019, 19:41

Librarian yazdı:
30 May 2019, 17:45
75,76 zaten 400 küsürleri buluyor sıralamada. Bakılacak olursa zaten sıralama önemli 74 e bile düşebilir puan bazında
Hocam

alımlar mülakat ile olursa puan bazından hiç bişey olmaz kaça düşer kaça çıkar gibi,kpss puanlarımız sadece bizi mülakat sırasına sokar sonrası mülakatta verilecek puana göre sıralanır yukarıda yazdığım gibi 1500 kişilik mülakat kontejenjanı açılır ama ilk 70 o kadar geriye düşmediğinden mülakata 1000 kişi kadar gelir bundan sonra mülakatta puana bakar.

kpss 70 olup mülakattan 100 alan birisi sonuç listesinde en başlarda olur ve istediği şehire yerleşir kpss 80 olup mülakatta 70 alan birisi sonlarda olup yedeğe de kalabilir yedek dışında da
Kullanıcı avatarı
Librarian

30 May 2019, 21:05

Haklisiniz ben onu demek istemedim yani 500 e giren kisilerin puan tahminini yaptim yoksa dediginiz gibi surec ilerliyor malesefki :D
Kullanıcı avatarı
bby

30 May 2019, 22:11

twitter da kimse yok .@naciağbal bütçe komisyon başkanında da talepte bulunabiliriz
Kullanıcı avatarı
Bby

30 May 2019, 22:16

Herkese merhaba öncelikle. Bugün arayanlar dan birisi benim ve mülakat olacağını söyledi telefonda görüştüğüm kişi. Mülakat olmasını ben de istemiyorum asla sıralama konusunda ben de hakkımı korumak istiyorum. Ama bu konuda resmi açıklama yapılmadan Twitter üzerinden etkinlik yapmak olumsuz bir sonuç getirir mi acaba ? Fikirlerinizi merak ediyorum bu konuda.
Kullanıcı avatarı
Bby7

30 May 2019, 22:18

Puanı 70 olan arkadaşlar sıralamanız nedir ?
Kullanıcı avatarı
bbyy

30 May 2019, 22:33

Bir duyum aldım. Alım mülakatla yapılacakmış. Hepimize geçmiş olsun. Halihazırda projede çalışıp referans bulanlar ve en başından tanıdığı olanlar hariç.
Gene de tweet atmaya devam edelim arkadaşlar. 2016'daki iddiaları meclise taşıyan Atilla Sertel'e de yazabilirsiniz. Umarım bu alımı da tekrardan meclis gündemine taşır.
https://www.google.com/amp/s/odatv.com/ ... 71200.html
Kullanıcı avatarı
Ata

30 May 2019, 22:44

Aynı sorub bende de mevcut. Geçebilir miyiz acaba?
Kullanıcı avatarı
bby

30 May 2019, 23:06

[/quote]şimdi ben 79 aldım mülakatta 80 verme ihtimali varmı?Bence kpss puanından düşük vermezler
Kullanıcı avatarı
katip

30 May 2019, 23:24

MEMUR yazdı:
İyi günler,

Yıllarca bekledikten sonra farklı bir kurumda farklı bir unvana sözleşmeli memur olarak atandım ve halen çalışmaktayım. Ancak tabi ki kendi mesleğimi yapmak istiyorum. Farklı kurumda ve unvanda sözleşmeli memur olmama rağmen bu alıma başvurabilir miyim? Mevzuattan anladığım kadarıyla farklı bir unvana başvuracağım için bir sıkıntı olmayacağı yönünde ancak bu konuyla ilgili bir bilgisi veya tecrübesi olan arkadaş var mıdır?
bende aynı durumdayım. anladığım kadarıyla düz memursaniz izhar olunan mesleğe geçiş yapabilirsiniz. yani kutuphanecilik üniversite okunarak kazanilan meslek ve th olduğu için gih den th ye geçebilirsiniz. bu konuda araştırma yapıyorum ve cimerden bilgi istedim. iletişim kurup birbirimizi haberdar edebiliriz
Kullanıcı avatarı
Sbyy

30 May 2019, 23:51

Merhaba;

Bence de netleşmeden mülakat istemiyoruz diye twit atarsak dikkat çekebiliriz. Dereyi görmeden paçaları sıvamayalım derim. Ve Umarım mülakat olmaz 500 e giren kişiler gönlünce tercih yapar.
Kullanıcı avatarı
Memur

31 May 2019, 03:25

katip yazdı:
MEMUR yazdı:
İyi günler,

bende aynı durumdayım. anladığım kadarıyla düz memursaniz izhar olunan mesleğe geçiş yapabilirsiniz. yani kutuphanecilik üniversite okunarak kazanilan meslek ve th olduğu için gih den th ye geçebilirsiniz. bu konuda araştırma yapıyorum ve cimerden bilgi istedim. iletişim kurup birbirimizi haberdar edebiliriz
Evet haberleşelim ben de araştırıyorum.
Kullanıcı avatarı
bbyyy

31 May 2019, 03:28

Arkadaşım, dün Kültür Bakanlığı'nı arayınca çalışanlar yorum yapmıyordu. Bugün ise arayanlara mülakatla alınacağını söylüyorlar. Demek ki bir dayanakları var da öyle söylüyorlar. Ki 2016'da da mülakatla alınmıştı. Ayrıca sağlıkçılara mülakat getirenler bizi mülakatsız alacak öyle mi? Tweet atmamız gayet normal.
Kullanıcı avatarı
başkamemur

31 May 2019, 10:17

Memur yazdı:
31 May 2019, 03:25
katip yazdı:
MEMUR yazdı:
İyi günler,

Evet haberleşelim ben de araştırıyorum.

videofenomenii@gmail.com iletişim adresinizi yazar mısınız
Kullanıcı avatarı
Keske

31 May 2019, 10:59

Keşke mülakatsız alım olması için de bir çalışma yapılsa bilgilendirme yapıldığı gibi.
Kullanıcı avatarı
MDİ

31 May 2019, 13:08

Puanı 70 ve üzeri olanlar diyorsunuz ama 70 puan alanların sıralaması 1050 falan yani 500 kişi için 3 katı çağırılacaksa 1500 kişi çağırmaları gerekir. Bu da 70 puanın altına inmemiz gerektiğini gösterir.
Kullanıcı avatarı
Uzman

31 May 2019, 13:55

MDİ yazdı:
31 May 2019, 13:08
Puanı 70 ve üzeri olanlar diyorsunuz ama 70 puan alanların sıralaması 1050 falan yani 500 kişi için 3 katı çağırılacaksa 1500 kişi çağırmaları gerekir. Bu da 70 puanın altına inmemiz gerektiğini gösterir.
Hayır 70 puan şartı konuluyor mülakatla alım da olsa min 70 ve üstü alanlar çağrılıyor

Eğer komisyon hakkaniyetli davranırsa kpss puanına göre mülakat puanı verirse kimse mağdur olmaz yüksek puanlılar yerleşir umuyorum bu şekilde olur olacaksa da
Kullanıcı avatarı
anlamak

31 May 2019, 14:58

Açıktan atama izni olması halinde KPSS B puanı esas alınarak ilana çıkılacaktır ifadesi herşeyi ortaya koyuyor zaten.Açıktan atama mevzuatlarını okudum.Orda mülakat ya da sadece Kpss diyor,bu kurumun isteğine bağlı.Turizm bakanlığı da KPSS diye üzerine basaak belirtmiş,önceki yılda “sözlü mülakat”diye koyu renkte yazmış.Mülakatlardaki şaibelerden kendileri de usanmıştır diye düşünüyorum ve umarım ilk 500 kazanacak.
Kullanıcı avatarı
emine

31 May 2019, 19:14

Biliyorsunuz ki ilk defa böyle büyük bir alım oluyor. 500kişi tarihi bir sayı. Normalde bizim bölümde alım sayısı 35kişiyi gecmezdi.Sizce bundan sonraki yıllarda da yine 30-35 kişi alınmaya devam mı eder?
Onur

31 May 2019, 21:25

Arkadaşlar ben facebook oluşturdum hala açılmıyor enterasan bi şekilde..
Kullanıcı avatarı
Doss

02 Haz 2019, 02:05

Mülakat olması mühtemel. Bizler mülakata çalışalım. Daha önce neler sorulmuş, nelere bakmalıyıx bunlar önemli şu an.
Kullanıcı avatarı
mağdur

02 Haz 2019, 12:49

bence de mülakata hazırlanalım geçmiş yıllarda girenler varsa neler soruldu bilgi verebilir mi
Kullanıcı avatarı
Kutüphaneci

04 Haz 2019, 18:49

Kpss b puanı esas alınarak denmiş. Bütün ilanların başında. Eski alımlarda sözlü sınav olarak koyu harf ile belirtilmişti. Mülakat daki adaletsizliklerden ve saibelerden devletde bıktı artık. Büyük bir ihtimalle ilk 500 alınır hayırlı olsun inşallah
Kullanıcı avatarı
arşivci

04 Haz 2019, 19:38

Kutüphaneci yazdı:
04 Haz 2019, 18:49
Kpss b puanı esas alınarak denmiş. Bütün ilanların başında. Eski alımlarda sözlü sınav olarak koyu harf ile belirtilmişti. Mülakat daki adaletsizliklerden ve saibelerden devletde bıktı artık. Büyük bir ihtimalle ilk 500 alınır hayırlı olsun inşallah
Daha ortada ilan yok twitterdan sadece müjde vermişler ilana çıkıldığında sözlü sınav olarak geçerler,devlet kendi yapıyor mülakatı zaten neden kaldırsınlar
hshn

06 Haz 2019, 17:10

arkadaşlar güncel sözleşmeli kütüphaneci maaşı ne kadar?
Kullanıcı avatarı
Sözleşmeli

07 Haz 2019, 13:49

Güncel sözleşmeli maaşı 3920 (benim aldığım rakam bu). 2 sene önceki alımda atanmış fakat puanım yüksek olmasına rağmen hiçbir tanıdığımın olmadığı daha önce hiç ayak basmadığım bir şehre atanmanın zorluğunu hala yaşamaktayım. Sözleşmeli alımlarda adaletsizliğin yaşandığı aşikar. Bugün bile çalışmakta olduğum kurumda hala torpilli olduğumu düşünenler olsa da vicdani açıdan fazlasıyla rahatım. Naçizane bir tavsiyede bulunmam gerekirse yaşayamayacağınız bir şehre asla gitmeyin (bu süre zarfında hala torpil bulamadıysanız “torpiliniz, tanıdığınız, dayınız varsa zaten istediğin şehirdesiniz”) zira geçiş yapmanız neredeyse imkansız. Sözlerim lütfen yanlış anlaşılmasın tabi ki mecburiyetten çalışıyoruz hepimiz ama inanın aldığınız maaş yaşadığınız rezilliğe değmiyor. Herkesin hakkında hayırlısı olsun bol şans 🍀
Kullanıcı avatarı
depresif

07 Haz 2019, 18:07

Bende bir önceki alımda sözleşmeli olarak yerleştirildim KPSS puanım iyi olmasına rağmen asil listede sonlardaydım ve arzu edersiniz ki hiç istemediğim bir şehire geldim sosyal hayat yok desem abartmış olmam,ne acı ki sonuçlar açıklandığında karşılaştırma yaptım puanı 74-75 olup en üst sıralarda olanlar istedikleri şehire gittiler.

Maaşımız ülke ekonomisine göre fena değil ama buraya geldiğime pişmanım,tekrar sınava girdim merkeziden atanmaya çalışıyorum yoksa burada bir ömür yaşamam imkansız başka yere tayin de çok ama çok zor.

Artık herkes herşeyi biliyor varsa referansınız istediğiniz yerdesiniz yoksa da neresi gelirse gideceksiniz işsizlik zor umarım emek veren meslektaşlarımız yerleşir.Mülakatlarda bol şans
hshn

07 Haz 2019, 21:17

2016daki sözleşmeliler çoğunluk şehir merkezi mi ilçeler mi bilgisi olan var mı? hangi kuruma atandılar halk kütüphanesi mi
Kullanıcı avatarı
kütüphaneciii

07 Haz 2019, 22:16

Atanmadan önce herkes ağlıyordu,atandıktan sonra hep bi isyan.Aylardır iş arıyorum iş yok.Nereye verseler razıyım evet.Evde oturacam aksi halde yine sosyal hayat yok.Hiç değilde kafası rahat bir asosyal olurum :)Ne diyordu Pablo Nedura :”İnsan ulaşamadığı şeylerin delisi,ulaştığı şeylerin nankördür,şükredin,şükretmeyi bir deneyin.
Kullanıcı avatarı
Doss

08 Haz 2019, 17:05

Atanan arkadaşlar mülakatta nelere dikkat edelim bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Çılgıın Kütüphaneci

08 Haz 2019, 20:32

Şu 500 kişilik kadro garantilendikten sonra change.org ta imza kampayası ve twitter da etkinlik yapılması gerekiyor.
2016 da 5 soru ile insanların 4+1 yıllık emeği sınanıyor.Adaletli olabilmesi için başarı sıralamasına göre alınması gerekiyor bu insanlar 1 yıllık emek verip puanlarını ve sıralamaları kazandılar ayrıca cimer 'e de dilekçe verilmesini tavsiye ediyorum.
2016 da yapılan mülakat ile ilgili listeyi indirin 78-79 puan ile dışarıda kalan 73-74 puan ile atanan kişiler var eğer atamalar mülakatlı olacaksa kpss ye neden çalışıyoruz ayıca bazı mülakatta başarısız olan kişilerle görüştüm 5 sounun 5 ini bilip dışarıda kalanlarda var ve en büyük kaos ise mülakatta veilen puanın açklanmaması mülakatın ne kadar sağlıksız ve şüpheli olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Düşük alan arkadaşlar sizden yüksek aldım diye demiyorum adaletli olması için söylüyorum ilk 500 kişilik puan bandı 84-74 arası 73 ten sonraki kardeşleriminde atanmasını istiyorum ve bunun içinde atansam da atanmasamda her zaman çalışacağım.
Kullanıcı avatarı
Kütüphaneci bey

09 Haz 2019, 18:09

500 tarihi bir alim. Heyecanımizi ve tedirginliğimizi üzerimizden atmaliyiz. Mülâkatsiz adil bir alim için gündem oluşturmalı emeklerimize sahip çıkmalıyız. Mülakat çağ dışı bir uygulamadır. Bu gün biz mülâkata engel olabilir adil bir alım sağlayabilirsek bizler için adalet gelecek nesiller için umut kazanmış olacağız. Herkesi desteklemeye kimseyi rahatsız etmeden talebimizi anlatmaya davet ediyorum. İğneleyici dilden kaçınılmalı ama birazda cesur olmalıyız. Bu gün haksızlık (mülakat) karşısında susanlar yarın hem kendi hemde ilk 500 deki arkadaşların haklarını ödeyemezler. Mülâkat varsa her zaman korku ve şüphe olacaktır. 1 kişinin bile hakkı yense hepimizin suçu olur. En azından elimizden geleni yapmalıyız.

“Kültür ve Turizm Bakanlığı İlanları” sayfasına dön

Toplam 2 kullanıcı çevrimiçi :: 0 kayıtlı, 0 gizli ve 2 misafir
Kayıtlı kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok
Bugüne kadar en çok 14 kişi 29 May 2019, 17:49 tarihinde çevrimiçi oldu
Toplam 103 mesaj
Toplam 2 başlık
Toplam 29 üye
Yeni üyemiz sokratis
Bugün doğum günü olan kimse yok

BBY Haber Hakkında

Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.