Ardanuç’ta Yaşam Merkezleri Olarak Kütüphane

Ardanuç İlçe Halk Kütüphanesi’nde tek  çalışan olarak mesleğini icra eden   Kütüphaneci Yıldırım ERDEM  göreve başladığı tarihten itibaren Ardanuç’ta daha önce aktif olmayan Ardanuç İlçe Halk Kütüphanesi’nde büyük bir farkındalık göstermekte olduğu görülmektedir.  Ülkemizin ücra noktasında faaliyet gösteren Ardanuç İlçe Halk Kütüphanesi birbirinden güzel etkinlikler ve projelerle  herkesi kucaklayan kütüphane anlayışıyla önemli bir farkındalık ortaya koyuyor.

Çocuklara yönelik:  “Okuduğum Kitaptan Ne Anladığımı Artık Yazmaya Başlıyorum Hem de Liseye Kadar” projesi büyük ilgiyle devam ediyor.  Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği içinde “ Kitap ve Oyunlarla Engelleri Aşıyoruz” projesi her hafta devam edilmektedir.  Akabinde Her hafta okurlara “Haftanın Menüsü” başlığıyla kitap severlere kitap tavsiyesi yapılmakta. Ve ayrıca  “Kitap Tahlil Kulübü” kurularak her ay kurum kuruluşlardan  misafir kabul ederek bir kitap etrafında toplanarak kitabın değerlendirmesi yapılmakta. Yine çocuklara yönelik: Etkin Masal Atölyesi, Sesli Kitap Okuma Atölyesi, Kitap Okuma Saatleri, ve dikkat çeken oyunlarla etkinlikler yapılmaktadır

Kolaj videolarla Kütüphane Hatıra Köşesi ve dikkat çeken paylaşımlarla sosyal medyada  okurların dikkatini daima aktif tutan kütüphane anlayışla çalışmalar devam edilmektedir. Yapılan bu çalışmalarla önemli derecede üye sayısına ulaşan kütüphane bundan sonra da önemli çalışmalarla hem kütüphaneyi zenginleştirme hem de güzel etkinliklerle okurlara hizmet vermeye devam edileceği belirtildi.

You may also like...

Bir Cevap Yazın