Kütüphanenin temizlik görevlisi, kitapları ‘boy sıralamasına göre’ dizmiş

Britanya’nın Suffolk bölgesindeki bir kütüphanede çalışan temizlik görevlisi, salgın nedeniyle ziyaretçi yokken dip köşe temizlik yaptı ve binlerce kitabı ‘boy sıralamasına göre’ dizdi.

Newmarket Kütüphanesi’nin salgın sürecinde her gün belirli sayıda kişiyle çalışan ekibi, yazara, temaya, türüne göre dizilen kitapların ‘düzeninin’ bozulduğunu görünce şoke oldu. Ancak, temizlik yapan elemanın iyi niyetli olduğunu bildikleri için onu üzmek istemediklerini, bir şekilde eski düzeni sağlayacaklarını söyledi.

Kütüphane görevlisi James Powell, “İşin komik, eğlenceli yanını görmeye çalışıyoruz. Yeniden eski hale getirmek ciddi zaman alır ama neyse ki kütüphaneler kapalı, yani zamanımız var. Temizliği yapan arkadaşımızı çok seviyoruz, kendisini kötü hissetmesini istemeyiz” dedi.

Haberi, Twitter’da duyuran Suffolk’taki kütüphanelerden sorumlu dairenin müdürü Krystal Vittles’ın mesajı 5 bini aşkın kişi tarafından paylaşıldı. Sosyal medya kullanıcıları arasında da “İşin gülünç kısmını görmek de fayda var” diyenler çoğunluktaydı.

Kaynak

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

MEB Onaylı Bilgi ve Belge Yönetimi Kursları Açılmaya Devam Ediyor!

BBY Haber olarak daha önce dile getirdiğimiz üzere1 Bilgi ve Belge Yönetimi kursları ve sertifika …

Iğdır Üniversitesi Çocuk ve Gençlik Semt Kütüphanesi Projesi Tamamlandı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Semt Kütüphaneleri desteği ile gerçekleşen “Iğdır Üniversitesi Çocuk ve Gençlik …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x