Belediye Kütüphaneleri Bölge Semineri Gerçekleştirildi-Kahramanmaraş

Türk Kütüphaneciler Derneği, Hacettepe Üniversitesi BBY (Bilgi ve Belge Yönetimi) Bölümü, Goethe Institut Ankara ve Günışığı Kitaplığı işbirliği çerçevesinde planlanan Belediye Kütüphaneleri Bölge Seminerleri dizisinin ikincisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve TKD Kahramanmaraş Şubesi ev sahipliği ile 19-20 Nisan 2019 tarihlerinde Kahramanmaraş’ta gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Bülent Yılmaz seminer hakkında şu bilgileri paylaştı; “Bölge il-ilçelerinden (Batman, Antakya, Gaziantep, Adıyaman, Tunceli, Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa) katılan kütüphaneci, kütüphane çalışanı, kütüphane müdürü/yöneticileri, belediye daire başkanı, şube müdürü ve akademisyenlerden oluşan, toplam 54 davetli katılımcı ile gerçekleştirilen seminerde iki gün boyunca belediye kütüphanelerine ilişkin çeşitli bilimsel, mesleki konular ve uygulamalar ele alınmıştır. “Belediye (halk) kütüphanelerinin bugünü ve geleceği”, “belediye kütüphanelerinde kataloglama-sınıflama sorunları”, “belediye kütüphanelerinde mevzuat sorunları”, “yayıncılığımız ve kitap dünyası”, “belediye kütüphanelerinde yenilikçi hizmetler”, “belediye kütüphanelerinde iyi uygulama örnekleri” ve “belediye kütüphanelerinde mesleki sorunlar” başlıkları altında değerlendirilen konular çeşitli açılardan tartışılmıştır.

Belediye Kütüphaneleri Kahramanmaraş Bölge Semineri’ni son derece yararlı bulan katılımcılar, seminerlerin sürdürülmesini, seminer süresinin uzatılmasını ve farklı konuların da ele alınmasını talep etmişlerdir.

Başta Türk Kütüphaneciler Derneği olmak üzere seminerin paydaş kuruluşları Hacettepe Üniversitesi BBY Bölümü, Goethe Institut Ankara ve Günışığı Kitaplığı ile organizasyonda rol alan meslektaşlar Belediye Kütüphaneleri Bölge Seminerlerini sürdürme konusunda ellerinden gelen çabayı bundan sonra da göstereceklerini bildirmişlerdir.

Prof. Dr. Bülent Yılmaz
Hacettepe Üniversitesi
Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü
(Düzenleme Kurulu adına)

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

2022/1 KPSS Atama Yapılacak BBY Kadro, Kurum ve Unvan Listesi

ÖSYM, 2022/1 KPSS tercihlerinde yer alacak kadroları açıkladı. Buna göre Bilgi ve Belge Yönetimi‘ne 2 KÜTÜPHANECİ, …

Ertuğrul Çimen, IFLA 2023-2025 dönemi başkanlığına aday oldu

14 Haziran – 4 Temmuz tarihleri arasında 2023-2025 yılları için yapılacak Başkanlık seçiminde Türkiye’den MEF …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x