Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümlerimiz sertifika değil “Lisans Diploması” verir!

Bizler yıllar boyunca ve hala devam eden bir sorun ile karşı karşıyayız, bölümümüzün lisans mı önlisans mı olduğu sorunu!! Ve ayrıca “bitirince ne olacağımız” gibi birbirinden farklı sorunlarla (işsizlik, kadro azlığı) mücadele içerisindeyiz!

Tüm bunları yaşamaya devam ederken bölüm adımız bir de sertifika verilen farklı iş kollarında da geçmeye başladı!!! Okumakta olan veya mezun olanlar artık bir de bununla uğraşmaya başlayacaklar.

Özetle, bizler bu gidişatı nasıl düzenleyeceğiz? Tek bir bölüm adı ile dağınıklığı ortadan kaldırdığımızı düşünürken, ismimiz altında türeyen farklı dallara ayrılan ve giderek daha da dağınıklığa sebep olan bir durumla karşı karşıyayız sanki?!!

“Bilgi ve Belge Yönetimi Sertifikası” veren kurslar, eğitimler düzenlenmekte. Bu koşul ile iş ilanları açılmakta.

Bölüm adımızın bu gibi sertifika programları ile kullanılması son derece yanlıştır!!!! Mesleğimizi itibarsızlaştıran bir durumdur!!!

NOT:Yukarıdaki görsel sertifika kursu veren bir siteden alınmıştır.

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP

6 Son Yorumlar

 1. Avatar

  İçişleri başkanlığı arşiv uzmanı alıyor ama yine tapu kadastronun alımında olduğu gibi Arapça,farsca dersi alan herkes başvurabilecek,birileri artık bu saçmalığa dur demeli şimdi binlerce bu dersleri alan aday başvuracak ilahiyat fakültesi mezunlarından tutun edebiyat tarih mezunlarına kadar.Alınacak kişi sayısı da 20

  • Avatar

   Kimler kaç puanla başvuracak?

  • Avatar

   böyle bir vertiabanı oluşturamazsın çünkü sadece biz başvurmayacağız

  • Avatar

   Ben de zaten sadece bizim bölümü soruyorum

  • Avatar

   osmanlı paleografyası dersini görenler diye belirtilmiş acaba bu ders osmanlıca derslerinden farklı olarak mı ele alınıyor yani paleografya dersini almayan tarih edebiyat mezunlarının başvuramama gibi bir durumu var mı?

  • Avatar

   Hanımefendi anlatamıyorum galiba bizim bölümden kimin kaç puanla başvuracağının bir önemi yok 100 kişi sözlü mülakata çağrılacak,bizim bölümde ki sıralamaya göre atıyorum 82-83 puanlı biri ilk 50 kişi içinde olabilecekken diğer alanlardan gelecek başvuru ile sonlardan girebilir mülakat listesine