Çocuk Kütüphaneleri Çalıştay Kitabı Yayımlandı

Pek çok alandan akademisyen, uzman ve uygulamacıların katılımıyla 16-18 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen Çocuk Kütüphaneleri Çalıştayı‘ndaki değerlendirmelerin yer aldığı Çalıştay Kitabı yayımlanmıştır. Kitap;  Prof. Dr. Coşkun POLAT, Doç. Dr. Erol YILMAZ ve Doç. Dr. Asiye KAKIRMAN YILDIZ tarafından yayına hazırlanmıştır.

Başta Genel Müdürlüğe bağlı kütüphaneler olmak üzere, çocuklara yönelik kütüphane ve bilgi hizmeti veren diğer kütüphaneler ve kütüphaneciler için bir rehber olma özelliği de taşıyan Çocuk Kütüphaneleri Çalıştayı kitabının Genel Müdürlüğe bağlı tüm kütüphanelere dağıtımı da yapılmıştır.

Çocuk Kütüphaneleri Çalıştayının ardından yapılan Uluslararası Çocuk Kütüphaneleri Sempozyumu Bildirileri’nin de en kısa süre içerisinde e-kitap olarak yayınlanacağı bildirildi.

Aşağıdaki irtibat bilgileri üzerinden çalıştay kitabı ücretsiz olarak temin edebilir.

İrtibat:

KYGM Okuyucu Hizmetleri Şube Müdürlüğü

kygmkufa@kulturturizm.gov.tr

Kitap içindeki bölümler:

Mekan olarak çocuk kütüphanesi ve bilgi teknolojilerinin kullanımı, s.10
Çocuk kütüphanelerinde okul öncesi dönem, s.20
Çocuk kütüphanelerinin aile ve sosyal çevre ile ilişkisi ve nitelikli hizmet sunumu, s.34
Çocuk kütüphanelerinde nitelikli koleksiyon oluşturma, s.50
Çocuk kütüphanelerinde bilgi okuryazarlığı, s.66

Yazar Profili

Avatar
BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle