Bisikletli Kütüphaneci Hakan Yücel’e Özel Ödül veriliyor

Meslektaşımız Hakan YÜCEL‘e “bisikletli kütüphaneci” hizmetlerinden dolayı özel ödül verilecek. Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle: “Bakanlığımıza bağlı Bitlis İl Halk Kütüphanesi’nde görev yapmakta olan Kütüphaneci Hakan YÜCEL’in, 1950’li yıllarda yaşamış olan ve halk kütüphanesi hizmetlerini Nevşehir/Ürgüp’te 36 köye at, eşek ve katır sırtında götüren Mustafa GÜZELGÖZ, nam-ı diğer “Eşekli Kütüphaneci” yi anmak üzere, duyarlı vatandaşlar tarafından bağışlanan kitapları hediye etmek için bisikleti ile köy okullarını ziyaret etmektedir.

2017 yılından bu yana toplam 1.577 km. pedallayarak, 38 köy okuluna 6.837 kitap hediye eden Hakan YÜCEL, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 08-10 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan TRANSİST2018 İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’na davet edilmiştir. 09 Kasım 2018 tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek olan ödül töreninde “Özel Ödül” ü almaya hak kazanan meslektaşımız Hakan YÜCEL’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.”

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP