Ondokuz Mayıs Üniversitesi için Okuma Vakti

Samsun Valiliği öncülüğünde başlatılan, kentte ve Türkiye’de yankı bulan “Samsun için Okuma Vakti” etkinliği Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Öğrenci Konseyi’nin girişimiyle Üniversitenin Yaşam Merkezi’nde devam etti.

OMÜ öğrencilerinin ve bu kapsamda tüm vatandaşların okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmeyi, kitap sevgisini arttırmayı, okuyucuların kitaplardan daha çok yararlanmalarını gözeten okuma etkinliği; Vali Osman Kaymak, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Üniversite Genel Sekreteri Doç. Dr. Menderes Kabadayı, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Yılmaz, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Uzman Ethem Olukcuoğlu, Öğrenci Konseyi Başkanı Muhsin Oğul ve OMÜ öğrencilerinin katılımıyla daha da büyüdü.

Çok yönlü amaca hizmet eden ve kültürel seviyenin gelişmesine vesile olacak seferberlik kapsamında öğrencilerle buluşan Vali Osman Kaymak, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ve beraberindekilerin teşvik edici okuma etkinliği OMÜ Yaşam Merkezi’nde yaklaşık 30 dakika boyunca sürdü. Etkinliğe minik kitap kurtlarının da dâhil olması dikkat çekti.

Okuma etkinliği sonrası öğrenci grubuyla sohbet eden Vali Kaymak ve Rektör Bilgiç böylesine anlamlı bir aktiviteye gösterdikleri hassasiyet ve alakadan ötürü onlara teşekkür ederken kitap okuma alışkanlığının kalıcılaşması temennisinde bulundular. Vali Osman Kaymak ayrıca etkinliğe iştirak eden öğrencilere günün anısını canlı kılacak satranç takımı hediye etti. Vali Kaymak ve Rektör Bilgiç bunun yanı sıra da öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

Kitap okuma etkinliği sonrası Yaşam Merkezi’nden ayrılan Vali Osman Kaymak, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ve Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı; Dekan Prof. Dr. Metin Yılmaz’ın rehberliğinde İlahiyat Fakültesini ziyaret etti.

Ziyarette, Fakültedeki yenilik ve değişikliklere tanık olan heyet, Karahisarî Mushafı olarak İslam dünyasında tanınan Mushaf-ı Şerif’in tıpkıbasımını ve de binanın tavanına Arap harfleri ile işlenen Türkiye haritasını dikkatle incelediler. Ardından sürpriz bir ziyaretle Fakültedeki Arapça dersine konuk olan heyet, öğrenciler ve okutmanla sohbet ederek OMÜ’nün Arapça dil eğitiminde geldiği noktaya dair fikir edindiler.

Kaynak

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

İstanbul Üniversitesi Merkez Kütüphanesi “Gazeteden Tarihe Bakış Projesi” erişime açıldı

İstanbul Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, “Gazeteden Tarihe Bakış Projesi” kapsamında 1928-1942 yılları arasında …

İSTE Kütüphanesi için açılış töreni düzenlendi

Bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere İskenderun’a teşrif eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x