Osmaniye’ye ‘Z Kütüphane’

Osmaniye’deki ilköğretim okullarına, kısaca ‘Z Kütüphane’ olarak adlandırılan ‘Zenginleştirilmiş Kütüphane’ kurulmaya başlandı. MEB’in FATİH Projesi kapsamında Cebelibereket İlkokulu’nda etkileşimli tahta ve internet teknolojileriyle donatılıp öğrencileri dijital dünyayla buluşturacak Z Kütüphane’nin kurulumu tamamlandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, Cebelibereket İlkokulu’nu ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Okul Müdürü Hatice Güntürkün tarafından karşılanan Ramazan Çelik, Z Kütüphane’de inceleme yaptı. Müdür Çelik, öğretmenlerle de görüşerek yeni eğitim öğretim yılı hakkında görüş alışverişinde bulundu. Müdür Çelik, istenilen başarıyı yakalamak ve hedeflere ulaşmak için daha gayretli çalışılması gerektiğini söyledi. Ramazan Çelik’in okul ziyaretine Maarif Müfettişleri Başkanı Ramazan Ayanoğlu ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Çiftçi de katıldı.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/egitim/30017418.asp

Hakkında: İsmail Karaca

İsmail Karaca
Ankara Üniversitesi DTCF mezunu #Kütüphaneci #Arşivci #Dokümantalist #Editör #BilgiveBelgeYöneticisi · Ankara/Türkiye

İlginizi Çekebilecek Haberler

Akademik Kütüphanelerde Normale Dönüş; Ama Nasıl?

ÜNAK Web Seminerleri başlıyor. Akademik Kütüphanelerde Normale Dönüş; Ama Nasıl?

Halk Kütüphanesi Müdürlük Sınavında Listeye Tekniker de Girdi!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Kütüphane Müdürlüğü Görevde Yükselme Sınavı sonucu …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x