9. Ankara Kitap Fuarı Ziyaretçilerini Bekliyor

Ankara Kitap Fuarı bu yıl 9’uncu kez kapılarını kitapseverlere açtı. ATO Congresium’daki fuara başkentlilerin ilgisi yoğun oldu. Fuar Koordinatörü Remzi Çayır, yaklaşık 250 yayınevini ve İstanbul’dan gelen 35 sahafı ağırladıklarını söyledi. Geçen yıl 90 bin ziyaretçiye ulaştıklarını bildiren Çayır, bu yıl rakamların daha da artacağını öngördüklerini ifade etti.

Çayır, Ankara’nın farklı ilçelerindeki ilköğretim okulları ve liselerden öğrencileri ücretsiz servislerle fuara getirdiklerini dile getirdi. Fuarın açılışına katılan Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu da kitap fuarlarının sayısının arttığına ve niteliğinin geliştiğine dikkati çekti. Turşucu, kitaba yapılacak yatırımın gelecek nesillere yapılacak yatırım olarak ifade edilebileceğini vurguladı. Fuar, 1 Mart’a kadar açık kalacak. Yazarların imza günleri, söyleşiler, paneller ve konferanslar düzenlenecek fuarda, vatandaşlar yüzde 30-40’a varan indirimlerden de yararlanabilecek.

Kaynak:http://www.haberler.com/

Hakkında: İsmail Karaca

İsmail Karaca
Ankara Üniversitesi DTCF mezunu #Kütüphaneci #Arşivci #Dokümantalist #Editör #BilgiveBelgeYöneticisi · Ankara/Türkiye

İlginizi Çekebilecek Haberler

2020 YKS sonuçları açıklandı-Bilgi ve Belge Yönetimi en küçük-en büyük puan dağılımı

ÖSYM tarafından YKS tercih sonuçları açıklandı. Tercihlere ilişkin sayısal bilgiler incelendiğinde Bilgi ve Belge Yönetimi …

Alanımıza Yeni Bir Dergi Katıldı: Kütüphane, Arşiv ve Müze Araştırmaları Dergisi (LAMRE Journal)

Bilgi ve Belge Yönetimi ile Müzecilik bilim dallarında önemli dergilerimiz bulunmaktadır. TR Dizin, Scopus, WOS …

Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP