Marmara’dan Gaziantep’e Kütüphane-Marmara Üniversitesi Bilgi Yönetimi Kulübü

Şubat ayı içerisinde Ağrı/Doğubayazıt’ta okul kütüphanesi kuran Marmara Üniversitesi Bilgi Yönetimi Kulübü üyesi öğrencileri ve akademisyenleri, bir proje de Gaziantep için yaptı. ‘Marmara’dan Gazi Şehrimize Kütüphane’ projesinde, ilk olarak Marmara Üniversitesi kampuslarında kitap toplama kutuları ile akademik/idari personel ve öğrencilerden bağış olarak gelen yaklaşık 8 bin kitap yaklaşık 15 gönüllü öğrenci tarafından düzenlendi ve katalog girişleri yapıldı. Bu proje, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Şehitkamil Kaymakamlığı ve THY tarafından destek alınarak Marmara Üniversitesi Bilgi Yönetimi Kulübü tarafından tamamlandı.

Gaziantpe’e Marmara Üniversitesi’nden gelen Arş. Gör. Özgür Polat ve beraberindeki 6 öğrenci, Gaziantep’teki 3 günlük çalışma neticesinde Şükrüye Göğüş İlkokulu kütüphanesine kavuşurken, açılışı Perşembe günü (22 Mayıs) yapılan Kaplan Kardeşler Ortaokula da yaklaşık 4 bin kitap teslim edildi. Kaplan Kardeşler Orta Okulu’nun açılışında Arş. Gör. Özgür Polat ve beraberindeki 6 öğrenciye İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekici tarafından plaket verildi.

Şükriye Göğüş İlköğretim Okulu Müdürü Abdullah Çiftçi, Müdür Yardımcıları Ahmet Ergin, Seydi Avcı ve Sınıf Öğretmeni Halil Polat, kütüphane açılışının ardından okuma saati ile öğrencilerle bir araya geldi. Kütüphanenin açılışı için salonu dolduran 1/A sınıfı öğrencilerine hediye kitaplar verildi ve sınıf öğretmeni Halil Polat tarafından kütüphanenin önemi hakkında öğrenci ve ziyaretçilere bilgiler verildi.

Kaynak: http://www.haber7.com/

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

Birlikten Doğan Güneş – “Bir eksiği de sen tamamla!”

“BİR EKSİĞİ DE SEN TAMAMLA!” Birlikten Doğan “GÜNEŞ” Bazen bir şeyi göstermek, anlatmaktan çok daha …

İstanbul Üniversitesi BBY topluluğu Bitlis’teki köy okullarına kitap götürdü

İstanbul Üniversitesi BBY topluluğundan “yedi bölgede yedi kardeş kütüphane” projesi “Marmara’dan Güneydoğu’ya Dek Kardeş Kütüphaneler …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x