HiperKitap, EBSCOhost ve Yale Üniversitesi’nde

EBSCO ve HiperLink firmaları Yale Üniversitesi, HiperKitap veri tabanına abonelik gerçekleştirmiştir. Uzun süre içerik incelemeleri yapan ve beklenen teknolojik geliştirmeleri okuyucuları için önemli bulan Yale Üniversitesi, HiperKitap veri tabanını okuyucuları ve araştırmacıları için koleksiyonuna katmıştır.  Harvard Üniversitesi, Princeton Üniversitesi ve John Hopkins Üniversitesi  gibi dünyaca önemli kurumlarla da görüşmeler sürmektedir.

Diğer bir haber ise HiperKitap’ın EBSCOhost üzerinden erişime sunulan BETA versiyonu ile ilgilidir. EBSCOhost, 2 yıla yakın bir suredir teknolojik yatırımlar yaparak HiperKitap veri tabanının okuyucular tarafından kolay kullanılabilir olması üzerine çalışmalar yapmaktaydı. İlk aşamada 3,000’den fazla elektronik kitap sunan HiperKitap BETA versiyonu şu an tüm HiperKitap abonesi olan kurumlara açılmış durumdadır. Bölüm bölüm çıktı alma, PDF yaratma, elektronik kitabı çevrim dışı indirme, içindekiler sayfasından bölüm seçerek okuyabilme, not alabilme, e-posta ile bölüm gönderme gibi bir çok üstün özellik bu versiyon ile kullanıcılara sunulmaktadır. Yakın zamanda tüm HiperKitap kitaplarına bu versiyondaki erişim şekliyle okuyucular ulaşabilecektir.

HiperKitap bir ANKOS veri tabanıdır. BETA versiyonuna erişmek için lütfen tıklayınız

Kaynak: EBSCO Information Services

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

2022/1 KPSS Atama Yapılacak BBY Kadro, Kurum ve Unvan Listesi

ÖSYM, 2022/1 KPSS tercihlerinde yer alacak kadroları açıkladı. Buna göre Bilgi ve Belge Yönetimi‘ne 2 KÜTÜPHANECİ, …

Ertuğrul Çimen, IFLA 2023-2025 dönemi başkanlığına aday oldu

14 Haziran – 4 Temmuz tarihleri arasında 2023-2025 yılları için yapılacak Başkanlık seçiminde Türkiye’den MEF …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x