KPSS tercih kılavuzundaki 4101 nitelik koduna dair bilgilendirme-Ali Fuat KARTAL

2013-1 KPSS tercih döneminde, tercih kılavuzunda yer alan “4101:Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans programından mezun olmak” kodu ile ilgili detaylı bir analiz bbyhaber tarafından 23 Haziran 2013 tarihinde şu bağlantıda gündeme getirilmişti ve bu konu üzerine TKD Başkanı Sn. Ali Fuat KARTAL ilgili kurumlar ile iletişime geçmiş ve sorun çözülmüştür. Sorunun çözüldüğüne dair bilgi notunu mail listelerinde tüm meslektaşlarımızla paylaşmıştır. TKD Başkanı Sn.Ali Fuat KARTAL’a, tüm meslektaşlarımız adına emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

TKD Başkanı Sn. Ali Fuat KARTAL’ın konuya dair bilgilendirme mesajı:

“2013-1 KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra, ÖSYM tarafından yayınlanan başvuru kılavuzunda 4101 kodu ile “Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları Lisans Programı” adı ile değişik Üniversitelere toplam 8 kadro tahsis edilmişti. Ancak böyle bir bölüm olmadığı için Üniversitelere tahsis edilen bu kadrolar boş kalmıştır. Dernek olarak ÖSYM ve Devlet Personel Başkanlığı ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda bu yanlışlık düzeltilmiş olup, Kasım ayında yayınlanacak yeni Kılavuzda gerekli düzeltme yapılacaktır.”
Saygılarımla.
Ali Fuat Kartal
TKD Genel Başkanı

Yazar Profili

Avatar
BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Son Yorumlar

  1. Avatar

    teşekkürler emeği geçenlere, öncelikle bbyhaber e…….

  2. Avatar

    normal sayıdan 8 tane fazla kadromuz olacak demektir emeklerinize sağlık teşekkürler..

Göster
Gizle